Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi munkanélküli segélyt...

Mennyi munkanélküli segélyt kapnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2023 februártól-2023 decemberig dolgoztam majd jött cégváltás és folytattam 2024 januártól -2024 május 31-ig

Mennyi munkanélküli segélyt kapnék? Mivel 25 éven alatti vagyok ezért jól kerestem, általában 380 ezer körül


máj. 26. 20:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Nettó 380
máj. 26. 20:28
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Az hogy 25 év alatt adókedvezménnyel mennyit kerestél pont egy olyan dolog ami a kiszàmítàsnàl figyelembe vett jàrulékalapodat abszolút nem befolyàsolja.
máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Legfeljebb a mindenkori nettó minimálbért kaphatod

Én pl kb 6 hónap nettó 500k-s és 18 hónap nettó 260k-s munkaviszonnyal a maximálisat kaptam

máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
De van kalkulátor a neten
máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az igénylést megelőző 4 negyedéves bruttó fizud átlagának, de max a minimálbérnek a 60%-át kapod. 25 év alatt ebből 10%-ot vonnak.
máj. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem: a fizud átlagának a 60%-át, de legfeljebb a minimálbért. Februárban 179 ezret kaptam
máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező megkérdezhetem,h mivel foglalkozol? Koszi
máj. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az álláskeresővé válásodat közvetlenül megelőző 4 naptári negyedévben elért járulékköteles bruttó béredből meghatározot átlagkereseted 60 %-át kapod, ami nem haladhatja meg a mindenkori minimálbér összegét.

Ha a számítás eredménye a minimálbér alatt van, akkor annyit kapsz, amennyit kiszámoltak, ha felette van, akkor a minimálbért kaphatod.


Az álláskeresési járadékból 10 % nyugdíjjárulékot vonnak az SZJA előlegen kívül (15 %). Mivel 25 év alatti vagy, ezért a 15 % SZJA-t nem fogják vonni belőle, de a nyugdíjjárulékot igen.


Mivel nem tudjuk, hogy 2023. április 01-jétől 2024. március 31-ig (4 naptári negyedév) mennyi volt a járulékköteles béred, ezért összeget sem tudunk mondani neked.

máj. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!