Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi alapján kapjátok az emelt...

Mi alapján kapjátok az emelt csal. Pótlékot? Tejallergiás babák esetében.

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá pontosan és mikortól jár?
2012. márc. 30. 10:37
 1/5 anonim válasza:
Nekem tejallergia gyanús a babám, de én nem kaptam semmiféle emelt családi pótlékot. :( Viszont a tápszert olcsóbban kaptuk, ez nagy segítség volt, ha már nem tudtam szoptatni.
2012. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves Bogi!Én is pontosan így vagyok,közel 2 éves kisfiammal.Ezért kérdeztem,mert nagyon sok helyen azt hallom,hogy a tejallergiás gyerekek szüleinek jár az emelt cs.pótlék.
2012. márc. 30. 13:07
 3/5 kicsiszolo válasza:

Sziasztok!

A Gasztroenterológiai szakrendelésen állítják ki a papírokat. 3 példányos igazolást a tartós betegségről, és egy orvosi javaslatot amit a körzetinek adnak, hogy mely speciális tápszert és pépet írhatja Ő is egy éven keresztül támogatottan.

1 évre adják meg.

Ha ott megállapítják az allergiát.

A papírral a területileg illetékes MÁK ba kell menni és ott megkapjátok az utazási kedvezményes kártyát, a közgyógy igazolványt ha valamilyen gyógyszert rendszeresen kell kapnia és ők fogják utalni a magasabb összegű családi pótlékot is.

Üdv remélem segítettem.

2012. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ezek szerint akkor lehet emelt összegű családi pótlékot kapni, ha valami gyógyszert is kell szednie. Hál istennek nálunk ilyen nincs. Csak a tápszer az amire kapjuk a kedvezményt, bár ez nekünk hatalmas segítség.
2012. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Köszi a választ én is.
2012. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!