Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan vásárlása mennyire...

Ingatlan vásárlása mennyire rizikós ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Több hónapos keresgélés után ingatlanközvetítő által végre találtunk egy számunkra minden szempontból megfelelő házat. A családom egy része viszont aggódik, mert nem szimpatikus nekik a jelenlegi tulajdonos és sok szempontból tűnik úgy, hogy valóban nem a legmegbízhatóbb ember. 1 hónap haladékot kért a pénz ügyvédi letétbe helyezése és a kiköltözésének dátuma között, a szerződést is így írnánk, az összeg egy elég jelentős része viszont adósságrendezésre lenne használva a jelenleg árverés alatt álló ingatlanhoz, így már az első fázisban kiadandó lenne, nem kapnánk vissza. Az egyik családtagom óvatosságra intett, mert szerinte fennáll a veszélye, hogy a fennmaradó összeg, amit csak a kulcsátadás után kapna meg a jelenlegi tulajdonos már nem elég nagy motiváló faktor, simán lehet, hogy 1 hónap leteltével sem költözne ki és ezek után csak több éves jogi procedúrával lehetne (ha egyáltalán) őt eltávolíttatni az ingatlanból, hiába került már a nevemre. Ebben mennyi a valóságtartalom, illetve létezik-e rá mód akár már szerződéskötésnél, hogy a vételező fél jobban bebiztosíthassa magát jogilag és szükség esetén azonnal lehessen intézkedni (vagy legalább nem több éves, költséges pereskedés által)? Kicsit elrettentett ez a vélemény. Az adásvétel minden pontját, így a pénzátadásokat is a megbízott ügyvéd felügyelné, de ezt nem érzem elegendő garanciának. Ha bárkinek van bármi tanácsa, meglátása, szívesen fogadom!

febr. 25. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

"Több hónapos keresgélés után INGATLANKÖZVETÍTŐ ÁLTAL végre találtunk egy számunkra minden szempontból megfelelő házat"


Már az egész adás-vételi procedúra úgy kezdődne, hogy x milliót buktok ahhoz képest, mint ha ingatlanközvetítő igénybevétele nélkül a tulajjal állapodnátok meg. Mondjuk az olyan életképtelenek meg is érdemlik, hogy megcsapolják őket, akik a saját igényeinek megfelelő ingatlant önmaguktól képtelenek kiválasztani és ezért egy "szakembert" kell megbízniuk...

febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"így már az első fázisban kiadandó lenne, nem kapnánk vissza"

Ezt nem értettem, ez mit jelent?

febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erről az ügyvéd tudna alapos felvilágosítást adni, mért nem hozzá fordultok?
febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"létezik-e rá mód akár már szerződéskötésnél, hogy a vételező fél jobban bebiztosíthassa magát jogilag és szükség esetén azonnal lehessen intézkedni"

Az ügyvéd fog erre javasolni dolgokat.

A leggyakoribb biztosíték a kötbér, ami napi 10 000 Ft körül szokott mozogni, tehát minden egyes napra, amennyivel később adja át, ennyit kell az új tulajdonos számára kifizetnie.

Az adásvételivel és a foglalóval a Földhivatalban az új tulajdonos már a széljegyre kerül a tulajdoni lapon.

febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hirdetésneppereknél 90 százalékban az eladhatatlan ingatlanok landolnak. Ezek szerint ti ilyeneket nézegettek. Sik sikert!
febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt nagyon ebbe az irányba terelődne a téma: a régióban ahol nézelődünk, eddig összvissz két hirdetést találtunk magánszemély által és az olyan is volt, a közvetítő pedig értelemszerűen a tulajdonos részéből veszi le a milliókat, hiszen ő bízta meg. A hasznos, segítőkész válaszokat köszönöm szépen! Ez a kötbér téma nem hülyeség, következő körben nyilván az ügyvéddel tárgyalunk, ha úgy ítéljük meg, hogy érdemes erre fordítani.
febr. 25. 12:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg már a foglaló is egy biztosíték.

Ha az eladó hibájából valósul meg az adásvétel, pl. mert ok nélkül visszalép, egyszerűen meggondolja magát, akkor a foglaló kétszerese jár nektek.

És ez már nem megérős neki.

Esetleg kiköthettek a szokásos 10% foglaló helyett többet, és akkor nagyobb a tétje neki.

febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ingatlan vásárlása mindig rizikós a történeted nélkül is.

Nyilván ez bizalmi kérdés is, és valóban az ügyvéd tapasztalata szükséges hozzá.


Én vettem hasonlóképpen ingatlant. Mit tettem volna, ha a végén mégsem költözik ki a volt tulaj? Szépen kipakoltam volna az utcára a cuccait, vele együtt. Inkább ő pereskedjen évekig az állítólagos "jogaiért", mint én a már kifizetett lakásért. Szerinted perre ment volna? Biztos nem...

febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!