Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Névváltoztatás esetén mennyit...

Névváltoztatás esetén mennyit kell fizetni az összes okmányért?

Figyelt kérdés
Bocsánat nem tudom jó helyre irtam e!!
jan. 1. 17:21
1 2
 11/18 Metionin ***** válasza:
81%

Ma már nem kell fizetni a személyi és a lakcímkártya cseréjéért, nekem még kellett (összesen 2000 ft volt). Taj és EU taj kártya ingyenes volt.

Jogsi 4000 ft, útlevél 7500 ft.

Bizonyítványok érvényesek ugyanúgy, csak csatolni kell mellé az okirat másolatát.

jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm két utolsó örülök hogy vannak normális emberek is
jan. 1. 18:18
 13/18 A kérdező kommentje:
Taj és adó száma is megváltozik ekkor?
jan. 1. 18:18
 14/18 Metionin ***** válasza:
74%
14. Nem, a számok maradnak. Csak a személyi igazolvány száma lesz új. Tényleg, az adókártyát kihagytam, nem rémlik, hogy fizettem-e érte de ha igen, akkor nagyon minimál összeget.
jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm👍👍
jan. 1. 18:43
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg kevés információt adtál meg. Például egy házasság után minden ingyenes.


"ami már meg is történt csak az okmányokat kell kicserélni most már!"

Komolyan az után érdekel, hogy mennyibe fáj miután megvan a határozat? Egyébként születési nevnel az alap iratok (személyi, TB kártya, adokartya, lakcím) ingyen van, jogosítványért és útlevélért kellett nekem fizetni.

jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

T. Kérdező!

Mivel arra nem tértél ki, hogy milyen nevet szeretnél megváltoztatni, de ha a születési nevedet, akkor az alábbi az irányadó jelenleg:


"A törvény 2021. január 1. napjától hatályba lépő rendelkezései értelmében a születési név megváltoztatására irányuló kérelem esetén függetlenül attól, hogy hányadik alkalommal kéri a névváltoztatást – 10 000 Forint összegű igazgatási szolgáltatási díjat kell fizetni."

jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Mint mondtam a plusz név megadása megvan illeték fizetve!

Már csak a születésire várunk ,hogy az alapján csináltassuk meg az okmányok kicserélését!!

De már kaptam választ !!

jan. 1. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!