Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Devízahitelesek! Ti mennyit...

Devízahitelesek! Ti mennyit fizetek a lakáshiteletekre? Kértétek a 180-ra rögzített svájcí frankos, kedvezményes hitelt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 09:42
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:
100%

Nagyon sokan tamadjak a devizahiteleseket, de ertsetek mar meg,hogy mindenki annyi hitelt vett fel amennyit vissza is tudott volna es akart fizetni.En 3 eve vettem fel 3.5 milliot ez nekem nem lett volna gond havi 49000 ft-os torlesztoreszlettel.Ma kb 80 folott van.Es tartozom 7 millio forinttal meg.Szoval,hogy is van ez?

En kertem a rogzitest mar vagy masfel evvel ezelott.Viszont a megoldas a forintositas es en ezt akarom elerni ahhoz,hogy atforintositsak ki kell fizetnem az eddig felgyult kulonbseget egy osszegben, ami mar 2 millio.De muszaj lesz mert mashogy nem szabadulok meg tole soha.

2011. szept. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi viszonylag keveset vettünk fel, 1,9 milliót, 2005 júniusában. Akkor volt 160-165 körül a Frank. Nem kaptuk meg a fél Szocpol.-t, emiatt hosszabbítottam 2 évet a futamidőn. Én iszonyat óvatos voltam, 10 évre vettem fel. Megtanultam, hogy ami túl szép, az becsődöl előbb-utóbb. Neked gondolom nem volt túl nagy választásod, kellett a kéró és kész, és máshogy nem tudtad megvenni. Inkább lakástörlesztőt fizet az ember, mint albérleti díjat. 18,5-19 ezer körül indultunk havonta, Forint alapon 32,5 lett volna. Most ezt a határt átléptük, volt hogy 34-35 volt a havink. Én úgy fogom fel, hogy pár évig nagyon jól jártam, most meg fizetem azt amit Forint alapon végig fizettem volna. Mivel "kis" összegről van szó, egyenlőre nem variálunk vele amíg bírjuk, főleg mert viszonylag kevés időnk van hátra. Ha hozzáadom, hogy a meg nem kapott szoc-pol miatt érvényesíteni tudom a befizetett összeg 30%-át adójóváírásban, akkor már nem olyan szörnyű. Végül is "spórolok" így egész évben, és veszek minden évben valami nagyobb értékű új dolgot (bútor, műszaki cikk). Azt hallottam a rádióban, hogy ha kéred a rögzítést, és lejár a 3 év, akkor sem emelhetik meg a törlesztődet a jelenlegi+20%-nál nagyobbra. Hát gondold végig, van-e esély hogy addig valami változik. (Jobb meló, bármi.) Ha nagyobb értékű az ingatlanod, esetleg átgondolhatsz egy falura költözést is, nem olyan szörnyű bejárni. De ilyen törlesztő mellett tényleg nem lehet 3 gyereket nevelni. Szerintem kérd, aztán csak lesz valami. A ti esetetekben ez sem megoldás, de kaptok 3 év haladékot. Az is jobb, mint utcára kerülni...
2011. szept. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:
100%

Minden devizás hitelezőnek.

Sajnos mindenhol csak arrol beszélnek,hogy a lakás devizások vannak bajba.

Miért aki más cimen vett fel kölcsönt annak nem kellett sokat fizetni?Én pl.azért vettem fel 5.éves futam időre 600000ft mert a gyerekeket kellett segiteni mert ők i s devize hitelesek és már nehéz helyzetben voltak.

Akkor miért csak a lakás hitelesekről beszélünk,nekem sem adják olcsobban a Frankot!?

2011. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:

Szerintem azert beszelnek altalanosan a lakashitelesekrol mert arra vettek fel tobben.De en pl. kocsira vettem fel,es azert igy jobb helyzetben vagyok.aki lakasra vette fel az sajnos tenyleg nem tud mit tenni.en vhogy majd csak kikaszalodom belole.

Szoval ha letelik a 3 ev max 20%-al emelhetik? lassuk jol ertem e 180ft + 20% azaz + 36Ft ennyi lehet osszesen? mert ma 236 a CHF tehat ha ez igaz akkor nem rossz dolog ez.

2011. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
81%

Kedves 20-35-ösök!Mindent egyszerre akartok, kertes házat,szép bútorokat, gépkocsit,LCD tv-t stb,???

Ez így sohasem ment.Nem egy ismerősöm 10 évig lakott albérletben,két gyereket ott nevelve pedig akkoriban nem ismertük a munkanélküliséget.Nekem sem sikerült akkor lakást szereznem amikor szerettem volna és nem az élhetetlenségem miatt.

Nem lehet valami jó érzés ha a szép lakásból kilakoltatják a családot.Úgy gondoltátok erre nem kerülhet sor??

Persze most azért van a nagy kormányzati intézkedés mert nem csak a magánszemélyek fürödtek be (önkormányzatok stb.)

Hiába a gyakorlatban kell megtanulni milyen a kapitalizmus, mert tankönyvből tanulva egészen másnak tünt.

2011. szept. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
100%

Kiemelnék egy-két dolgot, részben már volt amit előttem leírtak, volt amit nem.

1) Ha ugyanannyi fizetnél albérletre, mint törlesztőre (a lakáshitelesek elég nagy %-a vágott emiatt bele), elég furcsának találnám, ha vki az albérletet választaná. Még ha az állítólagos nyugaton így is van. Ahol egyébként több hírforrás alapján már 20 éve hitelből fizetik a hiteleiket, akkora az adósságspirál, de inkább maradjunk kis hazánkban. Pláne, hogy itt a munkavállaláshoz kapcsolodó mobilitáson közel sincs akkora hangsúly, mivel amúgy is alig van munkahely, és azok is a legnagyobb városokra, megyeszékhelyekre koncentrálódnak.

