Vissza kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Vettem 2db gumit és majdnem 3 hónap múlva betaláltak, hogy rendszerhiba miatt visszautalásra került a pénz és utaljam vissza. A pénz visszajött, de mi van akkor ha nem utalom vissza? Én egyszer már kifizettem végülis és itt most nem a lelkiismeretemről szól a dolog hanem arról hogy tudnak-e valamit kezdeni így velem

febr. 13. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a terméket megkaptad, akkor ki kell fizetni. Abban lehet alkudni, hogy az utalás költségét állják.
febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem fizetem ki akkor behajtóhoz is át tudják adni az ügyet?
febr. 13. 09:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizeted vissza kapsz egy fizetes meghagyast. Ha nem mondasz ellent akkor vegrehajtjak. Ha ellent mondasz akkor a kereskedo igazolja a rendszerhibat es a felszolitast hogy utald vissza. Mivel nem tettel eleget igy o megnyeri a pert, aminek a koltseget radverik.
febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Először jön majd egy levél az ügyvédjüktől. Ha nem foglalkozol vele, akkor szépen per lesz belőle, ami keretén belül behajtják tőled a pénzt a perköltséggel együtt.

Jobban teszed, ha szépen együttműködsz és visszautalod a pénzt. Ténylegesen az utalás költségét kérheted tőlük, valszleg azon nem fognak vacakolni.


Nekem volt olyan eset, hogy áruhitellel vettem egy cuccot, de valamit elbarmolhattak, mert a bank arra hivatkozott, hogy a kereskedő nem küldte be a dokumentumokat, a kereskedő meg állította, hogy ők beküldték. Még voltam is bent újra aláírni mindent, de azután sem folyósították az áruhitelt. Végül pár hónap múlva jött egy ügyvédi megkeresés, hogy fizessem ki a terméket és felajánlották a részletfizetést. Mivel nekem tökmindegy volt, hogy a banknak vagy nekik törlesztek, így elfogadtam és 10 hónap alatt szépen kifizettem.

febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell! Gyorsan menekülj ki mondjuk Kubába, vagy Dél-Amerikába. Ott eléldegélsz 10 évig, utána már senki nem fogja keresni rajtad.
febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"...és itt most nem a lelkiismeretemről szól a dolog... " Dehogynem. Vagy, ha az már nincs, akkor arról, hogy mennyi pénzért vagy képes bűncselekményt elkövetni. Szóval az, hogy bűnöző vagy, nem vitás - csak az áron van lamentálás.
febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Előre utalással fizettem ki a terméket, én kifizettem azt, nem hinném hogy bünöző lennék..
febr. 13. 15:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
kifizetted, de utána te azt visszakaptad egy rajtad (és az eladón) kívül álló ok miatt. tehát mégsem fizetted ki.
febr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vajon ha a fizetéseddel történne meg ugyanez, hogy technikai hiba miatt visszautalják a cégnek, akkor ülnél elégedetten, hogy nem baj, hogy nincs fizu, mert a cég elutalta?
febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7

Bocs. Nem bűnöző vagy, hanem egy hüje bűnöző. Ne vegyünk már egy kalap alá az intelligens bűnözőkkel!

febr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!