Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyes cégeknél miért ennyire...

Egyes cégeknél miért ennyire tabu a home office még az IT szektorban is?

Figyelt kérdés

Egy nagy multinál dolgozom, egy kb 30 fős fejlesztő csapatban. Mostanában elég sok panaszt kaptam hogy túl sokat vagyok home officeban(havi kb 4 napot, akkor is betegség miatt), illetve hogy nem 8-tól 17-ig dolgozok. Hanem 10-től 19-ig. Ezekmiatt a kirugásom is megkecsegtették.

Viszont hozzátették, hogy a munkámmal amúgy semmi baj, megvannak velem elégedve...


A főnök viszont teljesen annak a híve, hogy mindig legyünk szem előtt, mert akkor látja mit csinálunk, mert HO-ban biztos csak elcsaljuk az időt és nem dolgozunk... Közbe a home office alatt sokkal többet dolgoztam, mert nem volt sok zavaró tényező jelen.


Mit tudok ezzel csinálni? Elég frusztráló egy helyzet. Nálatok van ho lehetőség?



2022. dec. 8. 12:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Magamtól mondanék fel. Mit bohóckodol ilyen helyen? Egy IT-s 5 perc alatt másik munkát.
2022. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
mondj fel
2022. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem mondasz fel? Rengeteg a 100% remote lehetoseg.
2022. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Válts melót, IT szektorban ez könnyen megy. Én is programozó vagyok. Havi 1-2-szer megyek be az irodába. De ez senkit nem zavar, a csapat nagy része ugyanezt teszi.
2022. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha full HO-t akarsz, akkor miért nem mész olyan céghez, ahol van erre lehetőség? LinkedIn-en most is hirdetnek több ezer ilyen pozíciót.
2022. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen képzetlen, és begyöpösödött managerek vannak, még szellemileg a szocializmusban ragadtak a kapun belüli munkanélküliség világában.

És azzt hiszik, ha nézik az embert majd többet dolgozik. Ahelyett, hogy kiadnák a feladatot, és elvárnák a teljesítést, inkább csak játszák a kiskakast a szemétdombon, "főnökösködnek".

És ez rengeteg cégnél így van, még IT szektorban is.

A covid lezárások hoztak sok helyen változást, és ahol a munkaerő rendesen meg volt válogatva, ott még jobban is teljesítettek HO-ban, mint előtte.

Nálunk is meglepődött a vezetes, hogy így is lehet, 1 évig full HO volt, előtte teljes szigor, HO tűzzel vassal volt üldözve.

2022. dec. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Junior vagyok még 1 éves tapasztalattal, és félek hogy nehezen találnék új munkát. Plusz itt elég jó a fizetésem juniorként. De amúgy elgondolkoztam már rajta hogy váltok.


Illetve az interjún még azt mondták itt, hogy van/lesz home office lehetőség.

2022. dec. 8. 12:31
 8/35 anonim ***** válasza:
69%

#3: szerintem a full remote sem szerencsés, főleg annak, aki amúgy egyedül él.

Az ember társas lény, meg a hozzam hasonló full introvertalt embereknek is szüksegük van a közösségre, egy videókonferencia nem tudja pótolni.

Covid full HO es lezárás alatt mi kijártunk a parkba sörözni havi 1x.

2022. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
#8 akkor te gondolatban csereld le a remote szot hybridre a 3-as valaszban, abbol is rengeteg a lehetoseg.
2022. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
34%

#8

Alkoholista hajléktalanok vagytok?

2022. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!