Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy rendeződjön...

Mit tegyek, hogy rendeződjön anyagi helyzetem?

Figyelt kérdés

Teljesen meg vagyok rémülve és nem tudom mit tegyek. Tavaly költöztem fel pestre és még mindig nem sikerült munkát találnom. Nagyon szeretnék dolgozni, nem csak azért, hogy rendeződjön az anyagi életem, hanem azért mert szeretem a munkámat.

Milliószor átgondolotam, hogy az interjún vajon mit rontottam el, de mindent úgy csináltam, ahogy azt tanították. Nagyon szeretnék dolgozni. Feléltem az anyagi tartalékaimat és most irtó nagy bajba vagyok. Ki kell fizetnem az albérletet, a csekkeket. Az nem érdekel, hogy a kaját, hogy oldom meg, a csekkek és az albérlet a lényeg. Nem fényűzésre, nem csillogásra, bulizásra, nem hülyeségekre kell. Egy tisztességes melót szeretnék. Sajnos a szüleim nem tudnak segíteni, idáig is ők segítettek, de most már nem tudnak. Nem akarok vissza menni, abba a kis városba. Semmi lehetőség arra. Holnap is interjúm lesz és nagyon bízok benne, hogy sikerül. Igaz még akkor se lesz fizetésem, és jővő héten fizetnem kell. Nagyon el vagyok keseredve és nem tudom mit tegyek. Egyet tudok, hogy nem megyek vissza abba kis városba és nem adom fel.Talpra szeretnék állni, de hogy?

Nem tudom mit tegyek, segítsetek, légyszíves!


2009. febr. 19. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő munkát találni sajnos nem megy egyik napról a másikra. Addig amíg nem találsz kedvedre valót, helyezkedj el valamelyik gyorsétteremben. Nem fogod halálra keresni magad, de azért legalább egy kevés pénz összejön, és választhatsz műszakot, úgyhogy tudsz közben állást keresni. Sajnos jobb ötletem nincs.
2009. febr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha ilyen rég nem találsz munkát az nagy baj Pesten rengeteg munkalehetöség van foleg ha fiu vagy(az vagy?)Az lehet a baj hogy a végzettséged nem elegendö vagy nincs elég tapasztalatod esetleg nem arányos az amit szeretnél azzal amid van.Talán lejjebb kellene adnod a leendö munkahelyed "képéböl".Én is most költöztem Pestre és azonnal találtam munkát,igaz én az egészségügyben dolgozom,ott mindig van munka,ha mindel kötél szakad átmenetileg Te is megpróbálhatod,sohasem lehet tudni..
2009. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
2009. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnállak, te igazán nagy bajban vagy, de ne add fel! Gyorsan pénzt keresni alkalmi munkákból tudsz, de ehhez fel kell adnod az elveidet. Ha lesz pénzed, akkor már tudsz keresgélni, olyat amit igazán szeretnél csinálni. Hosszútávon én is tudnék neked munkát ajánlani, de neked most rövid időn belül kell pénzhez jutnod,iyenben nem tudok segíteni.
2009. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor állásinterjúra mész, előtte érdeklődj utána a cégnek. Az a legjobb, ha van honlapjuk, általában mindegyiknél van olyan, hogy cégünk története, ha van saját újságuk, akkor abból szemezgess. Próbáld minél jobban megismerni őket.

Az állásinterjún próbálj úgy válaszolni, hogy abból kiderüljön, hogy te már valamilyen szinten ismered a céget. Ha megkérdezik, hogy miért szeretnél náluk dolgozni, akkor a válaszodban legyen benne, hogy a honlapjukon olvastad, hogy pl. negyedévente a dolgozók csapatépítő tréningen, továbbképzésen vesznek részt, és számodra nagyon fontos, hogy naprakész legyél a szakmádban. Persze ennek igaznak kell lennie, mert ha az előtte lévő kérdés arra irányult, hogy mi a véleményed a folyamatos tanulásról és te arra azt válaszoltad, hogy hülyeség, akkor egyből kibukik, hogy valamelyik válaszod hazugság volt.

Amíg nem találod meg álmaid állását, addig kénytelen leszel beérni valami mással, az a lényeg, hogy dolgozz, hogy pénzt keres és akkor már nem leszel ennyire (bocsi) elanyátlanodva.

Sok sikert!

2009. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!