Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Devízahitelesek! Ti mennyit...

Devízahitelesek! Ti mennyit fizetek a lakáshiteletekre? Kértétek a 180-ra rögzített svájcí frankos, kedvezményes hitelt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 09:42
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Utolsó!Ezen én is gondolkoztam.De a Gyerekekkel mit csináljak?Vigyük őket is magunkkal?Sajnos nincs külföldön rokonunk.
2011. szept. 9. 10:29
 12/41 anonim ***** válasza:
79%

Szerinted ez a válasz nem hasznos.


A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:32!!!!


Talán te annyira okos vagy a pénzügyekkel kapcsolatban?Itt senki sem lő le senkit ha nem a "megfelelő" kategóriába ír...látszik hogy miért adsz 62%-ban hasznos válaszokat.

"hülye b.unko"...


A kérdezőnek pedig annyit hogy ezt az árfolyam rögzitést mindenképp próbáld kikerülni,mert a végén ez egy hatalmas nagy szívás lesz...

2011. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim válasza:
100%
Mi 5milliót vettünk fel,és saját pénzzel kiegészítve vettünk kertes családi házat.Akkor a törlesztőnk 23.000 is volt,most legutóbb 37.000.Még tudjuk fizetni,és a rögzítésen is csak azért gondolkoztunk,mert én 1,5 év múlva visszamegyek dolgozni,és akkor nem csak a gyes lesz a jövedelem részemről.Viszont édesanyám a banki szférában dolgozik,azt tanácsolta,ne kérjük az árfolyamrögzítést...
2011. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
10 éve forintban kaptunk hitelt azóta is havi 56.000 ft fizetünk havonta.Már csak 10 év!A kollegáink körberöhögtek akkor,ők havi 75.000 ft fizettek akkor devizásra,most 130.000 ft körül a havi hitelük.Én nem kérném a rögzített árfolyamosat,mert az egy nagy átvágás..ha most sokan nem tudják kifizetni akkor X év múlva miből?Akkor aztán totálisan visz mindent a bank.
2011. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim válasza:
73%

na bumm vidd őket is vagy úszik a ház akkor hova mennek a gyerekek??


kedves válaszolók. senki nem tudhatta hogy ez lesz a frank-al ha meg tudtátok miért kussoltatok mi??

nem csak a pórnép kapta be a horgot hanem nagyhatalmak meg olyan emberek akik igazán tudhatták mi zajlik a háttérben és mi várható.önkormányzatok mentek tönkre meg még ki tudja kik.

akik meg most kezdik azt mondani hogy jaj kezd húzós lenni a befizetés azok eddig frankón tudták fizetni tehát volt tartalékuk ha valami gebasz lenne.

ne minősítsük egymást ha lehet azzal nem jut előrébb senki.

2011. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
91%

Mi azt a megoldást választottuk, hogy próbálunk a hitelből addig kiszállni, amíg még elegendő fedezet rá a lakásunk. Anno az ingatlan 55%-ára kaptuk a hitelt, mára ott tartunk, hogy mégg éppen fedezi a lakás a hitelt. Nem szeretném, ha úgy kellene kiszállnunk, hogy még adósságunk is marad.


Hogy miből lesz másik lakás? Általában szóba jöhet a külföldi munka - akár gyerekkel is, láttam már ilyet, az a titka, hogy Apa előre megy pár hónapra, és amikor már tudnak lakást bérelni, utánuk megy a család többi része is. Persze ez csak addig járható, míg a gyerekek kicsik, óvodások. Esetleg egy új, piacképes szakma kitanulása, nálunk ez működött, a párom most dupláját keresi meg, mint eddig.


Most azt mondom, többé nem vennék semmilyen hitelre másik lakást. Inkább az albérlet, mert ott legalább biztosan nem gyűjtök milliós adósságot, és nem bukok több milliónyi önerőt. Emellett pedig mindig van kiút, ami mindenki esetében más. Mi már megtaláltuk a magunkét... :)

A következő lakásunk kicsi lesz, de hitelmentes, és akkor veszünk másikat, ha már megtehetjük.

2011. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 reptoid ***** válasza:
62%
Kérlek szépen akiket én tudtam, azokat mindet lebeszéltem devizahitelről, nem bánták meg.
2011. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
79%

Nem mindenkit tudok sajnálni a devizahitelesek közül! Azt az ismerőst pár sem, akiknek 23 évesen kertes ház kellett. Szocpol+hitel+szülőktől kértek! Ja,hát fene a nagy luxust,hogy nekik a tojáshéjjal a seggükön nulla önerőre, már ház kell. Most úgy néz ki viszik, mert ugye közben már két gyerek is van szocpol miatt!

De kérdező, téged nem bántalak,mert nem ismerem a körülményeket, csak tény,hogy ha a hitelesek között szétnézünk,hogy ki mire, mennyit vett fel, rájövünk,hogy majdnem a felének nem lett volna annyira muszáj, vagy nem annyit.

Én is külfölddel próbálkoznék!

2011. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
30%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:44!!!


Mert neked egy kertes családi ház 23 évesen egy fene nagy igény???Hagyjad már magadat!

Ismered eléggé őket?Szerintem nem,így akkor miért itélkezel?

2 23éves fiatal már nem gyerek,a te kifelejzéseddel élve-nincs már TOJÁSHÉJJ a fenekükön.Nekem természetes hogy egy ember 23évesen nem a szüei nyakán akar élni,és nem albérletben (felesleges pénzkidobással) élni...nem gyerekek már.

Gondolom volt mire bevállalni,gondolom van szakmájuk és dolgoztak is.

Ki a fene gondolta 3-4éve hogy így befogják bukni a devizahitelesek???A népesség nagyrészéből senki sem gondolta ezt,ahogy a 23éves pár sem, a "fene nagy igényükkel"...

2011. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, arra gondolt, hogy a 23 éves pár okosabban teszi, ha inkább vesz egy kis lakást, akkorát, amekkorát ki tud fizetni és fenn tud tartani. A nagyobb ház meg jöhet akkor, ha már van rá megfelelő mennyiségű félretett pénz.
2011. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!