Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek most? Ez az egész...

Mit tegyek most? Ez az egész nekem olyan megalázó.

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, sminkesként tanultam, imádom. tudom tudom ebből nem lehet megélni, de azért próbálkozok vele, vagyis inkább pénzt keresni belőle ha már tanultam.

Nos itt ahol lakom benne vagyok 1 "csapatban" ezt mi hoztuk össze, van körmös, ruhás, dekoros és én.

Az elején még oké volt, közösen dumáltunk meg mindent a csajokkal, de valami változott...

Mindenkinek van face oldala, és megosztogattuk 1más munkáit, de egy idő után fura volt, hogy én osztom más munkáit, az enyémet meg senki.

A történethez hozzátartozik, hogy már csináltuk egy amatőr fotózást-profi géppel, és nyomattunk kb 200 színes-brossurát fejenként, kb 10ezer forintomba került. De mégis a körmös sír, hogy jaj neki kellenek képek, hogy tudjon rakni az oldalára hogy legyen vendége! Elmondom, hogy a körmösnek hetente legalább 10-15körmözése van, neki van a legtöbb vendége. De nem irigylem tőle. de az érdekes hogy én még eddig egy a 3hónap "együtt" mlózá alatt kb 2vendéget kaptam tőlük vissza. Magyarul nem is foglalkoznak velem. És multkor is volt egy fotózás, és a körmös csaj az orrom alá dörgölte h vmi biztos gázul csinálok, neki bezzeg van vendége. És hogy őt fbn is lájkolják...nagyon rosszul esett. És mt csinálok rosszul? Van fb oldalam, sok képpel, én is rakok ki akciókat, és van egy igényes weboldalam, plusz szórólapokat gyártok ballagásokra, meg ilyenek. Teszek azért h reklámozzam magam! de semmi:(

Meg kérdem én milyen csapatmunka az hogy ők 3an leállnak beszélgetni és mindent eldöntenek helyettem, meg se kérdezik a véleményemet.

Tegnap meg látom facebookon hogy 3aasba töltötték a délutánt, mert körmöztek meg beszélgettek és van róluk pár kép... érdekes... kicsit kiközösítve érzem magam, holott nemis nyitottam ki a szám, h szólok.

Szóval szívem szerint lelécelnék tőlük, mert ez nekem fura, meg rosszul esik, ez nem csapamunka.

De ha meg otthagyom őket, nem-e kezdik el terjeszteni rólam h "szarul dolgozik és tök igénytelen sminkes, ne menj hozzá" Bár...igy sincs munkám.

Utálok tőlük függni, de ez az állapot se oké, hogy ez a nagy csapatmunka h le se sz*rják a másikat, és 3an elvannak...és a körmös meg ilyen amilyen.

Most akarnak még 1 fotózást, nem értem minek, a körmös könnyen van csinál 1 körmöt fent van 1hónapig,a ruhásnak már régóta megvannak a ruhái, a dekorosnak az anyagai. De én kb 2-3 sminket muszáj vagyok ruhánként felkenni, és sajnálom elpocsékolni a 80ezres sminkcuccaimat, a semmire, mert már van vagy 100 képem vendégem meg egy se. És h ezt mondom a csajoknak lehülyéznek h én vagyok a béna.ű, és erről én tehetek.

Nem panaszkodom ne hordjatok le csak ez az egész nekem olyan megalázó, h keresztülnéznek rajtam, úgy szeretném a látnák h nekemis van vendégem de nincs:(

És most terveznek fotózást, nemtudom minek. És ők 3an eldöntötték mi lesz nekem ki se kérték a véleményem .


Mit csinálok rosszul h nekem eddig 3-4hónap alatt max 2 vendégem volt?:( Mit lépjek velük szemben semmi 5letem:((


2012. jún. 6. 09:09
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
Na még a fodrász szakma az ami nagyon jól fizet. Ha jól csinálod persze.
2012. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
ma 10:24es. belinkeled te is az oldalad, akár priviben? kivi vagyok rá! köszi
2012. jún. 6. 10:59
 23/40 anonim válasza:
100%

Tényleg próbálj meg még egy szakmát, szerintem a legkevésbé keresettebb dolgot választottad. Kozmetikus fodrász körmös masszőr, mind felkapottabb.

