Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Devízahitelesek! Ti mennyit...

Devízahitelesek! Ti mennyit fizetek a lakáshiteletekre? Kértétek a 180-ra rögzített svájcí frankos, kedvezményes hitelt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 09:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

65 ezer körül. 35-ről indultunk.

Nem kértünk árfolyamrögzítést. Plusz hitel és kamatok felvétele helyett inkább megpróbáljuk minél hamarabb letudni a hitelt.

2011. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
77%
Hiába kéred a rögzítést, 3 év múlva miből fizeted a különbözetet???
2011. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Én már igy sem tudom fizetni,most jár le a türelmi idő.Mi ugy vetük fel a hitelt 5 évig minimálisat kell fizetni!Ha kérném a 180-ra rögzitést akkor 109 ezretkellene fizenem,ha nem kérem akkor olyan 140 ezre körül.Szerintetek gyerekek mellett ,hogy lehet fizeni?amikor igy sincs kajára pénzem,csekkele elvagyok maradval pedigmost olyan 50 ezer körül van a hitel amit fizetek,de nem sokára duplája lesz!!!!!
2011. szept. 9. 09:52
 4/41 anonim ***** válasza:
90%
:-S nem tudom mit mondhatnék. Szerintem hosszú távon ez a "rögzítés" nagyon nem emberséges...ugyanott leszel 3 év múlva, miből nyögöd a különbözetet...???
2011. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%

Előnye: kaptál 3 év haladékot, ami alatt össze tudod vakarni magad, pl. jobban fizető állás keresése.

Hátránya: erre a 3 évre is fizeted majd a kamatokat, tehát még nagyobb lesz a tartozásod, és 3 év múlva ugyanitt fogsz tartani. Kivéve, ha 3 év alatt jelentősen tudod javítani az anyagi lehetőségeidet.

2011. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
35%
Ebbe akkor kellett volna belegondolni, mikor felvettétek. Eleve hülyeség ez a türelmi idős dolog, mert ha mikor felveszed nem tudod fizetni a teljes törlesztőt, akkor miből gondolod hogy később menni fog? Most nehogy már mi legyünk a hibásak, mert nem godolkoztatok.
2011. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%

Anno annak idején álmom volt egy kertes ház.De csakis hitellel tudtam volna megvenni.El is mentünk a bankba,mert tudtuk minden követelménynek megfelelünk,és kapunk hitelt.

Volt mindkettőnknek jól fizető biztos állása,volt félretett pénz is. A bankos csaj lelkesen próbálta ránk tukmálni a svájci alapú hitelt mondván hogy 5 évig csak minimális összeget kell fizetni(akkor ez 22.000 forint lett volna)Természetesen a forint alapú hitelt is elmondta.Ott ugyanannyi hitelösszegnél,ugyanannyi év visszafizetésnél akkor 41.000 forintot kellett fizetni..

A férjem arra hivatkozott,hogy sosem értett a pénzhez,és sosem értett a tőzsdéhez a valutaárfolyamokhoz,így nem tartunk igény a kedvező devizára,hanem maradjon a forint alapú hitel..

El voltam keseredve,hogy míg mi havi 41 ezret fizettünk addig mások 20 ezreket.

Még van 3 évünk.Jelenleg 44.000 forintot fizetünk..

Így utólag örülök neki,hiszen próbálták ránk tukmálni,de nem ment..De tény és való,hogy senki nem szegez az ember fejéhez fegyvert.Választási lehetőség volt akkor is.Gondolom nektek is volt,de nektek akkor a deviza jobb volt..Most ennek a kedvező hitelajánlatnak a levét isszátok..ez van.Vagy fizeted tovább,vagy eladod a házad.


Még valamit.A nővéremnek nincs lakása,mert úgy érezte,hogy semmi jó nem sül ki abból ha hitelt vesz a nyakába.

2011. szept. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 milliót vettünk fel, ettől többet nem is akartunk. Olyan lakást vettünk, ami kitelik belőle és a saját pénzünkből. Én azt mondtam, 30 ezer fölé nem szeretném, hogy menne a havi törlesztő (persze tisztában voltam azzal, hogy ez nőhet, de akkor amikor felvettük ezt szabtam ki). Ebben a hónapban 36 ezret vontak, az előzőben (amikor nagyon magas volt a svájci frank) 40 ezret. Egyébként mi kb. 210 Ft-on vettük fel az utolsók között. Mi ezt győzzük, remélem olyan nem lesz, hogy felmegy duplájára, triplájára stb.... Ez az árfolyamrögzítés mézesmadzag. Ki tudja garantálni, hogy 3 év múlva tudod fizetni a kamatokkal megnövekedett hitelrészt? Senki.
2011. szept. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
77%
09.57-nek: a türelmi idő nem hülyeség bizonyos esetekben. Mi 2 év türelmi időt fizettünk, amikor csak kamatot törlesztettünk, tőkét nem, ugyanis én gyed-en voltam, lényegesen kevesebb pénz volt akkor a bevételünk, mint most, mikor már dolgozom. Akkor a különbözet másra kellett. Szóval az ember életében lehetnek olyan helyzetek, amikor nem hülyeség a türelmi idő, ellenben a kommented emiatt hülyeség.
2011. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Anno minket is tök hülyének néztek amikor Forintban vettük fel..

A kérdezőnek: Rögzítést felejtsétek el, külföldi meló, mást nem nagyon tudtok.

2011. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!