Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nektek a csekkek kifizetése...

Nektek a csekkek kifizetése után mennyi pénz marad megélhetésre?

Figyelt kérdés
Pl kajára,tisztálkodószerekre,ruhára,szórakozásra...
2012. aug. 14. 19:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek van, én még gyesen vagyok.Ha mindent faladunk,akkor kajára,ruhára,tisztálkodásra,pelusra,és minden másra marad kb. 50ezer.

Nem járunk bulizni, nem veszünk magunknak ruhát (max. néha turiba).De nem panaszkodok, mert most az a feladarom,hogy ennyi pénzből mindent kigazdálkodjak.Számológéppel járom a boltokat.Mindíg van gyümölcs, joghurt,husi.A keveset is be lehet osztani, csak tudni kell nemet mondani. :(

2012. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
100 körül. +/- 10 ezer
2012. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos mindig mínuszba kerülünk.:(


(Azt viszont csak óvatosan jegyzem meg, hogy elég sokat elárul a magyar mentalitásról az, hogy lepontoztátok, akinek 200-250e marad. Ez volt aztán a nemes bosszú, amiért neki nincsenek megélhetési gondjai. Csak az a baj, hogy az irigység csak megakadályozza, hogy a ti életetek is jobbá váljon.)

2012. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Én írtam a második választ.

Hátha valakinek segít a történetünk. Anyagilag nekem és a férjemnek is akkor szaladt meg a szekér, amikor összeköltöztünk. Előtte egyikünk sem állt jól - én diák voltam nappalin, neki meg csúsztak az iskolái és gyereket nevelt, illetve lépkedett felfelé a ranglétrán (tíz évvel idősebb nálam).

Amikor konstatáltuk, hogy a megszokottnál jóval több pénzünk van, az életszínvonalat is nagyvonalúan megemeltük. Néhány hónap múlva szembesültünk vele, hogy hiába keresünk többet, alig marad belőle.


Leültünk, számoltunk. A kifejezett filléreskedés helyett, amire korábban rá voltunk kényszerítve, egy kicsit nagyobb teret engedtünk, de letiltottuk az impulzusvásárlást.

Én ahhoz ragaszkodtam, hogy az étel minőségén nem vagyok hajlandó spórolni, ebben egyetértettünk. De a csomagolt-szeletelt sajt/felvágott helyett visszaálltunk a kimért verzióra és egyéb ilyen dolgokon változtattunk.

A kiadásaink így a korábbihoz képest nagyjából 20%-kal lettek magasabbak, szemben a kezdeti 2-3-szoros költekezéssel.


Ruhát vásárolni utálok, így ha már kezd hiánycikk lenni valami, akkor félévente egyszer körbemegyünk és megvesszük, ami kell.

Egyetlen kiadás, amibe nem szóltam bele az a férjem költése a lányára. Oda néha komolyabb összegek landolnak, de amíg nem veszélyezteti a megélhetésünket, addig ehhez sok közöm nincs.


No meg mindketten olyanok vagyunk, hogy ha van nálunk készpénz, akkor nem számolgatjuk, költjük. Ezért magunk elől "dugdossuk" a pénzt. Egy része folyószámlán lekötve, nagyobb része azonnal megy euróba vagy dollárba. Visszaváltani macerás, ezért tényleg csak akkor nyúlunk hozzá, ha muszáj. A férjem meg eddig köteg pénzekkel a zsebében mászkált. Most reggel visz magával néhány ezer forintot, ha többet kell költenie, akkor ott a kártya. ATM-et vagy POS terminálos boltot keresni szintén macerás, így ő se költ "csak úgy".

2012. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is spórolunk.

Már csökkentettük a fizetését a kertésznek, a sofőrnek és a szobalánynak is.


zzzzzzzzzzzzzzz Jaj már megint szól a vekker!

Ezek szerint, csak álmodtam az egészet??

:)

2012. aug. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ketten vagyunk.


Egy fizetés ami havonta kb 120-130 e.


50 e albérlet (Bpen)


25-30 e a rezsi


Kb. 10-15 e havonta az üzemanyag.


Szóval nagyjából 25-30 körül marad kajára és tisztálkodószerre. Konkrétan csapvízre és a legolcsóbb tescos élelmiszerekre, illetve szappanra. :) Mosószerből, öblítőből, samponból, fogkrémből stb nem kell havonta vásárolnunk mert kitartanak 2-3 hónapig.


De majdcsak fordul a kocka és nekem is lesz végre munkám. :)

2012. aug. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Fűtés szezonon kívül nem panaszkodhatunk, akkor elég jól élünk (kérdés ugye, hogy mihez viszonyítva :)). Én mindig napi szintre leosztva kezelem a pénzt, eddig ez jött be, ilyenkor napi 3000 Ft szokott maradni (olyan 90-100e körül összességében). Van "luxus" kiadásunk, mert mindketten dohányzunk, ez eléggé drága, ezért döntöttem úgy, hogy én leszokom, mert ha továbbra is erre szórjuk a pénzt, akkor eldönthetjük rövid úton, hogy eszünk -e vagy füstölünk (a másik delikvens úgy oldja meg a dohányzását ahogy akarja, de a kajapénzből nem veszek neki cigit). Szóval így a napi 3000ből kapásból 1500 a cigink, 1500 a kajánk. Ebből már tök jókat tudok főzni.

Amikor fűtünk, na akkor inkább napi 2000 szokott lenni (ezért írtam az evés kontra dohányzást). Eddig szívás volt, majd idén meglátjuk. Ugye ha ez tisztán kajára maradna, akkor ez is jó lenne. Dolgozom az ügyön. :)

Összességében azt hiszem elégedettek lehetünk, nem olyan rossz.

2012. aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kapo1588 ***** válasza:
nekem havi 40 van kajára bulira de azért mert havi 50et félre teszek. be lehet ezt simán osztani szerintem.. bár tudom családdal nehezebb én még csak magamért felelek.
2012. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
180 körül...
2012. aug. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!