Ui: Szerintem a honlapodra is ráférne egy kis + Nem a munkáidra célzok, de nagyon inger szegény, a háttér szerintem borzalmas, és a betűtípust is át kéne variálni. Ha megnézek egy honalpot nem csak azt nézem, hogy milyenek a munkák, az üdvözlő oldal, a háttér, a "körítés" mind befolyásolja a véleményem

2012. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hidd el, én sem megbántani akarlak. Megnéztem az oldaladat, és nekem sem tetszenek a sminkjeid. Én nem vagyok sminkes, de két barátnőm is kozmetikus-sminkes, és gyönyörűen tudnak sminkelni, a különbség a tiédhez képest egyértelmű. Az oldaladat megnézve én sem mennék hozzád sminket csináltatni, akkor inkább itthon magamnak.

Sajnálom, de én így látom. Én is azt javaslom, hogy tanulj egy másik szakmát, kozmetikus, fodrász, esetleg te is tanulj körmösnek, látod, az milyen jól megy. És közben gyakorold, tanuld még a sminkelést.

2012. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a képeket a munkáidról. Szerintem azért nincs vendéged, mert nem dolgozol szépen... Ennél még én is szebben sminkelek, pedig én nem tanultam.
2012. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Az oldaladdal szerintem is az a probléma, hogy kevés a smink. Hétköznapi, alkalmi sminkeket gyakorolj, tegyél fel minél több fajtát, legyen minél több tapasztalatod. Akár egy szebb arcú barátnőn is gyakorolhatsz, fényképezhetsz, nem kellenek profi fotók ahhoz, hogy látsszon az, hogy mire vagy képes!

Más szempontból, ha megnézek egy honlapot, akkor az valahogy a gazdáját is minősíti. Ingerszegény, egyszerű lap (a háttér nekem sem tetszik), baromira fel kéne turbózni, mert ezzel talán nagyobb sikere lenne.


Egyébként tény, hogy csak úgy én sem sminkeltetném magamat soha, ha pedig még is, akkor a kozmetikusommal. Eleinte ugyan nehéz kialakítani a vendég kört, de később jól meglehet élni belőle, ahogy a fodrászkodásból is. A sminkes legyen egy kiegészítés, ebből sosem fogsz megélni, ha nem profik mellett dolgozol!

Pl van olyan fodrász ismerősöm, aki mellette sminkes is. Ha valaki valami alkalmi frizurát csináltat, utána megcsináltatja a sminket is, révén így legalább levan tudva egyszerre mindkettő.

2012. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
köszönöm, nem kell hogy még 100an leirjátok hogy gáz az oldalam és a munkáim is felfogtam
2012. jún. 6. 11:52
 28/40 anonim válasza:
14%
Ne bántsátok már. Lehet hogy csak képeken sikerültek rosszul.Ő tanulta ezt a szakmát biztos ügyes benne.
2012. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

tanuld meg elfogadni az építő kritikát is. itt a többség nem aljas módon fikázott, hanem segítő szándékkal leírt hasznos tanácsokat, erre te sértődötten felkaptad a vizet.


a honlapodra tényleg ráférne pár simítás, keress meg egy kezdő informatikust, hogy csinálja meg neked, ez jó referencia neki is.

csinálj több képet a sminkjeidről, mert ami fenn van, az nagyon kevés. a fotózás alapjaiba sem árt beletanulnod, hogy jól mutasson a képen a munkád.

gyakorolj sokat, hogy fejlődj.

2012. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
100%
Senki nem írt neki bántót, csak az igazat írták le. És attól, hogy ezt tanulta, nem biztos, hogy ügyes is benne. Tudnék példát mondani. Elmondták neki, hogy nem "vevőcsalogató" az oldala. És nem találtak semmi különlegeset a munkájában. Senki nem aarja őt bántani, véleményt kért, mi meg elmondtuk neki, hogy nem lesz kialakult vendégköre, amíg nem dolgozik szépen és nem tanul esetleg mást is, amivel magát és a sminkes tudását segíti. Ha ezen megsértődik, akkor az az ő baja. Itt mindenkiben segítő szándékot "láttam", tehát egyik válaszadó írásából sem áradt a rosszindulat. Kérdező, talpra kell állnod, kilépni ebből a bandából, ha érdekel a kozmetikus szakma, akkor ahogy már írták is, próbáld meg letenni. Tudom, hogy anyagi nehézségekbe ütköztél, de esetleg a szüleid nem segítenek ki egy kis kölcsönnel? És amint tudod kamatostul visszaadod nekik...
2012. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!