Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetés mértéke miért tabu,...

Fizetés mértéke miért tabu, míg azt hogy van e lakásom vagy autóm azt megkérdezhetik?

Figyelt kérdés
Fizetést miért tilos megkérdezni mástól, míg azt hogy pl. eljön hozzám valaki és megkérdezi saját lakás e, vagy megkérdezi milyen autóm van vagy van e autóm azt nem tabu megkérdezni.

dec. 18. 06:38
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Minél többet keresünk, annál értékesebbek vagy fontosabbak vagyunk. Ha megkérdezed valakitől, mennyit keres, az olyan, mintha a társadalmi helyzetét kérdeznéd meg.

A munkáltatók meg örülnek ennek, mert így elrejthetik az esetleges tisztességtelen bérdifferenciákat.

dec. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez tök más kategória. Lakást és kocsit lehet örökölni is, vagy kaphattad akár ajándékba is családtagtól, párodtól, szeretődtől.
dec. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tulajodnképpen egyikre sem kell válaszolni, de a lakást, autót látják, a fizetésedet meg nem
dec. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Mert a kettő között kicsi a korreláció.
dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem tilos. Én szívesen elmondom annak, aki kérdezi. Pláne ha szakmabeli, mert akkor lehet nézelődni, hogy ki nincs megfizette.
dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

"Fizetést miért tilos megkérdezni mástól"


Nem tilos, nincs erre vonatkozo torveny. Tolem meg szoktak kerdezni es az alapberemet el is szoktam mondani.

dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tilos megkérdezni, csak nem illik más zsebében turkálni alapból.

Én soha senkitől (családtagtól sem) szoktam megkérdezni, hogy mennyi a fizetése, és én sem beszélek az enyémről.


Ha valaki megkérdezi, akinek nincsen köze hozzá, akkor azt szoktam válaszolni, hogy köszönöm, elégedett vagyok a fizetésemmel.


Mert alapból az emberek többségének semmi köze hozzá. Ha mondok neki egy számot, akkor az vagy alacsonyabb, vagy magasabb, mint az övé.


Ha alacsonyabb a fizum, mint az övé, akkor egyből jön a lesajnálás, a menőzés, meg a kéretlen tanácsok, hogy hogyan tudnék többet keresni.


Ha magasabb a fizum, akkor persze egyből az irígység meg a rosszindulat, vagy pedig megtalál valami kölcsönkérelemmel.


Mindegyik előfordult már, kell a fenének. Inkább maradjon titok. Aki meg úgy érzi, hogy nincsen megfizetve, az kérjen fizetésemelést, vagy váltson. Aki meg úgy érzi, meg van fizetve, az legyen elégedett.

dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
A magyar proletár lakosságba bele lett nevelve ,hogy tabu a fizetés ezzel is minimalizálni akarják a bérversenyt a vállalatok.
dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

"A munkáltatók meg örülnek ennek, mert így elrejthetik az esetleges tisztességtelen bérdifferenciákat"


Nem létezik olyan hogy tisztességtelen bérdifferencia. Ha valaki olyan birka hogy a saját munkájának az értékével nincs tisztában és x összeget kap, míg más ugyanazért a munkáért 3x-et az nem a munkáltató dolga hogy ezt kompenzálja. Másfelől a saját munkád értékét ne az determinálja hogy más mennyit keres, hanem az hogy a te tudásod mennyit ér a globális munkaerőpiacon. Hiába hőzöngenél 50% emelésért ha más cégnél annyit sem adnának amennyi a jelenlegi fizetésed. Ha pedig máshol magasabb bérért el tudsz helyezkedni a tudásoddal akkor egy teljesen rossz döntés hogy csak azért maradsz a jelenlegi helyen alulfizetve, mert más is keveset keres ugyanott.

dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!