Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Otthoni munka, ez átverés,...

Otthoni munka, ez átverés, vagy miről szól? Mit kell csinálni miután fizettem?

Figyelt kérdés

Első körben ezt kaptam, próbálta valaki??


"Szia.

Még nem találsz igazi állást, addig is tudok ajánlani egy áthidaló megoldást /vagy éppen helyette/.

A legegyszerűbb, legpraktikusabb pénzkereseti lehetőség másolással -sok ezer forint befektetése nélkül, mindenféle macera, kibírhatatlan kollégák és főnökök nélkül.

Kell ennél jobb?...nekem NEM! A kávét otthon is minden reggel lefőzöm...:-)).

Küldj egy mailt, és eljuttatok egy tájékoztatót Neked. elzike48@gmail.com

Amikor engem megkerestek ezzel az ajánlattal, én is kétkedve fogadtam. Viszont úgy gondoltam, hogy a 600.-Ft nem egy nagy összeg. Magam is meglepődtem, amikor 3 nap alatt "visszajött". Innentől kezdve már nincs veszteni valóm, nincs kockázatom benne. Csak tőlem függ, mennyit keresek!

Küldöm a tájékoztatót.


Üdvözlettel: Némethné "


Ezután kaptam egy hosszabb mail-t is, amit most nem másolok be mert hosszú, a lényeg hogy 600 ft-ot küldjek el rózsaszín csekken a címére, aztán e-mailben küldi mit kell tennem. Több embertől is kaptam ilyen ajánlatot. Mi lehet ez igazán?


2009. márc. 15. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez erősen átverés gyanus, kapásból ott, hogy nem említik mit kell csinálni. Jóesetben valami sz@r melórol van szó, de sztem csak le akanak húzni.

Tehát "600.-Ft nem egy nagy összeg", de ha neked küld 10 ember 600Ft-ot, akkor már nem is kevés, gyanítom ez a mozgatórugó...

2009. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olyasmi lehet hogy nekem is ezt kell csinálnom majd? Elérni hogy küldjenek 600 ft-okat az emberek? Ez nem büntetendő? Lehet ilyen minden következmény nélkül csinálni?
2009. márc. 15. 23:17
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha munkát végzel valakinek, azért nem neked kell fizetni, hanem ők fizetnek neked. Én a helyedben semmi ilyenben nem hinnék.
2009. márc. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a nagy gáz hogy normális munkahelyre nem vesznek fel mert alkalmatlan vagyok, így marad az itthoni, de még nem találtam semmi megbízhatót. Félek hogy így hamar utcára fogok kerülni, ha tudtok bármi munkát ami nem átverés, akkor írjátok meg. Nagyon fontos lenne.
2009. márc. 15. 23:23
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Nehogy belemenj!Hiába írják hogy neki sikerült, meg minden, az ilyen reklámszövegeknek be ne dőlj.Ebből az szokott lenni hogy küldj el X ft-ot, kapsz egy katalógust, rosszabb esetben semmit, küldj még 40 000Ft-ot, rendeld meg ezt a csomagot, lépj be ebbe a szervezetbe, stb.aztán várod otthon a sült galambot, de nemhogy sültgalamb hanem túró nem fog jönni.

Figyelj, inkább menj el fizikai munkára, ha találsz most egyáltalán, vagy multiba, mert ezzel át fognak szabni téged, mint *** a palánkon!

2009. márc. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, milyen problémád van?Fizikailag korlátolt vagy?

Ha jól tudom az APEH-nál van olyan állás, hogy nem kell hozzá végzettség, csak legyen egy alapvető értelmi színvonal, de a helyesírásod alapján úgy nézem meg is van.

A lényeg hogy gépelni kell asszem, dokumentálni, adatot rögzíteni számítógépen, meg ilyenek.Próbáld meg!Remélem sikerül!

2009. márc. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
81%

még csak vissza se írj neki! A szomszédom egyszer már belement egy ilyenbe,mondták, hogy fog kapni egy csomagot/a kezdo oktatoanyagokkal/, és a postásnak majd fizesse ki a 3000,-Ft-ot! Ugy is lett...jott a postás, átvette a csomagot, kifizette, elment a postás, kibontotta a csomagot, és nem volt benne semmi, csak valami kartonlapok vagy mi a szosz!

Aztán felhivta az illetot, hogy mégis mit jelentsen ez, o pedig azt mondta, hogy "mit jelentene, megmutattam, hogyan kell pénzt keresni, ha on is akar, tegye ugyanezt!"

Es ennyi volt! Szoval nagyon nem ajánlom...lehet, hogy neked nem sok az a 600Ft, de gondolj bele, o mennyi emberrel teszi ugyanezt, és ha 500bol 100an belemennek, már megérte neki!

Inkább koltsd azt az osszeget valami alapitványra, minthogy ilyen majmoknak add!

2009. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
81%

Úristen emberek, ez még kérdés??? Hány éves vagy? És még hiszel a mesékben?

Gyengébbek kedvéért: IGEN, EZ ÁTBASZÁS, NE DŐLJETEK BE NEKI!

2009. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Aki neked kuldte ezt az emailt, o is valoszinu munkanelkuli, igy keresi feketen a kenyeret. Gondold el, hogy kikuld tobb ezer ilyen emailt, es mennyien bedolnek neki, kuldenek neki 600 Ft-ot. De persze az egesz egy hazugsag! Szamold csak ki, ha 100 ember havonta kuld neki 600 Ft-ot, akkor bejon neki 60ezer Ft. De o rengeteg emailt elkuld am!

Soha sehova egyetlen fillert ne kuldjel el. Es ha pl. telefonon kapsz sms-t, hogy nyertel, kuldd el ezt a kodot erre a szamra...stb. arra se valaszolj, azonnal torold ki, az is atveres!

Ha tudsz menjel ki kulfoldre dolgozni.

2009. márc. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Na ez a piramis játék! Egy igazi átvágás. Ne küldj egy fillért se.
2009. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!