Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azok a szép házak, amik 40-50...

Azok a szép házak, amik 40-50 millióba kerülnek, és egyes városokban több száz is van belőlük, azt a pénzt honnan szerezték?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 12:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
Na szóval, aki a diplomaszerzés hasznosságáról beszél, az nincs a mai pályakezdők helyzetével képben, a diploma wc papír, főleg az informatikus diploma. Annak való, aki nyugis közalkalmazotti állást szeretne nettó 80-ért.
2012. márc. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Persze-persze: egy programozói matematikus vagy egy mérnök informatikus diploma WC papír :)))))
2012. márc. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Flector 67 ***** válasza:
Gondolom nincs diplomád. Ismerek informatikust, havi 3 milla bruttóért. Nagy szerencse kellett hozzá, de papír nélkül azért nem ment volna.
2012. márc. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%
De van diplomám, programtervező informatikus, és tudom miről beszélek. Tudást nem adott, versenyszférában senki nem nézi, vidéken a végzettek töredéke kap munkát. Az járt legjobban, aki elsősorbam évben abbahagyta.
2012. márc. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%
Igenis wc papír, minden amit tudok, saját érdeklődés, az egyetem csak az időmet csészte el. Pályakezdők informatikust meg sehol sem keresnek, pedig nekem még gyakorlatom is van.
2012. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Flector 67 ***** válasza:
Hát akkor ismerősöm az egyetlen kivétel úgy látszik. Mondjuk nekem is fontos volt a papír. Bár csak egy szaros orvosi diploma. De azért kérték.
2012. márc. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
90%

Azt a 3 milla bruttót biztosan nem a papírjára kapta.


Az orvos az más tészta, sokan mondják azt, hogy az orvosi egyetem nem is olyan mint a többi egyetem, hanem a legmagasabb szintű szakképzés, ami létezik, mert van egy bizonyos ismeretkör, ami nélkül nem gyógyíthat egy ember. Az informatikus képzés éppen az ellenkezője, ezen a szakokon érvényesül leginkább a tanszékek harca, vagyis az erőviszonyok mentén, meg hogy mire van oktató, dől el, hogy mit is tanítanak, jellemzően elavult, de új korában sem használható tananyagot, sok-sok átfedéssel a tantárgyak között(kb. 15 tantárgyból tanultam a halmazelmélet és a Boole algebra alapjait, de egyetlen programozási technológiából sem adtak át piacképes ismereteket), logikátlan egymásra épüléssel(sokszor egymástól független tárgyak épülnek egymásra, de pl. Laplace transzformációt a műinfósok később tanulták matekból, mint hogy villanytanból előjött volna, vagy első kettő cisco-s kurzust az egymásra épülés alapján csak később vagy párhuzamosan lehet felvenni a cisco security kurzussal), és ami a leglényegesebb, az orvosi egyetemen az oktatók többsége látott beteget életében, a programtervező informatikus szakon az oktatók többsége még nem látott versenyszférából éles forráskódot.

2012. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Bocs,de a fiam is programtervező mat. kezdőként 500a bruttója.Már az egyetemen sorban állnak a cégek,hogy leszerződtessék őket. Ő harmadiktól állt szerződésben a céggel aholmost dolgozik. 2 évig pénzt kapott azért, hogy 3 évig ott dolgozzon. És szinte az összes évfolyantársa így volt.Szóval nem tidommirőlbeszél aki azt gondolja,hogy az WC papír
2012. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

18:

Gondolom ELTE, ott előfordulhatnak ilyenek (bár szvsz aki csak azt tanulja meg, amit ott oktatnak, az még nem fog tudni onnan sem elhelyezkedni), mert Budapesten van a szoftverfejlesztő cégek 99%-a.


Én Veszprémben végeztem, az utolsó évben programoztam egy cégnél, nyáron mikor gyakorlatilag főállásban dolgoztam(papíron nem), a legjobb hónapban 85 ezret kaptam. Utána eljöttem onnan, fél évig egy olyan cégnél dolgoztam, ahol be sem jelentettek, zsebbe adtak volna 100-at, ha a legjobb hónapot nézzük(legtöbb benne a munkanap), tehát gyakorlatban ez átlagos hónapban 80-90-et jelent, és akkor ha bármikor megbetegszek, vagy szabadságra megyek, akkor 0 a bér. Mivel más szélhámosságai is voltak a cégnek, ezért leléptem, jelenleg munkát keresek. Voltam állásinterjún olyan helyen, ahol bruttó 122 ezer lett volna a bruttó bér, de volt akinek volt nálam több gyakorlata, és vállalta ennyiért, tehát őt vették fel.


Amúgy még mikor elsős voltam, mondta egy mérnök szakos csaj, hogy az informatikus Bsc szakok olyanok a fiúknak, mint a vendéglátás és turizmus, a mérnök szakoknál könnyebbek, szakmát nem adnak, elhelyezkedni velük nehéz. Akkor vitatkoztam vele, és nem hittem el, mert én is ezeket az 500 ezres bruttós meséket hallottam, aztán kiderült, igaza van.


Amúgy ma már nincsen programozó matematikus szak, programtervező informatikus van, aki előbbin végzett, az valószínűleg még a válság előtt végzett.

2012. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

igen ELTE és nekem mindíg progmat marad, mert én is azt végeztem.

egyébként majnem mind végeztek egy-egy szemesztert külföldön is, sokaknak ott is lett állása az egyetem után.Csak menni kell és próbálkozni.

Ha Pesten van állás,akkor ide kell jönni. kohómérnök nem kap állást lajosmizsén

2012. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!