Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor jönnek rá, hogy átverés?

Mikor jönnek rá, hogy átverés?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm pár hónappal ezelőtt csatlakozott a NuSkin nevű MLM rendszerhez. Persze,ahogy az lenni szokott, nem ment neki, elbukta a befektetett pénzét. Most ismételten bepalizták, megint befektetett egy másik MLM rendszerű cégbe, a ScienNetbe. Ismételten felkeresett, hogy megossza velem is ezt a kiváló "befektetési" lehetőséget. Nagyon unom már az újabb-és újabb próbálkozásokat. A kérdésem az lenne: mikor jönnek rá ezek az emberek, hogy az MLM- piramisjáték ÁTVERÉS, soha semmit nem keresnek vele, csak azok, akik a legfelső szinten vannak. Mindegyik ugyanúgy működik, csak a termék, ill. a termékre kitalált háttér más.. Hány MLM rendszerbe kell nekik beszállni, hogy végre rájöjjenek, nem éri meg nekik, hülyeség?!! Hogy tudják egyes embereknek ennyire átmosni az agyát? Tapasztalatok, vélemények érdekelnének.
2010. okt. 18. 13:21
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
50%
Egyetlen egyszer elmentem, csakis kíváncsiságból egy ilyen agymosásos előadásra. Hú mintha az atyaúristen szónokolt volna egy rakás bírkának.Tapsolták egymás dicsősséges szintjeit.Márcsak az allelúja hiányzott. A fő szószóló valami foghagyma drazséról beszélt, ami 1 éjszaka alatt elmulasztotta nátháját. Szuper a termék, ugye híveim? Majd rámnézett, és engem is megkérdezett mire vagyok kíváncsi. Nagy pimaszul, belevágtam a pofájába. Nekem sokkal jobban tetszik a templomi orgona hangja.Basszus elég belevaló, szókimondó nő vagyok, felálltam és távoztam a sok bírka közzül.
2010. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez pontosan így van. Működik ez, csak kell hozzá egy nagyon erős kereskedői véna, és nem árt egy fizetőképes kapcsolatrendszer is. Az átlagember azt várja, hogy belép, és dől a lég anélkül, hogy bármit csinálna.
2010. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Igen, elég sokan azt hiszik, h kevés munka- dől a lé, nekem is 1 év alatt millióim lesznek.. stb. DE ezt is akarják elhitetni velük! Én is voltam előadásokon, többfélén (ismerősök 'jóvoltából" végig kellett hallgatnom..), ott is szó volt róla; hogy alig kell dolgozni, csak nézz körül, írd ki a telefonodból az ismerőseid, családtagjaid, volt oszt.társak, munkatársak.. stb telefonszámait, és uccu neki, hívogasd őket kegyetlenül, próbáld beszervezni mindet; hálásak lesznek, örülnek majd neki, h a te jóvoltodból halálra keresik magukat. Szinte az összesnek ez a fő filozófiája: családja, rokona, barátja, ismerőse mindenkinek van, azoknak is egy csomó; könnyen lehet "építkezni" a piramisban.
2010. okt. 18. 14:42
 14/54 anonim ***** válasza:
77%

Hm..fura...a NuSkin-en pont azt mondták a rokonomnak (ő is ezt mondta nekem), hogy minél több időd van foglalkozni vele, annál többet fogsz vele keresni. Ott nem mondták azt, hogy dőlj hátra, telefonálj 2-3-at aztán utaljuk az első milliót.

De egyébként meg nem az MLM cégekre kell haragudni. Aki a mai világban elhiszi, hogy a semmiért utalják neki a milliókat, az megérdemli, hogy jól lehúzzák.

2010. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is, aki elhiszi ezeket a kamu dumákat, az meg is érdemli, h lehúzzák. Csak azt nem értem, h ha egyszer ez megtörténik, miért nem tanulnak belőle?? Miért kell beleugrani egy következő "vállalkozásba"?

Amúgy a NuSkinről én is hallottam, h mérni kell, kimenni ide-oda, telefonálni....ott a befektetés a rengetek, ill. a termékek ára miatt számomra megfizethetetlen.

Amúgy; megfigyeltétek, h ezek az MLM-es, piramisrendszerben működő cégek olyanok, mint a szekták? Rengeteg tanfolyamot, közös összejövetelt szerveznek egymásnak, csapatépítő meetingeket, hosszú hétvégéket továbbképzés címén (pl. Zepter); aminek a lényege, hogy lásd másoknak mennyire megy, nyereményjátékokat hirdetnek a tagok között; "értékes" díjakat sorsolnak ki a legjobban építő, legtöbb tagot behozó embernek. Mindig meghívnak "nagy embereket" akik az előadásokat tartják; aztán lehet tapsolni, örömujjongani...

2010. okt. 18. 15:17
 16/54 anonim ***** válasza:
Egyszer régen elhívtak Amway szemináriumra. Amikor másodszor hívtak elmentem. Végighallgattam. Majd utána a kiscsoportos beszélgetéskor kikérdeztem őket. Kiderült, hogy legalább havi 20 előadást, azaz munkanaponként egyet le kell nyomni, hogy sikeres legyél. Na de hiába írsz össze 120 ismerőst, ha abból maximum 10 jön el az előadásra.
2010. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy óriási átverés!


