Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azok a szép házak, amik 40-50...

Azok a szép házak, amik 40-50 millióba kerülnek, és egyes városokban több száz is van belőlük, azt a pénzt honnan szerezték?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 12:36
1 2 3
 21/23 Flector 67 ***** válasza:
Mellesleg egyet értek. Csak maga a diploma az semmi. Egy értéktelen papír. Arra kell, hogy legyen mivel megpályáznod állást. Utána a tudás számít. Hogy hova fejleszted magad. Egy életen át kell tanulni. Ebben igaza volt annak a hozzászólónak, aki WC papírhoz hasonlította.
2012. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
66%

"Ha Pesten van állás,akkor ide kell jönni. kohómérnök nem kap állást lajosmizsén"


Egyrészt ez a kohómérnök nagyon nem jó hasonlat, mert ott azon múlik, hogy hol van kohó, a szoftverfejlesztés meg tipikusan nem helyhez kötött munka.


Másrészt pedig én nem tudnék Budapesten élni, előbb megyek el a mekibe minimálbérért, mint hogy Pestre költözzek, pedig valójában nekem 8 éves koromtól, mikor megírtam az első hello world-ömet, a programozás a hobbim. Ezen kívül magánéleti okok ide kötnek 4 évig, de ezután szoba jöhet szinte bármelyik város, de Budapest soha, akkor már inkább külföld.


Amúgy ez az egész egy öngerjesztő folyamat, mivel Budapestre költözik minden programozó ezért még 150 ezer fölötti városokban sem alakul ki olyan munkaerő kínálat, amelyre keresletet lehetne építeni, ezért munkahelyek sincsenek, az a kevés cég, amelyik van, az nem nagyon keres pályakezdőket, ha mégis akkor minimálbér alatt, a tapasztalt programozókat pedig általában bruttó 150-250 közötti fizetésért foglalkoztatják, és nagyrészt úgy működik ez a dolog, hogy az ilyen cégek fővárosi cégek alvállalkozói, és a fővállalkozó szerzi meg Pesten a megrendelését, és passzolja le, mert vidéken olcsóbb a munkaerő. De ilyenből sincs sok sajnos.


21:

Nem igazán nézik a cégek, hogy a jelentkezőknek van-e diplomájuk, a legzsírosabb állásai máig azoknak az évfolyamtársaimnak van, akik időben abbahagyták a képzést. Igen, egy életen át kell tanulni, a baj csak az a felsőoktatással, hogy már 10 éve is elavult volt, amit oktatnak, és elméleti alapozásnak is kevés, illetve nem az amire szükség lenne.

2012. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Flector 67 ***** válasza:
Hát én orvosira jártam. Az elméleti oktatás kiváló. Na de a gyakorlati. 6 év alatt 1* vettem vért és talán 2 injekciót adtam. Siralmas.
2012. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!