Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez elég indok az azonnali...

Ez elég indok az azonnali hatályú felmondásra?

Figyelt kérdés

Az azonnali hatályút ugye indokolni kell írásban.

Kamionsofőrként dolgozok. A kamionok műszaki állapota borzasztó és életveszélyes. A gumik állapota (körömnyi kikopások vannak a futófelületen), hónapok óta nem orvosolnak egy motorhibát, hetek óta nincs fűtés a kamionban mert ezt sem javítják meg.

Ezek alapján jogilag rendben van a munkavállalói azonnali hatályú felmondás ugye?



2023. aug. 12. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát eléggé.
2023. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
60%
Szerintem igen.
2023. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem.

A munkafelvetelt, azaz az adott kamion vezeteset tagadhatod meg.

Az azonnali felmondashoz eleg szigoru szabalyok vannak mindket reszrol, a fentiek pedig nem valositjak ezeket meg.

2023. aug. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

1.

A munkáltató köteles a biztonságos munkavégzés feltételeit biztosítani.

2.

Ha a jármű nem felel meg a biztonságos közlekedés feltételeinek amit neked kell ellenőrizni indulás előtt akkor el sem indulhatsz vele.

Hol vetted a jogosítványod ?


Először is közöld a munkáltatóval hogy ezt a járművet így nem veszed át munkavégzésre. Ha a munkáltató vitatja akkor dokumentálj mindent fényképekkel.


Végső lépés lehet az azonnali felmondás, ha a munkáltató visszautasítja a jármű javíttatását és kötelezni akar a hibás járművel való közlekedésre.


A fokozatosság elvét be kell tartani. Nem indíthatsz azonnali felmondással.

2023. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Hány sofőr van a cégnél és hány kocsit hajtotok? Magyar viszonylatban, gondolom, mert nemzetköziben azonnal kikapnák ezeket a forgalomból.
2023. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben a munkavégzést tagadhatod meg. Ha többszöri felszólításra sem reagál érdemben, akkor egy idő után mehet az azonnali hatályú felmondás.


"A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi."


Az a) pont alatti 3 feltételnek egyszerre kell teljesülnie! LÉNYEGES KÖTELEZETTSÉG, SZÁNDÉKOSSÁG VAGY SÚLYOS GONDATLANSÁG, JELENTŐS MÉRTÉK.

Az ok bekövetkeztét követő 15 napon belül léphető meg az azonnali hatályú felmondás. Nyilván nem árt, ha van előzményed hozzá. Tehát többször jelezted, vagy többször megtagadtad emaitt a munkavégzést, mondjuk tanúk előtt, de ettől függetlenül a munkáltató a füle botját sem mozdította, nem mentette ki magát.

2023. aug. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" de ettől függetlenül a munkáltató a füle botját sem mozdította, nem mentette ki magát."


- főnök tükör radiál a gumi

- nem baj józsikám kisebb lesz a gördülési ellenállás, kevesebb lesz a fogyasztás


Jól kimentette magát a főnök.

2023. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

... a dolgozó pedig marha, ha ilyen kimentés után beül az autóba és vezeti...


Meg kell tagadnia a munkát!

2023. aug. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Főnök: miért nem vigyáztál a gumikra? 110.000 darabja, levonjuk a fizetésből!

Motor hiba! Szintén levonás!

Minek a fűtés! Még nyár van!


Ezeknek mindenre van valami magyarázatuk. Nem maradnak némák. Nálam az MX "kipufogófék" ragadt be. Váratlanul magától elkezdett "bubuzni" M1, M7, M3, 8-as utakon. 85-nél egyszer csak ba-ba-ba-ba-ba befékezett 0-ra!!! 8-ason Várpalota mellett majdnem belém rongyoltak hátulról. Motor leállít, újra indít, nehezen vissza a céghez. Szóltam bent, hogy nem jó gép. Főnök: karácsony van, hajtás van! Nem eshet ki 1 autó sem! Következő munkanap gondoskodtam róla ne tudjak vele elindulni a telephelyről. Dafból kitörtem a kart!

Főnök: Mi eeeez! Fékezett a gép! Úgy gondoltam nincs 0-a állásban a kapcsoló! feljebb kapcsoltam 1-et!!! A kart letettem az asztalára!

2023. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell csinálni, ahogy a 9-es válaszoló példázta, ha fél valaki attól, hogy megtagadja a munkát.

Tök mindegy, hogy mit magyaráz a munkáltató. Az életedet te viszed a vásárba, nem ő. Utólag már cseszheted...

2023. aug. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!