Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan tudnám megállni, hogy elköltsem minden pénzem?

Minden fizetéskor megfogadom, hogy spórolni fogok, de sajnos sosem sikerül betartanom. Ha megtetszik valami, rögtön megveszem és nem foglalkozom azzal, hogy tényleg szükségem van-e rá.

2008. máj. 5. 18:33  Privát üzenet  

A válaszok
Nyiss egy bankszámlát, ahová minden hónapban fizetéskor tegyél be annyi pénzt, amennyit szeretnél spórolni, és vagy kössd le a pénzedet x időre, vagy ne csináltass bankkártyát hozzá, így ha vásárolsz nem lesz ott a kártya, mint kísértés. De leginkább elhatározás kérdése. Tűzz ki magadnak valami célt, amit szeretnél elérni.Vagy ne járj sűrűn olyan üzletekbe ahol elcsábulhatsz.Találj ki magadnak valami programot a vásárlás helyett.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2008. máj. 5. 19:11 Privát üzenet

Bármennyire hihetetlen erre két megoldás van:

Vagy egy olyan társ melléd, aki visszafog és szó szerint korlátoz. (Azaz megakadályozza a költekezést)

Vagy azt a pénzt amit elköltesz MEG SEM KELL KERESNI.

Most ezért lehet, hogy "kigúnyoltok", de erre tényleg ez a megoldás.

Persze lehet "próbálkozni" bankszámlával, meg nincs kártya, stb. Egy idő után úgyis "megtörik" az ember :)

Esetleg add valakinek, aki nem adja vissza, csak egy-két-öt év múlva :)

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2008. máj. 5. 20:06 Privát üzenet

Talán tűzz ki magad elé valami konkrét célt: mondjuk egy nyaralást, egy drága cipőt vagy táskát (nekem ez a kedvencem... :D), vagy amit szeretsz, és fizetéskor tegyél félre valamennyi összeget, és mondd, hogy "na, ezzel is közelebb kerültem a táskámhoz" :) Ha mondjuk nyaralásra gyűjtesz, akkor nézegess képeket, válaszd ki a hotelt, és gyűjts adatokat a nyaralóhelyről. :)

Szerintem ha egy konkrét cél lebeg a szemed előtt, akkor könnyebb lesz. Amúgy ha meg nem spórolsz semmire, akkor minek tartogatnád a pénzt? :))

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2008. máj. 6. 00:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nem bírom megállni! Mégis hogy lehetne fogyni?
Jézus Krisztus eljövetelekor lesz olyan ember, aki képes lesz megállni Jézus előtt?
Miért zabálok menstruáció előtt? Nem bírom megállni? Mit tegyek?
Van egy kis félretett pénzem, elköltsem vagy tartalékoljak?
Nagyon kellene spórolnom, mert szeretnék beruházni egy nagyobb dologra a télen. De egyszerűen nem tudom megállni, hogy költsek ruhára, pipere cuccokra meg ilyenekre. Hogyan...
Összegyűjtöttem majdnem 100. 000 Ft-ot, elköltsem vagy tartalékoljam?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!