Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve. Miért...

El vagyok keseredve. Miért nincs munkám ilyen fiatalon lassan másfél éve?

Figyelt kérdés

Itt vagyok erőm teljében, 20 évesen fiatal pályakezdő munkavállalóként és itthon kell ülnöm, ahelyett hogy kihasználnám fiatal korom előnyeit.

Nem vagyok buta, bár igaz diplomám nincs, de megvan a magamhoz való eszem. Van jogosítványom, angol középszintű nyelvtudásom, start kártya, és olyan helyen szerezhettem tapasztalatot, amit nem sok fiatal tud elmondani magáról.

Mégsem kellek senkinek sem.

Nagyon el vagyok keseredve, és nem akarom elhinni, hogy ennyire nem kellenek a fiatalok a mai munkaerőpiacon....


Vagy tényleg ez a valóság és eddig álomvilágban éltem?


2011. dec. 1. 13:40
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Miért érdekel, hogy milyen pozíciót töltöttem be?
2011. dec. 1. 14:18
 12/33 anonim ***** válasza:

csak mert nem mindegy h ügynök voltál(ami annyira azért nem különleges tapasztalat) vagy más


nem kötekedésből kérdezem


csak azt szerettem volna tudni hogy az a (kb)100 munka amire beadtad és a korábbi tapasztalataid összhangban voltak-e

2011. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
és májusig nem bírjátok ki egymás nélkül? addig meg tudnád alapozni kint a jövőtöket, a lakhatásotokat
2011. dec. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
64%

Na akkor figyelj. A fő probléma " 20 évesen fiatal pályakezdő munkavállalóként"

Senki nem vesz fel egy pályakezdőt. Nem vesződnek a betanításukkal. Ez a 22-es csapdája. Nem vesznek fel és nem lesz tapasztalatod, de hogy legyen ha nem vesznek fel.

Menj el bárhová dolgozni. Kávét főzni vagy pincérkedni 40.000 Ft ért. Mindegy. húzz le egy fél évet és utána már felvesznek jobb helyekre mert van tapasztalatod és nem pályakezdő vagy.


Külföldön sem fonják kolbászból a kerítést. Többet keresel, de élni is többől lehet!!


Az sincs jobb helyzetben akinek van diplomája és tapasztalata. Azok is 2-3 évig keresnek melót. Szóval nem vagy egyedül és ne keseredj el. Aki nagyon akar az talál munkát és tudd dolgozni. Csak nem kell válogatni, meg fanyalogni.


Mindenki felébredhetne az álomvilágból. Válság van és még lesz is minimum 15-20 évig. Szóval ne várjátok a csodát nem lesz mindenkiből rocksztár meg Bill Gates. Az élet nehéz és nem fenékig tejfel!

2011. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
47%

Szóval ne várjátok a csodát nem lesz mindenkiből rocksztár meg Bill Gates. Az élet nehéz és nem fenékig tejfel!


xdxd


napi bölcs gondolat:DD

2011. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Külföldön sem fonják kolbászból a kerítést. Többet keresel, de élni is többől lehet!! "


Itthon maradunk, Ausztriához közel (Sopron/Kőszeg), csak dolgozni járnánk ki. Tehát amit ott megkeresünk itthon, ebben a vacak országban költjük el. Majd ha jobban megy(és remélem úgy lesz) akkor végérvényesen kiköltözünk.

Még az unokáimnak se kívánom ezt az életet ami itthon megy, úgyhogy már rájuk gondolva is, irány külföld.

2011. dec. 1. 15:15
 17/33 anonim ***** válasza:
58%

Én csak azt nem értem, miért nem mész ki most? Az már nem sok idő, és addig is lenne munkád, pénzed.

Vagy akkor mondd azt, hogy otthon maradsz, és tanulsz. Ne haragudj, de amit keírtál magadról, az munkaerőpiaci szempontból semmi. Jogosítványa ma már mindenkinek van. Középfokú angol tudása szinte mindenkinek van. Érettségije is. Ez az alap, ezzel még maximum takarítani mehetsz el, bár jobb helyekre takarítani sem, mert arra is van tanfolyam.

Tanulj meg még legalább egy nyelvet középfokon, mondjuk a németet, és fejleszd az angolod feljebb. Nyelvtudás nélkül nem sok esélyed van külföldön sem. Van szakmád? Tanulj valamit ahhoz. Vagy ha nincs szakmád, akkor tanulj szakmát.


Ne haragudj, de a 21. században ennyi tudással ne is várd, hogy tárt karokkal fogadnak bárhol.

2011. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó. Ezt szépen összegezted...Kimegy Ausztriába angol középfokkal. Biztos nagyon sikeres lesz.
2011. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
44%
Lányok használjátok ki a puncitokat amíg még fiatalok vagytok, mert utána már késő lesz. Annál jobban semmivel nem fogtok keresni.
2011. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
52%
Ausztriában még takarítani sem fognak felvenni német tudás nélkül. (Dolgoztam pár évet kint, és sok helyre az alapfok is kevés.)
2011. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!