Azok a pontok ahol elvéreznek nálam az ilyen:

- fizetni kell hogy kereshess...

- mindig valakinek az ismerősének az ismerőse az aki ebből él és milliomos...

- előadásokra kell járnod, amiért szintén fizetni kell legtöbbször...

- a legjobb barátaidat kell behálóznod


Szerintem szánalmasak azok az emberek, akik elhiszik hogy munka nélkül meg lehet élni. NEM, sajnos ez nem így van.

Ha meg így van akkor mire megkeresnék az első 10 ezresüket, addigra a cég csődöt jelent be. Engem is sok helyre akartak becsábítani, de én tudtam nekik nemet mondani: "majd ha megkeresel 500.000 Ft egy hónapban" na akkor majd szólj nekem...


És amúgy is : JÓ BORNAK NEM KELL CÉGÉR....

2010. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:

A sciennet bedőlt. Lyoness tudtommal működik, ha piramis lenne, valószínűleg nem húzta volna eddig.

Ismerősöd esetében véleményem szerint nem az mlm-mel van baj, hanem magával az emberrel. A tévhittel ellenben, ez az üzlet sem való mindenkinek.

Visszatérve az ismerősödre: azok az emberek, akik folyamatosan valami új "nagyon jó lehetőséggel" találják meg az ismerőseiket, valószínűleg a 2 vagy 3. cégnél már senkit nem tudnak a listájukról meghívni. Ennyi. Ők maguk alatt vágják a fát, saját magukat teszik hiteltelenné. És sajnos az üzlet hitelét is rontják.


Én sok mlm-ben dolgozó embert, sok céget ismerek. Vannak emberek, akik 18 éve csinálják, mások 2-3 éve és 30-50 éves cégeknél, tehát nem igaz, hogy az elején kell belépni, hogy sikeres lehessen valaki. Sőt! Pont az induló, új cégekkel kell vigyázni.

MLM céget is úgy kell(ene) választani, ahogy azt is megnézné az illető, beszáll-e valaki hagyományos vállalkozásába.

Ha megengeditek, pár szempontot leírok, talán valakinek jól jöhet, ha mást nem megvédi egy rossz befektetéstől.

- Induló csomag vagy minimum vásárlás: nem baj, ha van, de az induló csomagban legyen termék, így nem vész el a befektetett pénz akkor sem, ha az üzlet nem jön be, mert terméket vásárolt belőle az illető. És lehetőleg legyen 2-3 lehetőség a különféle pénztárcájú embereknek. Az sem baj, ha van nulla forintos indulási lehetőség is.

- A gyors siker ígérete kevés munkával mindig legyen gyanús. MLM-ben is kőkeményen kell dolgozni, sőt tanulni.

- Nagyon körültekintően válassza meg mindenki a céget, azon belül is a szponzort és a csapatot, mert ugyanazon cégen belül is más-más módon dolgoznak a csoportok. A jó csapat fél siker, mert ez csapatmunka.

- Képzés legyen. Céges és a csapatnak is saját. És ingyenes.

- A cég legalább 10 éves legyen, addigra van akkora piaca egy cégnek, hogy látható legyen a stabilitása. Az új cégek 3-5 éven belül elvéreznek, ha nem jó a struktúra.

- Ütős, egyszerű jutalékterv.

- Jogdíjas kifizetések lehetősége meglegyen. (=passzív jövedelem lehetősége)

- Ne legyen jövedelmi plafon sehol. Vannak cégek, ahol limitálják a kifizetéseket.

- Jó termékcsalád, jó minősítésekkel. (független cégek minősítéseivel is)

- A jövedelmet mlm üzletben mindig a termékforgalomból számolják! Ahol csak az új belépők után fizetnek, az a rettegett pilótajáték (vagy piramis).

- Olyan céget szabad választani, amit teljesen fel tud vállalni mások előtt, az értékrendjével azonosulni tud, a termékeit használja.

- Legyen a felépített üzlet és a jogdíjak (passzív jövedelem) örökölhető! Ennél jobb nincs a gyerekeknek, amikor ha egy havi fizetést, ha milliókat tökmindegy, de megkap a szülő halála után akár egész életében minden hónapban életjáradékként.


Ha valaki ezekre odafigyel, akkor jó céget választ és a kérdező által leírtakat elkerülheti.

2010. okt. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
52%

21:05


Nem átverés. :)) Én még mindig csak a NuSkin mellett tudok érvelni, a többit nem ismerem. Ezt azért ismerem, mert unokatesómék 1.5 éve csinálják, és nagyon is jól, sőt egyre jobban megélnek belőle.

Senki nem ígérte nekik, hogy munka nélkül utalják a milliókat. Sokat melóznak vele, nagyon sokat!


"majd ha megkeresel 500.000 Ft egy hónapban" na akkor majd szólj nekem... "


Nah..pont ez a hozzáállás az, amit a legtöbb ember elvár egy ilyen cégtől. Ez egyáltalán nem biztos,hogy te is ennyit keresnél vele.

2010. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

21:05 tökéletesen egyetértek veled!!!

2010. okt. 19. 10:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!