Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most meddig fogjuk kapni?

Most meddig fogjuk kapni?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy mivel változott a tankötelezettség 18ról levitték 16-ra ezért a családi pótlékot meddig kapjuk? Azt tudom, hogy régebben 18-évig mivel addig volt a gyerek tanköteles, és ha utána még tanult akkor iskolalátogatási papírral kapta tovább is. Most viszont, hogy van ez?

(tudom rossz témába írtam de ahova kéne ott nem válaszolnak rá)


2012. szept. 10. 19:39
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Most meg 16 éves korig, de ha tovább tanul, akkor iskolalátogatási igazolással kapja tovább.

Mi a probléma? Nem így kellene?

2012. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de csak pl most még nem vittünk iskolalátogatásit akkor most szeptemberben megfogja kapni a családit?
2012. szept. 10. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
A családi pótlékot mindig az adott jogosultsági hónapra következő hónapban fizetik ki, tehát szeptemberben még az augusztusit kapjátok, a szeptemberit meg majd októberben. Ezért mielőbb be kell vinni az iskolalátogatási igazolást a MÁK-hoz, és benyújtani az igénylést. Ezt majd minden évben ismételni kell, ha és amíg megvannak a jogosultsághoz a feltételek (max. 20 éves korig jár, és csak nappali tagozatos, középiskolás diáknak).
2012. szept. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak azokat érinti a tankötelezettség változása, akik most nyolcadikosok, vagy ez alatti évfolyamokra járnak. A többieknek még ugyanúgy 18 év.


Hacsak nem egy bukdácsoló hülyegyerekről van szó, aki 17 évesen még nyolcadikba jár, a tankötelezettség változás egyelőre nem érint senkit a családi pótlék szempontjából...

2012. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!