Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítenél? TGYÁS, GYED kérdés...

Segítenél? TGYÁS, GYED kérdés második baba után? Gyesen vagyok szept21-ig, holnap megyek Gyest lemondani és felveszem a 27 nap szabimat, aztán Tgyásra mennék 28 nappal szülés előtt, szülés várható időpontja aug 02

Figyelt kérdés

Ma voltam bent a munkahelyemen,és azt mondta a nő aki ezzel foglalkozik(nem rég van a cégnél) hogy alapbér után fogják számolni a szabikat,én azt hittem ,tudtam ,hogy fizetés után fogják kiszámolni (minimálbér + teljesítmény) voltam bejelentve és mindig ,szülés előtt is kb 165000 ft volt a bruttó fizetésem ..szerintetek?

Első gyereknél ebből számolták a Tgyást és a Gyedet

Mi az hogy alapbér az mennyi?


2011. ápr. 26. 14:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Gyesre is vonatkozik ,mármint tavaly szeptember óta gyesen vagyok ,akkor is bérem után fogják kiszámolni a szabikat?

Azt értem ha Táppénzen voltam Gyeden meg TGYÁSAN akkor bérem után számolják

2011. ápr. 28. 09:03
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezt úgy számolják, hogy az igénylést megelőző évet nézik. Ha abban az évben nem volt 180 bérezett nap, akkor megnézik miért nem. Ha nagyobbrészt gyededn, táppénzen, tgyáson voltál (6 hónapot meghaladóan), akkor a szerződés szerinti bér az alap, ha 6 hónapot meghaladóan gyesen, akkor a minimálbér.


Mivel te még július 18 előtt megigényled a tgyást, így a gyed igénylés is erre az évre fog esni, vagyis mindkettő alapja 2010 lesz, amikor 9 hónapig gyeden voltál.

Ha július 18 után kezdenéd meg a tgyást, akkor gyedet már csak 2012-ben tudnál igényelni, akkor a gyed alap nem 2010, hanem 2011 lenne, és a gyed alap már csak a minimálbér lenne.

De mivel írtad, hogy július első hetében kb. megkezded a tgyást, neked mindent a szerződéses bérből számolnak majd.

2011. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen,ezt értem ,az érdekelne hogy a szabikat fogják kiszámolni

Ma voltam bent a cégnél és megint azt mondta a csaj,változott a szerződés mivel béremelés volt és majd fogja küldeni és alá kell írni,és még azt is teljesítmény vagy sem

Az biztos 2008 amikor elmentem 2 hétig táppénzen voltam ,előtte szabin és szept 21 én szültem,abban az évben 168000 volt a bruttó(minimálbér + teljesítmény)

Nem értem miért nem ebből számolják,ha tudsz légy szíves segítsél

Köszönöm

2011. ápr. 28. 22:37
 14/14 A kérdező kommentje:
bocs valamit elírtam szóval fogja küldeni a munkaszerződést és hogy változott és 84000 Ft bruttó ,azt elfelejtettem kérdezni hogy + teljesítmény vagy sem
2011. ápr. 28. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!