Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítheti az embert a vagyonsz...

Segítheti az embert a vagyonszerzésben az hogy teljesen alantas és gátlástalan?

Figyelt kérdés

Tudom van ez a proli mantra, hogy akinek sok a pénze az biztos nem tisztességesen szerezte. Ami nyilván általánossága nem feltétlen igaz.


De pl tavaly láttam karácsonykor egy palit, aki azt csinálta, egy legalább 15 milliós pickup-pal, hogy járta a bezárt fenyőfavásárok helyeit, és a kis nyeszlett fákat, amiket nem vett meg senki, és kirakták hogy ingyen elvihető, szépen szedte össze és hajtott el velük. Valószínű még másnap megpróbálta valahol eladni őket.


Elgondolkodtam rajta, hogy nekem eszembe nem jutna ilyet csinálni, mert annyira szánalmasan kisstílű dolog ez, de még is ő ült be egy legalább 15 milliós kocsiba, nem én.


2023. aug. 27. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
A felvázolt szituációban mi az alantas, gátlastalan vagy kisstílű?
2023. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Semmi gátlástalanságot nem látok abban amit ő csinált. Illetve az a 15 milliós kocsi több mint való nem az ingyen fenyőfák összeszedéséből/eladásából jött össze.
2023. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Illetve az a 15 milliós kocsi több mint való nem az ingyen fenyőfák összeszedéséből/eladásából jött össze."


Pont ez az, nincs rászorulva hogy ilyen cigánykodásból szedjen össze még pár tízezer forintot, de gondolom sok kicsi sokra megy.

2023. aug. 27. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Neked mi fáj? Hogy más sikeresebb?
2023. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

A gátlástalan szónak két jelentését ismerem. Az egyik negatív jellegű, amikor olyat csinál nyíltan, amit az emberek nem tolerálnak. A másikat pedig inkább úgy fogalmaznám meg, hogy tűri a megszégyenülést, a kinevetést, a megalázást. Ez tehát másfajta gátlástalanság (pozitív gátlástalanságnak nevezném, ha nincs jobb szó erre).


Mivel a legtöbben nem vállalnak megszégyenítő dolgokat, ezért kevés emberre marad sok megszégyenítő dolog.

Ott van például a lomizás (lomtalanítás vadászás). Nem egy történetet hallottam, hogy lomizás közben nagy értékű tárgyakat találtak: festmények, ritka bútor, kanapéba rejtett pénzek (nem egy ilyet hallottam) stb. Nem gondolom, hogy mindegyik csupán kitaláció lett volna, hogy kitűnjenek, elismerést kapjanak, felnézzenek rá. Persze itt leginkább ismeret szükséges, mert az átlag embernek, ha mutatnak két festményt, akkor nem igen tudja eldönteni, hogy melyik az értékesebb. [Személy szerint abszolút ellenzem a százerzeket, milliókat és százmilliókat érő hasztalan ritkaságokat. De ha valaki adna egy ilyet nekem, akkor nyilván azért a pénzért adnám el, amiért más is eladná. Pénzt pedig, ha nagyon szép, akkor legfeljebb!! 5e ft-ot adnék ki érte. Nekem a nyomtatott kép ugyanazt az érzést nyújtja, mint egy festmény. Engem nem érdekel, hogy ilyen, olyan híres ember festette, elhíresült remekmű, a leghíresebb festő, mennyire sok ideig tartott, hónapok stb. stb. stb...]


Így tehát igen, a pozitív gátlástalanság segítheti az embert a vagyonszerzésben.


Szemétből is meg lehet gazdagodni...és nem kell ahhoz büdös helyeken turkálni. Vannak emberek, akik 1 Ft-ért vagy rendkívül nevetséges összegért feltesznek vaterára meg hasonló helyekre dolgokat és eladják. Szeretnének tőle megszabadulni, mert kell a hely nekik. Mások megveszik, elviszik és pénzt szereznek belőle. Ugyanígy vannak, akik hagyaték vadászok. Elmennek, licitálnak stb. vagy épp kikapolják a lakást.


================================================

Te kineveted azt, aki összegyűjti fenyőfákat, ő pedig téged nevet ki, hogy (milyen sok) pénzt szerez belőle és meg is köszöni, hogy te nem csinálod, ezáltal több jut neki. Ilyen ez, így működik ez.

(De 15 millió nem ebből jött össze neki.)

2023. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
3-as, kérdező! Ezt a stílust jobb lenne abbahagynod.
2023. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3 és attól mert nincs rászorulva nem csinálhatja?


Talált egy lehetőséget, ingyen hozzájuthat egy termékhez, amit eladhat kis/nagy haszonnal. Ő csak él a lehetőségével és kockáztat egy kicsit a szabadidejéből, közben meg autókázik.


Mintha azt írnád, hogy attól mert ő 15 millás kocsival jár, ne hajoljon le egy 100as-ért az utcán.


Süt belőled az irigység.

2023. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem egy kutatás van arról, hogy a pszichopátia és a gazdagság/magas pozíció erősen korrelál. Ha mindig tudsz önző lenni, akkor nyilván magad számára jobb életet tudsz teremteni.
2023. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valahogy amikor ilyen történeteket hallok a végén mindig kiderült, hogy aki "15 milliósanak" nézte az autót annyira nincs képben, hogy csak annyit látott, hogy egy nagy pickup. A valóságban meg egy 15 éves 1,5 milliós autó. Hány - nem túl okos - ismerőstől hallottam már ezt, hogy az X meg Y annak aztán honnan van pénze ilyen meg olyan tizenhuszon milliós autóra. Aztán lef0sott németből behozott öreg merci meg audi volt az alany.


De ettől elvonatkoztatva a példában én semmi alantas vagy kisstílűt nem látok. Összeszedte, mert valamire kellett neki. Karácsony után nyilván nem tudta karácsonyfának eladni már sehol, merthogy ember nincs a földön aki dec 25-én karácsonyfát vesz (ez mondjuk sokat elmond a te mentális kapacitásodról, hogy ezt feltételezed). De attól még sok dologra jó az a fa. Lehet pl tüzelni kell neki, pont, mert nem tudta megvenni a tüzifát. Vagy csak bográcsozni akar nyáron a medence mellett és ahhoz kell, de minek vegyen a benzinkúton 2500-ért egy kis zsák tüzifát amikor úgyis ráér 2 ünnep közöt aztán felvágja otthon amit ingyen elhozott.

2023. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én vagyok az a pasi a 15 milliós kocsiban.


Azért gyűjtöttem össze a fákat, hogy megmentsem őket a magán erdészetemben, ahol állományfrissítésre, és egy kis biodiverzitás érdekében történő beültetésre volt szükség. A fák jól érzik magukat, más két méteresek. Én lecseréltem a kocsimat egy 25 milliósra, a régit odaadtam egy gyerekkórháznak, akik már 30 életet mentettek vele.

És te mit csináltál a gyűlölködésen kívül?

2023. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!