Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletben laksz? Költöttél...

Albérletben laksz? Költöttél már rá (egy kis lakáscsinosítás vagy úgy vagy vele, hogy más lakására nem költesz.

Figyelt kérdés

panel vagy kertes ház?

Mióta vagy albiban és mennyit fizetsz?


2011. szept. 9. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

3 szobás kiskertes lakást bérelek,olyan sorházféléét.

Annyi csinosítás volt csak,hogy bebútoroztam,mert bútorozatlanul vettük ki. Nem festek ki,és nem csinálok semmi javítást.Ha valami gond van akkor szólok az ügynöknek,és ő intézkedik a tulajjal.PL: Nemrég beáztunk,másnap már megcsinálták.Vagy gázboyler csere volt.Ha más színű szobát szeretnék akkor megcsinálják,vagy megcsinálhatjuk,de kifizetik. De más lakására miért költsek én??

Egyébként lassan 6 éve élük itt,és jelenleg csak az albérleti díj havonta 540 font.+ egyéb kiadások 250 fontba van..Vagyis havonta mindenestül 790 fontot fizetünk.

De ezenkívül még fizetek az otthoni lakásomra is,ami jelenleg üresen áll.Oda is fizetni kell a havi átalánydíjas villanyt,és közös költséget..Oda havonta 23.000 forintot fizetek..

39/N

2011. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Egy kis kertes házikócskában lakunk párommal már több mint 3 éve. Havi 40e +rezsi. Ha van valami gondunk akkor csak szólunk a tulajnak, aki itt lakik mellettünk. Volt már gondunk a penésszel, akkor adott penészölőt, a neoncsövet is ő cserélte ki, és amikor gond volt a fűtéssel, aztis megcsinálta. De az eddigi albérletnél is mindig a tulajnak kellett szólni ha valami gond volt.

Ha már fizetsz az ott lakhatásért szerintem ez a minimum, hogy ezeket nem saját zsebből fizeted.

2011. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egy különálló szoba


panel



a kisebbik szomszédos szobában egy másik egyetemista csaj lakik


fejenként 24.750et fizetünk


ez az albidíj+közös költség


ezen felül van rezsi


nem igazán csinosítom


csak akkor vagyok ott ha muszáj suli miatt



nem szeretem:P

2011. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

19:15 vagyok



1 éve vagyok ott

2011. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

2 szobás panel. Tavaly április óta a párommal ketten.

25ezer +közösköltség +rezsi (villany, gáz, víz, tv, internet).

Én sem fogok már felújítani, elmegy az a pénz másra is, ha nem muszály.:) Inkább veszek egy új hűtőt, vagy számítógépasztalt, stb...

Volt már, hogy a konyhába csöpögött a cső a mosogató alatt, vagy a mosdókagyló csöve romlott el, vagy a kapcsoló égett ki, vagy kizártuk magunkat a lakásból:D Úgy törtünk be saját magunkhoz:D De akitől béreljük soha nem szóltunk, mindig megoldottuk. valahogy...

Én ilyen "hülye" vagyok, ha valami elromlik, magamat teszem felelőssé.

Le kellene cserélni a parkettát is, de minek? Nem a miénk, jó az! :D

Ami egy kicsit nem tetszik, meg lehet szokni. Gondolom olyan albérletet néztél, ami legalább bejön?! :)

2011. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hét évig laktam egy kis bérelt lakásban Budapesten, és én bizony csinosítgattam, mert attól függetlenül, hogy volt-e vagy sem tulajdonlap a kezemben, én laktam benne, és szeretek szép környezetben lakni. Nagyrészt olyasmivel dekoráltam, amit aztán el is tudtam hozni magammal, illetve a függönyöket ott hagytam a tulajnak ajándékba, mert kimondottan arra az ablakméretre varrattam, máshol úgysem tudtam volna felhasználni. Ki is festettem, illetve kicseréltettem az előtérben és a konyhában a műanyagpadlót, de azt a tulajjal előtte megbeszéltem, és levontuk az anyag árát a bérleti díjból, munkadíj pedig nem volt, mert barátaim csinálták, így én is jól jártam, meg ő is, hiszen sokkal olcsóbban lett felújítva a lakása, mintha mesterrel csináltatta volna.
2011. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó albinkban kifestettünk, mert muszáj volt. Annak a költsége 2 ezer Ft volt (egy szoba), nem vontuk le a bérleti díjból, kicsinyességnek éreztem volna. Másrészről utána úgyis összekoszoltuk :D

Egyébként albiban csak olyan dekorálásokat csináltam, amit utána magammal tudtam vinni.

2011. szept. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minek csinosítgatnék egy albérletet?

Ha nem tetszik elköltözöm másikba.

2011. szept. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!