Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örültök a csok plusznak, vagy...

Örültök a csok plusznak, vagy inkább el vagytok keseredve?

Figyelt kérdés
Mert én végtelenül csalódott és szomorú vagyok. Kb 2 éve dolgozom és próbálok félretenni, nyilván még egy önerő sem gyűlt össze, és làttam, hogy már a jelenlegi ingatlanárak mellett is mennyire nehéz egy garzon önerőre akár összespórolni, mivel minden, különösen a csok felverte az ingatlanàrakat. Erre itt ez a csok plusz... Gondolom jól beépül majd az árakba. Otthon nem tudok lakni a szüleim miatt, az albérlet megfizethetetlen, és az eddig extrém magas árak szintén megfizethetetlenek lesznek. Egyedülálló 27 éves vagyok, nagyjából semmi esélyem, mivel nem tudok / akarok X gyereket aláírni. Komolyan mindjárt felkötöm magam a két diplomámmal, nem diploma / szakma kell itt, hogy az ember meg tudjon élni, csak szülni minimum 3-4 gyereket.... Ha így mennek továbbra is fel az ingatlanárak, mehetek a híd alá lassan.

2023. okt. 25. 22:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
8%

Nekem édes mindegy. Van lakásunk, van gyerekünk.

De a pályakezdőknek nagyon nehéz ezt belátom. Főleg családi segítség nélkül.

2023. okt. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
4%
keveslem amit adnak.
2023. okt. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
21%

Ott van az átverés hogy az emberek csak a 3% kamatot nézik. Húúúú de kedvező. De ember a hitelt vissza is kell fizetni. Minden hónapban a fizetésed jelentős része megy a banknak. 10-25 éven keresztül.

Nekem előtörlesztéssel sikerült 6 év alatt visszafizetni a 10 éves futamidejű hitelt. Borzasztó volt az a 6 év pedig annyira nem is volt kihegyezve a családi költségvetés. Megfogadtam hogy soha többet hitelt.

2023. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Ez mind-mind a kormány hozzá nem értő gazdaságpolitikája.

Vagy nagyon is tudja, hogy mit csinál.

Még nem sikerült eldöntenem, hogy a kettő közül melyik az igaz...


Ezért nincs értelme felkötni magad. Nekünk sem volt könnyebb régebben, hidd el. Reménytelennek tűnt akkor is. Aztán mégis megoldódott.

2023. okt. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
14%
Örülök neki, bár jobb lenne ha 10 millió helyett 15-öt engednének el minden baba kinyomása után. Így sem rossz, szerintem 2-3 biztos befigyel nálunk, ennyiért is megérős.
2023. okt. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem örülök neki, megint megy a szavazatvásárlás és a haveri építőipari cégek "etetése". Ên örültem, hogy idén végre megtorpant az ingatlanpiac és beállt a hitelezés, mert az egész ingatlanlufi olyan volt, mint valami egyre forrósodó, zakatoló masina. A kormánynak megint sikerül a lehető legkárosabbat meglépnie.


Viszont ne kösd fel magad, nem érdemled meg. Mások is sokan vannak így.

2023. okt. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem rossz konstrukció a CSOK, ebből a támogatásból inkább lakást kellene építenie az államnak és kedvezményesen kiadni a rászorulóknak, diákoknak így a lakáskínálat bővülés miatt lejjebb tolná az árakat.
2023. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén, végtelenül sajnálom a huszonéves, egyedülálló vagy gyermektelen embereket. Ez totális ki@szás mindenkivel. Azokkal is, akik fogyatékosok, és felvesznek egy olyan hitelt, amivel lakáshoz lehet hogy hozzájutnak, de nem biztos, hogy az átlagfizujukból majd normálisan el tudják tartani 2-3 vállalt gyereket, és még fizetik a hitelt is 20-30 évig.

A kormány jól kitervelte mindenesetre, potyogtatják majd nekik a leendő gyári droidokat és a végrehajtók is dörzsölhetik a tenyerüket.

2023. okt. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

Újabb bizonyíték arra, hogy a kúrmány szerint


"Csak akkor vagy ember, ha parancsszóra pénzért legyártasz 3 kölyköt. Ha nincs gyereked, akkor neked kuss a neved és fizesd az adót."


Undorító ami megy! Szaporítják a sok idiótát a többiek adójából, amit ezerszer értelmesebb dolgokra is lehetne költeni.

2023. okt. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
5%
Pozitív dolog, persze hogy örülők neki.
2023. okt. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!