Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha egy cég azt...

Mit tennétek ha egy cég azt kérné tőletek hogy készpénzben fizessetek a szolgáltatásárt hogy ne kelljen neki számlát kiállitani és adózni?

Figyelt kérdés

Magyarországon jártam és kerestem valakit aki felvisz a reptérre. Se rokon se ismerős nem volt aki ráért volna vagy aki mert volna vezetni a főváros környékén, igy utolsó pillanatban találtam egy céget aki tűrhető áron vállal reptéri transzfert.

Az uriember húzta a száját mikor kérdeztem hogy kártyával tudok e fizetni. Azt mondta hogy készpénzt szeretne mert kártyás fizetésnél van áfa , béfa meg minden más. Nagy cégről van szó akik emellett más szolgáltatásokat is nyujtanak, van több alkalmazott, rendes irodajuk van, szoval nem értem miért sporolnak azon az áfán amit a néhany tizezer után kellett volna befizetniük, de gondolom mással is ezt csináják, szoval havonta akár százezreket rak a cég zsebre adózatlanul.


Nekem csak hitelkártyám van általában amit midnenhol elfogadtak, a legkisebb boltban is és a bankom nagyon jó árfolyamon vált. Ezzel nem lehet ATMből pénzt felvenni.

Nem éri meg készpénzt hoznom amit forintra váltok mert drágán váltanak a pénzváltók és jol megadóztatnak. Szerencsére volt nálam annyi kp de amugy nem szoktam vinni magammal.


Ti mit tettetek volna? ragaszkodtatok volna a kártyás fizetéshez, kerestetek volna másik szolgáltatót(utolso pillanatban nehéz lett volna találni) vagy alkudoztatok volna hogy ha spórol áfát akkor adjon kedvezményt?


dec. 24. 20:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem az áfa a lényeg, vagyis nem elsősorban az, hanem, hogy így keresett nettó pár 10k-t úgy, hogy azután semmiféle járulékot, adót nem kell fizetnie.
dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ne fizess kp ban, de akkor nem visz téged A" pontból B" pontba. Válogatnak hogy kit visznek el és ezt meg is tehetik.
dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Tomegkozlekedessel nem tudtam volna feljutni mert reggel ment a gep, en meg videkrol indultam.

Az elso volan buszok 5korul indulnak, 2 ora az ut minimum, utana helyi busz ami plusz 30-60 perc de nekem ott kellett lennem 7re legkesobb.

Nem a penz a problema ha realis arat mondanak, csak az idegesit mikor sporolnak es en valtsak kp-t azert hogy neki ne kelljen adoznia.

Itt az irodabal ulo, telefont kezelo mondta hogy kp-t akar es nem o vitt hanem egy masik munkas. Nem hiszem hogy megloptak a ceget hanem inkabb ki volt nekik adva hogy minel kevesebb szamlat irjanak es fekete kasszaba vezetik a kp bevetelt.

dec. 27. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!