Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 4000 ft miatt indít a Vatera...

4000 ft miatt indít a Vatera (Allegroup Kft) bírósági eljárást? (többi lennt)

Figyelt kérdés
letiltottak a vateráról. 2 regem is volt, mind a kettőt kiadták két különböző bahajtási cégnek. Az egyik céghez kétszer is elküldték, mert két lejárt határidó is volt. Ez azt jelenti, hogy 3 szor kell kifizetnem a behajtó cég rászámított kezelési díját. Az egyik regemen kb 400 ft volt . ezt ketté bontották, egyszer 150, egyszer 250 ft -ra kb, és mindkettőre rápakolták a 3500ft kezelési költséget. És volt a mási kregem, amin volt mondjuk 4000 ft tartozás.. A bahajtó cégek hívogatnak agyba főbe, fenyegetőznek. Én kb 1000 ft-at törelsztek hetnte, mert többre nincs kapacitásom. Most ott tartunk, hogy mindkét céghez kb 4000 ft-al tartozom. A cég szerint, egy idő után lezárul náluk a behajtási fázis. Ez után, ha nincs kiegyenlítve az összeg, akkor az ügyet visszaadják a vaterának. ezek után a vatera eldöntheti, hogy csinál e ügyet beéőée, vagy sem. Remélem érthető voltam! hasonló tapasztalatokat várnék, valaki végi csinálta e már ezt, és lenne e következménye ha azt a nyamvadt 4000-et ami hozzáteszem baromimra jogtalan nem fizetném ki. ?
2011. okt. 5. 10:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy azt olvastam valahol, hogy ezt az állítólagos kezelési költséget nem is nekünk földi halandóknak kellene kifizetni, hanem a vaterának. Csak ők ezt szépen ránk hárítják. DE jogilag nem az én költségem lenne hanem az övék. A tartozásomat, már törlesztettem ha úgy vesszük, csak a 3 szor rápakolt kezelési díjakkal tartozom. vagy még annyival sem. Elvileg egy polgázi peres ügyben ezzel akár meg is nyerhetném? Ha egyáltalán 4000 ft miatt elindítanak ilyesmit. Mi a véleményetek?
2011. okt. 5. 10:45
 2/9 anonim ***** válasza:

1. nem fordult elő ilyen,mert a számláimat ki szoktam fizetni

2. tuti perelnek

3. nem jogtalan,megvártad amíg a 150 forintból 3000 lett, a te hibád.

2011. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van egy bizonyos szemszögből. Sajnos nem foglalkoztam egy jó ideig a vaterával, be sem léptem sehová, elfelejtkeztem róla. Ezért alakult ez ki. Igazából nem a vádaskodó, szigorúskodó, mondhatni kicsit köcsög hozzászólásokra lennék kiváncsi kedves első, hanem hogyha már kialakult egy ilyen heylzet, hogyan lehetne kijönni belőle a legjobban, ha adott esetben nem sok a fizetésem, és nem szeretném annyir aerre költeni. Az utólag odaírt válaszomat egy ügyvég írta egy fórumon.. az igazságtartalmára lennék módfelett kiváncsi.
2011. okt. 5. 10:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem jogtalan a követelésük,és jobban jársz,ha minél előbb befizeted,mert ez ennél még sokkal több is lehet.
2011. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez egy bagetel összeg még ígyis. Ha kiszámolnád, hogy minimálbéres fizun hány órát éldozol rá, hogy ezt megúszd, sokkal rosszabbul jössz ki. Fizesd ki, ha meg annyira hiányzik az a 4000Ft, nézz valami kis alkalmi munkát amiből pótolhatod. Az egész nem ér ennyi hercehurcát, hogy ügyvédekhez rohangálj stb.
2011. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem perelnek, de fizetési meghagyást kibocsáthatnak.

Ha ellentmondasz, per lesz, és annak a költségeit is te fizeted.

Ha jogerőre emelkedik, végrehajtható.

2011. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 5. 12:09
 8/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Ma én is kaptam egy levelet, a Creditexpresstől. Azt tudtam, hogy 325Ft-tal tartozok a Vaterának, de mivel nem akartam most eladni semmit,nem is foglalkoztam vele. Sajnos ők annál inkább, ugyanis ez már fizetési felszólító levél. A 325 forintomból ők csináltak 4137-et, adminisztárciós díjként feltüntetve. A baj ott kezdődik,hogy ma 2012.07.05-én kaptam meg, a határidő viszont 07.04 vagyis tegnap... Felhívtam őket, mert azt is leírták finoman,h ha kések vele eljárást indítanak ellenem... Tudom én vagyok a hibás,hogy azt az égedelem nagy összeget nem igyekeztem befizetni, na de mindennek van határa!!! Rápakolnak 3810Ft-ot és perrel fenyegetőnek!

2012. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A határidőket a kézhezvételtől kell számítani, nem a levél keltezésétől.

Olyan nincs, hogy ma kaptad meg, és tegnap lejárt a határidő.

2012. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!