Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Autónk használati díja, autó...

Autónk használati díja, autó amortizálási díj?

Figyelt kérdés
Ha a cég ahol a férjem dolgozik használni szeretné az autónkat (opel combo) mennyit kérjünk érte /nap,vagy hó,hogy működik?Benzinpénz? Van valakinek tapasztalata ebben.Ja és szeretnék felmatricázni is,ezért mit kérjünk?
2009. máj. 5. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amortizációt a cégek számolhatnak el. Ti amit kérhettek, az a költségtérítés. Amennyiben munkába járásra használja csak, akkor a 9 forint/km (bár adhat a cég plussz benzinköltséget is) ez adómentes, hiszen költségtérítés. A másik variácó, ha ezzel végzi a munkáját, mondjuk üzletkötő vagy áruterítő, akkor természetesen mindenképp jár az üzemanyagtérítés is. A matricázás költsége egyéni megállapodás kérdése. Én 30-40 ezret biztos elkérnék.
2009. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!köszi a választ!Nem csak munkába járna vele hanem a szerszámokat is szállítaná (asztalos munka) vagyis mint "céges autót" használná teljes körűen.(de csak ő vezetné.

így mennyi szerinted?köszi előre is

2009. máj. 5. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "kérdés". Törvény határozza meg a mértékét. Az elszámolt kilométer után az APEH-norma szerinti érték és kilométerenként 9,- Ft kopás. Ennyi az, amit adómentesen adhat.

Tulajdonképpen ezzel sem jársz rosszul... Ha viszont van vállalkozásotok, és le tudjátok számlázni, akkor annyit kértek, amennyi "jól esik". A matricázásért legalább havi 20e Ft-ot kérj el. (Attól függ, hogy mennyit megy a kocsi havonta) + a felmatricázás költségei.

2009. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat,szerintem megvárjuk amíg ő mit ajánl,

és eldöntjük megéri-e?De most már van mihez viszonyítani...bár 9.-Ft-ért biztos nem koptatjuk szét az autót.. :-(

2009. máj. 6. 09:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A 9-ft a munkavállalónak jár aki a munkahelyére saját autóval jut el,és haza. Itt másról van szó,nem a munkahelyre jutás költségét kell megtéríteni, tulajdonképpen a munkáltató "lízingeli" az autót. Én kérnék fix havidíjat és üzemanyag térítést, amit menetlevéllel tudsz igazolni,+matrica díj. Egy autó egy havi bérlése 150E-Ft-tól kezdődik(azért itt nem bérlésről van szó,így kevesebb,de egy havi átlagos törlesztőrészlettel számolnék), üzemanyag min. 20FT/Km(Én 30-al számolok, de ez kisteherautó), matricánál meg arra kell gondolni hogy pár év matricahordás után új fényezést is igényelhet az autó. És ebből még adózhatsz is, hacsak nem "feketén" oldjátok meg.
2009. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:

Szia!köszi a választ!Nem csak munkába járna vele hanem a szerszámokat is szállítaná (asztalos munka) vagyis mint "céges autót" használná teljes körűen.(de csak ő vezetné.

így mennyi szerinted?köszi előre is

Azelső vagyok: a költségtérítést is kell fizetnie a cégnek ebben az esetben.

2009. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek,tegnap megegyeztek 60.-Ft/km-be benzinestől mindenestől,ez szerintem korrekt.
2009. máj. 7. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!