Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákhitel 1 tapasztalatok?

Diákhitel 1 tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jövőre tervezném igényelni az egyetem melletti költségek fedezésére és érdekelnek az ezzel kapcsolatos vélemények/tapasztalatok.

#egyetem #leves #diákhitel #Üres a hűtő
2023. aug. 6. 04:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen vélemények, tapasztalatok? Pénzt adnak, elköltöd, később visszafizeted kamatostul.
2023. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szakra mész.


Ha valami bölcsész stb hiába hasznos meg jó tudást ad, a piacon nem fogod tudni kamatoztatni, és ja, ahogy írta az első; kamatostul kell visszafizetned.

2023. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Önismeret, önfegyelem, ezek fontosak. Én részben megszívtam, olyan képzés mellé vettem föl ami számomra tulajdonképpen csak hobbi, mondván, ha elvégeztem, nem kell majd vizsgáztatnom, többet tudok majd dolgozni, pikk pakk visszafizetem. Aztán egy durvább időszakban már részben diákhitelből éltem, diákhitelből fizettem ki egy személyes tartozásomat, de diákhitelből van kocsim is. Azért mondom hogy részben szívtam meg mert valamennyire még így is megérte, ilyen kedvező kondíciókkal szerintem soha többet nem jutok pénzhez és azóta is inflálódik szépen el az összeg. Csak a havi 40-60 körüli törlesztők nyomasztanak, meg az, hogy lett volna értelmesebb helye is ennek a pénznek, ha valamibe beleforgatom, és nem abból akarok megélni.

Mindezt azért írtam mert még csak pénzügyi analfabétának se kell lenni ahhoz hogy az embernek legyen egy-egy rosszabb pillanata, rossz döntése. Gyakorlatilag nyomorgok, tesó, tavaly télen döntenem kellett hogy kérek egy kis türelmi időt minimum törlesztő el (össz 36 havi lehet) vagy nem fizetek villanyszámlát és megfagyok meg bepenészedik a lakás 15 fokban. Nyílván az előbbit választottam, így még további évekig húzódik a visszafizetés.

Vedd föl, de ésszel, célzottan, legyenek terveid a visszafizetésre is.

2023. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!