Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri venni 6 hónapos diszkon...

Megéri venni 6 hónapos diszkont kincstárjegyet?

Figyelt kérdés
Most van egy aminek ma van az aukció napja. Sose vettem még, csak PMÁP-om van. Ehhez a kincstári számlámon vehetek még DKJ-t is? 9,57% hozamot ír, január 24-ig. Jobb, mintha folyószámlán tartanám azt a pénzt nemde? Olyan 5-600 ezer ft értékben gondoltam, ez csak kis tétel.

2023. aug. 2. 09:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ja, így már értem. Ezért van az, hogy 2 hónap múlva lejárót is lehet venni még, meg mindent felhoz.
2023. aug. 2. 12:37
 12/16 krwkco ***** válasza:
25%

Többen írták, hogy a visszaváltási veszteség 1%. Ez a DKJ-ra nem igaz. A vételi és eladási árfolyam különbsége kb. a hátralevő HOZAM kb. 1%-a. Nem a tőke 1%-a, hanem sokkal kevesebb. Ha ma vennél D240221 lejáratú DKJ-t és azonnal eladnád, akkor állandó kamatszint mellett a veszteséged 1-94,8900%/94,4856%=0,4% lenne. És ez az idővel kb. arányosan csökken. Ha a lejárat előtt 1 hónappal váltod vissza, akkor már csak kb. 0,1% lenne a veszteség.

Ez kiderül az "Állampapírok" menüpont alatt letölthető vételi és eladási árfolyamokból.

Az sem igaz, hogy az árfolyamváltozás nagy kockázatot jelent. Csak emelkedő kamatszint mellett csökken a már megvett fix hozamú kötvények értéke. És a kamatemelkedést el kell osztani a hátralevő futamidővel. Ha 2%-kal emelkedne a DKJ kamatszint, akkor pl. a lejárat előtt 1 hónappal csak 2%/12=0,17%-kal csökkenne a DKJ-d árfolyama.

2023. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem éri meg. A PMÁP-ot is már egy hónapja BMÁP-ra kellett volna cserélni. Nem mindegy, hogy 10 vagy 15% a kamat.
2023. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Ja, bocsánat! A PMÁP a jobb. Maradj annál!
2023. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Persze, megérheti, bár rendkívül alacsony, szinte említésre sem méltó a hozama, de ha van kb. egymilliárdos befektetési portfoliód, akkor a diverzifikáció miatt megérheti, max. olyan 5% erejéig.
2023. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 krwkco ***** válasza:
0%

#12 helyesbítése: "A vételi és eladási árfolyam különbsége kb. a hátralevő HOZAM kb. 1%-a."

Ezt rosszul írtam. Helyesen:

"A vételi és eladási árfolyam különbsége a hátralevő HOZAM kb. 10%-a."

De mivel a hozam általában néhány %, a veszteség néhány tized %. Ahogy hat hónappal a lejárat előtti visszaváltásnál a 6 hónapos hozam kevesebb, mint 5%, a veszteség a teljes tőke 0,4%-a.

2023. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!