Megéri a Gap year?

Figyelt kérdés
12es vagyok idén fogok érettségizni és még nem igazán döntöttem el merre tovább, de hallottam erről a gap year -ról hogy egy évet úgymond ki hagyni és utána folytatni a tanulást egyetemen vagy ahol akarom (sokan nem ajánlják mert utána nehéz vissza szokni a tanulásra) (sokan meg ajánlják mert van időd meg ismerni magad, utazni, nyelvet tanulni, dolgozni stb..) Szerintetek mennyire érné meg ez a gap year és ez idő alatt milyen munkákat lehetne végezni (eddig diákmunkáztam, de ahoz kell a matrica és ha kihagyok egy évet akkor nem tudok diákmunkával dolgozni)

febr. 8. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Személyfüggő. Nekem nem érte volna meg, de főleg azért, mert én tudtam mit szeretnék tanulni/kezdeni magammal. Plusz nekem személy szerint nehéz visszaállni a tanulásra.


Viszont szerintem, ha valaki nem tudja mit szeretne, akkor megéri. Jobb, mint elmenni egyetemre valami random szakra és ott kiégni, váltani, ezen stresszelni, pazarolni az államis féléveket stb. Igen, nehéz visszaszokni, de másrészt, ha tudod mit szeretnél, sokkal motiváltabb vagy, a kihagyott évben meg lehet kiéhezel a tanulásra. Rengetegen vannak pl orvosin úgy, hogy később vették fel őket és az elsőre felvettekhet képest meglepően motiváltak és sikeresek.


Én külföldre mennék au-pairkedni azt hiszem.

De kipróbálhatsz munkákat, hogy megtudd mit szeretnél csinálni (pl titkárként/takarítóként egy olyan cégnél, ami azzal foglalkozik), vagy hogy rájöjj mit nem. Vagy szimplán csak dolgozhatsz, hogy tudd az milyen, hogy alkalmazott vagy, van x szabid stb.

Ezt az időszakot jogsi szerzéssel, nyelvtanulással, érettségire készüléssel (ha újra kell) vagy munkával szokták kitölteni.


Az au-pair dolognak nézz utána, szerintem jó lehetőség.

febr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Egy év alatt pl. egészen jól megtanulhatsz helyesen írni magyarul, hogy utána a diplomamunkánál ne legyen gond.
febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem volt gap year em de azt senkinek nem ajanlom . Mondjuk a vezetesbol kinezem hogy behiv katonanak az egyetem elott
febr. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nyílván nem éri meg.
febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Az írásképed alapján nagy karrier nem áll előtted, így szerintem időpocsékolás.

Inkább tanulj, amíg egy kis lendület még van. Aztán ráérsz nekiállni utat keresni, ha legalább valami kiindulási alapod van

febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm a válaszod. A jogsim már megvan és 2nyelv vizsgám is.Ennek az au-pair dolognak meg utána nézzek.
febr. 9. 12:42
 7/10 A kérdező kommentje:
5. "Az írásképed alapján nagy karrier nem áll előtted:" Ezt hogy érted?
febr. 9. 12:48
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
szó szerint érti, de ne aggódj, mert a bábu köztársasági elnök se ismerte az írás művészetét.
febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

7: úgy érti, hogy gáz, hogy ennyi idős létedre nem tudsz helyesen írni.


Egyébként attól függ. Ha valahova fix fel tudnának venni erre az egy évre dolgozni akkor lehetséges, hogy megérné, de semmi garancia nincs rá, hogy egy év elég lenne neked, hogy rájöjj, hogy mit szeretnél magaddal kezdeni.

Egyébként nagyon személyfüggő, hogy beválik-e neki. Van egy barátnőm, neki jót tett az egy év "pihenés" tanulás nélkül, mert csak dolgozott, most kiemelkedően jó átlaga van egy nehezebb szakon.

Másik ismerősöm kihagyott egy évet, eliszogatott-bulizgatott a szülei pénzén, majd egy fél év után otthagyott egy "büfé szakot", mert neki megterhelő volt.

De egyébként egy gap year alatt lehetetlen egyszerre dolgozni és utazgatni is. Nyelvet tanulni egyetem mellett is simán tudnál.


Most mondhatni én is egy gap year-t csinálok, de én azért, mert elsőre nem vettek fel a szakra, ahova menni szerettem volna és újra érettségizek hozzá. Én már decemberben elkezdtem a munkakeresést (12.-ben), viszont csak most februárban kezdtem egy minimálbéres melót, mert mindenhonnan elutasítottak, mert pályakezdő vagyok (jelentkeztem bolti eladónak, takarítónak is pl, tényleg sehova sem kellettem). Volt többféle diákmunkám is, de az sehol sem volt elég munkatapasztalatnak.

febr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9. Köszönöm a válaszod
febr. 10. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!