Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve. Miért...

El vagyok keseredve. Miért nincs munkám ilyen fiatalon lassan másfél éve?

Figyelt kérdés

Itt vagyok erőm teljében, 20 évesen fiatal pályakezdő munkavállalóként és itthon kell ülnöm, ahelyett hogy kihasználnám fiatal korom előnyeit.

Nem vagyok buta, bár igaz diplomám nincs, de megvan a magamhoz való eszem. Van jogosítványom, angol középszintű nyelvtudásom, start kártya, és olyan helyen szerezhettem tapasztalatot, amit nem sok fiatal tud elmondani magáról.

Mégsem kellek senkinek sem.

Nagyon el vagyok keseredve, és nem akarom elhinni, hogy ennyire nem kellenek a fiatalok a mai munkaerőpiacon....


Vagy tényleg ez a valóság és eddig álomvilágban éltem?


2011. dec. 1. 13:40
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Miért kell ilyen tuskónak lenni nem tudom. Kiváncsi lennék ezek az emberek vajon élőben is ennyire pofátlanok, vagy csak itt nagy a pofájuk..
2011. dec. 1. 20:11
 22/33 anonim ***** válasza:
Mármint kikre gondolsz? Én csak leírtam a tényeket, hogy ne érjen meglepetés.
2011. dec. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
nem rátok gondoltam:) már törölték a kommenteket.
2011. dec. 1. 22:10
 24/33 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne bántsátok már... Nem születik mindenki főnöknek. Csak ha végiggondolom azt,hogy a mai magyar társadalomban egyre több embernek nincsen még 8 általánosa sem... Miért?

Mert lusták voltak iskolába járni,jobb lógni vagy egy focicsapatnyi gyereket szülni. Pénzt kapnak azért,hogy iskoláztassák a gyerekeiket. Kapják a sok segélyt,szociális juttatást. Találkoztam olyannal,aki 20 évesen általános iskolába járt,és felvette a családi pótlékot,az aki egyetemre,vagy főiskolára jár és tanulni szeretne,az nem kap családit,mert felsőoktatásban tanul. Rengeteg pénz a nyelvvizsga,a nyelvtanulás is. Aki dolgozni akar,megdolgozni a pénzért,annak alig jár valami,szinte éhbérért kell dolgozni több műszakban.


A másik dolog épp a minap gondolkodtam el azon,hogy kik dolgoznak például az közüzemi szolgáltatások irodáiban... Szerintem EGYES munkakörök betöltéséhez nem kell több egy érettséginél,és számítógépes ismeretnél. (gondolok itt ügyfélszolgálatra,irodai adminisztrációra)

Hogy történik a bejutás? Ismerősök által. Akinek nincsen ismeretsége, az mehet is a süllyesztőbe rögtön.


A harmadik dolog pedig az,hogy sokan a nyugdíjuk mellett dolgoznak főállásban,magyarán elveszik a sok lehetőséget a fiatalok elől. Ezt rendkívül felháborítónak tartom.

Tömegével ismerek olyan nyugdíjat,aki a pofába röhögve mondja,hogy neki 2 helyről is van jövedelme. De ugye mindent kihasználnak,ami jár egy nyugdíjasnak.

Ezért tart ott az ország,ahol...

Javaslom,hogy menjetek külföldre,de májusig sok idő van,addig rengeteget javulhat a nyelvtudásod,úgyhogy hajrá!

2011. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes, kedves választ 22:22-es!


Ritka az ilyen válaszoló mifelénk...

Egyetértek a véleményeddel, én is ismerek ilyen embereket, akik még nyugdíj után is főállásban tevékenykednek. De ha megnézed őket is meglehet érteni: alig lehet megélni még rendes fizetésből is, nem hogy nyugdíjból.

A német nyelv elsajátítása jelentem zajlik, csak nem olyan egyszerű:/

A külföld meg egyértelmű, én egy percig sem vacilláltam, hogy menjek vagy ne. Ezen nincs mit gondolkozni...menni kell és kész, mert itthon nincs jövő!

2011. dec. 1. 22:33
 26/33 anonim ***** válasza:

Csak átérzem a helyzetedet,mert én is ugyanabban a helyzetben vagyok,mint te,és tudom milyen nehéz. Ezért érdemes volt tanulni...

Volt egy munkahely,ami számomra álommunkahelynek számított,behívtak interjúra (a hirdetés is úgy volt megfogalmazva,mintha nekem írták volna,pályakezdőt kerestek),elmentem az interjúra,nagyon jól sikerül,őszintén mondom,majd 2 héten belül kiderült,hogy felvettek egy olyan valakit,akinek már volt tapasztalata. Azóta csak az ügynöki munkákkal és zaklatással foglalkozó cégek találnak meg. Akkor nagyon megviselt a dolog,mert nagyon sokat tettem érte,de már úgy vagyok vele,hogy egy tapasztalattal több, próbálom az előnyömre formálni azt a csalódást is.

Addigis próbálj ismerősöket keresni,hátha tudnak valamit mondani,vagy valakinek továbbadni az önéletrajzodat,aki éppen alkalmazottat keres. Most én is ezt csinálom éppen.

2011. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Otthon valóban elég nehéz bérből, és fizetésből jövőt tervezni, sőt szerintem 200 nettó alatt nem is lehet nyugodt körülmények közt, kiegyensúlyozott, európaihoz méltó életet élni. Itt most nem arról beszélek, hogy hónapról-hónapra albérletben tengődni.

Mi is ezért jöttünk el, és nagyon nehéz így az elején, de látjuk hogy van értelme, és nincs más választás. Otthon én is belefáradtam már abba hogy vagy 15-16 órákat dolgozok szinte szabadnap nélkül, vagy csúsznak a fizetéssel, vagy nem is adnak, vagy nem annyit.

Az meg szinte alap (vendéglátás) hogy nincs fizetett szabadság, és 4-6 órára van mindenki bejelentve.

A cégvezetők persze sok milliós luxusautókkal járnak haza a kacsalábon forgó házaikba. Nem sajnálom tőlük, de ha ők ezt megengedhetik maguknak, akkor azokat akik ezt összelapátolták nekik legalább TÖRVÉNY szerint bejelenthetnék, hogy ők se halljanak éhen nyugdíjas korukra. Sajnos ez Magyarország, amitől nekem is herótom van.

2011. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Ismerős a helyzeted....sajnos tényleg ez van. Lehetőséget nem adnak, hogy tapasztalatot szerezz, de azért az legyen meg, mert anélkül nem vesznek fel. Nekem egyszer volt ilyen lehetőségem, ott szereztem egy kis tapasztalatot... de azóta semmi.

Én is próbálok most ismerősöknek szólni, hogy segítsenek, de sajnos eddig semmi.

Keményen küldözgetem a napi akár 40 önéletrajzot is, telefonálgatok, de semmi..


Sok sikert kívánok neked kedves válaszoló!:-)Remélem mihamarabb kapsz munkát!

2011. dec. 1. 23:00
 29/33 A kérdező kommentje:

Digo, te hova költöztél?:-)

Jó olvasni, hogy sikeresebb vagy külföldön mint itthon:)

2011. dec. 1. 23:02
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Londonba költöztünk a barátnőmmel. Bár egyikünk sem a szakmájában dolgozik, és minimálbér közelében keresünk, így is tudunk félretenni. Sikeresnek akkor mondhatom majd magunkat, ha a szakmánkban tudunk elhelyezkedni.
2011. dec. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!