Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » "Külföldi" munka, ez most mi?

"Külföldi" munka, ez most mi?

Figyelt kérdés
Van egy munkalehetőség, egy szlovákiai munkaközvetítő által, Győrben. A pénz nem lenne olyan rossz, de az első hónap után azt mondták, hogy be kell magamat jelenteni Szlovákiában, mint vállalkozó. Ez havi 150€ (TB, székhely, stb), a fizetésből vonják. Azon gondolkozom, hol lehet itt a buktató? Például, ha mondjuk a 2.hónap után felmondok, akkor gondolom ezt meg kéne szüntetnem, viszont abban már lehet nem segítenek, én meg egy szót sem beszélek szlovákul. Van valakinek tapasztalata az ilyen munkákkal? Meg tudom szívni emiatt valahogy?
márc. 29. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felejtős.
márc. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"de az első hónap után azt mondták, hogy be kell magamat jelenteni Szlovákiában, mint vállalkozó"


Ne az ilyenektől menekülj.

márc. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ment Magyarországon is a 2 ezres évek elejéig. Te komolyan nem érted, hogy mik a hátrányai, ha kamu kényszervállalkozóként, nem munkaviszonyban várnak el tőled alkalmazotti létet?
márc. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"be kell magamat jelenteni Szlovákiában, mint vállalkozó"

Ezt miért is? Te, mint MAGYAR állampolgár, dolgoznál MAGYARORSZÁGON, akkor mégis mi a fészkes fityfenének kellene szlovák vállalkozást indítanod?

Most ha nem alkalmazott lennél, akkor is ITTHON kellene vállalkozást indítani, mivel EU, így a szlovák cég ugyanúgy be tudja fogadni a számládat, mintha szlovák vállalkozó lennél.


Ez az ajánlat bűzlik, mint a 3 napos babapelenka.

márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom mi a kényszervállalkozás, a KATA is többek közt ezért lett átalakítva. Amúgy itthon átalányadózó egyéni vállalkozó vagyok, azt mondták ezt meg kell szüntetnem, ha felvesznek, és elérem a 2.hónapot.. ezt pedig semmiképp sem akarom megszüntetni, mert ki tudja, lehet két hét után kiraknak, vagy én jövök el, aztán akkor ezt meg kiváltani nem tudom újra egyből. Amúgy a cég a Jober, ha esetleg valaki ismerné őket.
márc. 29. 09:04
 6/12 A kérdező kommentje:
Gondolkozom rajta, hogy az első hónapot megcsinálom, aztán otthagyom. Vagy hogy letagadom a vállalkozást, úgysem az az ember lesz ott, akivel telefonon beszéltem, egyszerűen nem hozom szóba és kész, aztán pár hónapot kibírok, de akkor mi van, ha otthagyom őket? Akkor a nyakamon marad egy felvidéki kamuvállalkozás, ami havi 150€, és megszüntetni se tudom? Mert egy szót nem értek szlovákul, vagy bérelhetek tolmácsot, ami megint egy kisebb vagyon.
márc. 29. 09:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha most van vállalkozásod, akkor totál semmi szükség szlovák vállalkozásra. Ha kell, beszámlázol a szlovák cégnek és kész.
márc. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De ők a munkaviszonyt akarják megspórolni, hogy dolgozz nekik alkalmazottként, csak ne kelljen a munkaviszonnyal járó terheket viselniük. Az ilyen szarrágó cég hosszabb távon nem vezet sehova, zsákutca
márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De nekem ebből lehet bajom a későbbiekben, ha mondjuk 3 hónap után otthagyom őket?
márc. 29. 09:48
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"De nekem ebből lehet bajom a későbbiekben, ha mondjuk 3 hónap után otthagyom őket?"


Feketén és fehéren leírták többen is, hogy az egész egy lehúzós adócsaló fos. Na most ha te ennyire szellemileg leépült vagy hogy a többszöri figyelmeztetés ellenére is oda mennél akkor hajrá, majd utólag sír a szád amikor kis idő után lapátra tesznek de továbbra is kapod a számlákat a szlovák adóhatóságtól. Utána kereshetsz ügyvédet, tolmácsot stb... De az ilyen életképtelenek meg is érdemlik a sorsukat.

márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!