2) Senki, de baromira senki nem tudhatta X évvel ezelőtt, hogy így fog alakulni a piac. Se Józsi bá a tanyáról, se a legnagyobb agytröszt elemző. A veszélyre minden bank felhívta a figyelmet, de nem volt valós a fenyegetettség, jó pár éven keresztül a CHF 1%-os ingadozást se ért el.

3) A forinthitellel összehasonlítva egy ideig (tőketartozástól függően jóval) kevesebbet fizettél, most jóval többet pengetsz. Biztos vagyok benne, hogy még így is van aki a frankhitellel most is beljebb van összeségében, de az is biztos, hogy ez csak elenyésző szám.

4) Nem vagyok kormánypárti, de most meg kell védenem őket. Sem az ellenzéktől, sem az utcai embertől, sem internetes fórumon nem hallottam még semmilyen éppkézláb megoldási javaslatról a problémára. Kritizálni viszont nagyon könnyű. Bár tudom, hogy sokan nagyon elkeseredettek, mert kilátástalan a helyzetük. A mostani intézkedések nem fognak mindenkit kihúzni a trutyiból, sőt még a bajbajutottak felét sem, de valakinek lehet segítség lesz, tőlük is sajnáljátok?

5) Mint ahogy 3 éve nem tudhattad, hogy lesz válság, és árfolyam-boom, azt sem tudhatod, hogy mi lesz a következő 3 évben. Lehet, visszamegy az árfolyam (reménykedjünk benne, aki hívő, imádkozzon is). Akinek az otthona függ ettől, pontosabban az, hogy most vagy esetleg 3 év múlva veszítse el (és persze a 3 év alatt is fizet, mint a katonatiszt), annak ez elég nehéz döntés. Egyetlen tanácsom a számukra, hogy ne teljesen kivülállok véleményére alapozva döntsenek! A baja mkinek ugyanaz, de az egyéni élethelyzetek mkinek más, ami sokat befolyásol, merre billenjen a mérleg nyelve.

Kitartást és jobb napokat mkinek!

2011. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
100%

Ja, és még valami a takarón túli nyújtózkodásról:

6) Anno tömegesen szaladgáltak az emberek hamis jövedelem-igazolásokért. Igazságos az, hogy őket is kihúzzuk a pácból? Vagy igazságos az, hogy miattuk cserben hagyjuk azokat, akik esetleg az önhibájukon kívül jutottak bajba, és az utcára kerüljenek? És az hova vezetne? Keletinél dolgozom, minden nap kb 100-200 hajléktalannal találkozom. Nem szeretnék többet, de nem magam miatt!

2011. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
100%
Én bankban dolgozom, hitelezési területen, és nekem is van CHF lakáshitelem.Én nem tervezem rögzített árfolyamon fizetni,mert nagyon rosszul járnék. Nagyon sokat számolgattunk, kalkuláltunk, de alig akad ügyfél, akinek megérné az árfolyamrögzítés. Minden hitelszámításnál az lett az eredmény, hogy a mostaninál jóval nagyobb törlesztőket kellene fizetni a türelmi időszak után. És előre nem tudható, hogyan alakulnak az árfolyamok (mi 240-es átlaggal kalkuláltunk). Mi nem is nagyon ajánlgatjuk ezt az ügyfeleknek (természetesen kiszámoljuk, hogyan alakulna a hitelük, meg a tájékoztatás megadjuk), de a kalkuláció alapján az ügyfelek sem szimpatizálnak a dologgal. A bankok kidolgoztak saját adósmentő csomagokat, ez esetenként jobb megoldás lehet, mint az árfolyamrögzítés (természetesen ez sem nyújt mindenkinek megoldást, de jobban bevált,mint az árfolyamrögzítés). Én azt javasolnám, hogy keresd fel a bankodat, és érdeklődj, milyen lehetőségeid vannak. Nagyon sok ügyfél nem mer időben szólni, csak már akkor, amikor sok elmaradása halmozódik fel. Ezzel az a baj, hogy ilyenkor már a bank azt kéri, hogy az elmaradást rendezze az ügyfél, mielőtt átalakítaná a hitelt, és itt bukik meg sok ügylet, nem szabad ezt megvárni.
2011. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
akkor en maradok az atforintositasnal,mar banom,hogy nem tettem ezt elobb meg most 2 millaval beljebb lennek.mert elhiszem hogy magas a kamat stb stb ,de egyszer vege lesz.igy meg minden honapban 30-40 ezerrel no az adossagom.
2011. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Hortobagyi ***** válasza:

Nagyon megtévesztő a devizahitelek felmérése a közalkalmazottakra nézve.

Egyesek olyan híreket terjesztenek hogy a közalkalmazottaknak kifizetik a devizahitelt, vagy kedvezményes munkáltatói kölcsönt adnak.

Valójában semmi információ nem jött vissza a felmérés okával kapcsolatban.

Ez, most vállt veszélyessé.

Ugyanis, sokan azért nem adták be a forintra való kedvezményes átváltásra igényüket, mert állítólag a munkáltatói kölcsön csak deviza hitelre lenne hivatott.

Ha már forintra átváltották, már nem kaphatnának kedvezményt,

Ezért sokan leálltak az átváltással.

Szerintem nem kellene leállítani, mert annak ügyintézése kb. 2 hónap.

Ha mégis lenne valamilyen közalkalmazotti támogatás, addig igényelhető, amíg a forintosításról a szerződést alá nem írják a felek.

Mostani dátumtól viszonyítva, 2012 február végére várható.

2011. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!