Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire költsem a pénzem?

Mire költsem a pénzem?

Figyelt kérdés

Régóta gyűjtök,és összejött 105.000 ft.

Nem akarom elkölteni az összes pénzem,de szeretnék venni 1 mobilt.(Nokia n97)-ami 43.000 ft.

Szerintetek vegyem meg,vagy még gyűjtsek későbbre,hogy mégtöbb legyen?

Ja és nem dicsekedésből irtam.Csak véleményt szeretnék kérni,hogy mit csináljak.

14/f


2011. máj. 2. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
vedd meg, a többit meg add nekem.
2011. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Változott a terv,nem N97-et vennék.Hanem Sony Ericsson Xperia x10 mini pro-t.

hehe :)

2011. máj. 2. 15:44
 3/13 anonim ***** válasza:
vedd azt amihez kedved van. ugyis csak buksz mindenen, de a TE korodban meg nem kell evvel foglalkozni.
2011. máj. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges mobilba ennyi pénz tenni. Fél év múlva felét se fogja érni... ami ma divatos, holnap már nem lesz az. Fél év múlva, de lehet, hogy nem is kell annyi, rá fogsz jönni, hogy már nem menő és kéne egy másik. Vagy egy nap múlva. Amilyen bizonytalannak tűnsz... de vedd csak meg. Hiszen még csak 14 vagy. 10 év múlva már bölcsebb leszel.
2011. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

hát mobilt semmiképp se vegyél.

A mobil nagyon rossz "befektetés", hiszen amint kijössz vele az üzletből már a felét sem éri. Azonkívül a telefonnak az a funkciója,hogy elérjenek rajta, nem az,hogy menőzz vele..

szerintem ne azt vegyél, és ne is vegyél semmit, amennyiben nincs szükséged valamire... A pénzből inkább csinálj még több pénzt. :) Nekem ez a véleményem.

2011. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ja, tényleg. Nekem is adhatod. :) :)
2011. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
14 évesen nem kell foglalkozni a befektetésekkel, vedd meg amit szeretnél és egy részét tedd félre későbbre, sosem az a baj, ha költesz, hanem az ha az egészet elköltöd amit megszerzel és nem gondolsz a holnapra. Neked most a mobil a célod azt kell megvenni, 18 évesen majd kocsi lesz, 25 felett pedig a lakás.
2011. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Mobilból csak strapabírót, pl Sonim vagy Samsung XCover (bár nekem sikerült betörni a kijelzőjét :D).
2011. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. máj. 3. 12:31
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy fektesd be, az még tényleg nagyon korai. De, és ezt jó tanácsként mondom, előtte szerintem gondold végig nem lenne-e jobb helye annak a pénznek máshol? Költsd valami olyanra amire tényleg nagy szükséged van. Pl. gondold meg, hogy nem szükséges-e nemsokára lecserélned a számítógéped? Szeretnél-e egy jó bringát? Vagy pár év múlva egy jogsit?


Én 14 évesen vettem egy menő mobilt (az kb. 10 éve volt) 30 ezerért. Az ma kb. kétszer akkora összegnek felel meg. Fél év múlva fele ennyiért vett még 10 osztálytársam ugyanilyet. Egy év után már kimenő széria volt, az a típus, amit ma 5 ezerért dobnak utánad minden második üzletben. Két év múlva meg bemondta az unalmast. Akkor jöttem rá mekkora őrültség volt a mobilt választanom sítábor helyett...

2011. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!