Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyedül vezetem a háztartást,...

Egyedül vezetem a háztartást, meghaltak a szüleim. Ti hogyan boldogultok a számlák világában?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

A számlákat ki kell fizetni.

Ha túl sok, akkor ahol lehet, spórolni.


ha pontosabb választ akarsz, akkor részletezd, hogy mit akarsz megtudni.

2012. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Felírom az összes bevételt és kiadást, így mindig átlátható a pénzügyi helyzetem.
2012. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A pénzügyekkel vagyok bajban. Néha kicsúsznak a kezem közül és túl hamar elfogy.
2012. szept. 11. 15:39
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Fogsz egy papirlapot, felirod az összes jövedelmedet, a másik oldalra meg az összes kiadást, amit havonta ki kell fizetni, a kettöt kivonod egymásból.

Célszerü a fix kiadásokra elöre félretenni a megfelelö összeget, és a maradék az, amit el tudsz költeni.

2012. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkapom a fizetést, azonnal kifizetem a számlákat. Megveszem a gyereknek, amire szuksége van egy honapra (pelenka, krém, popsitorlo stb). Kb. egy honapra a hust, hogy tudjak mibol fozni és a tobbit beosztom. Nincs vele sok gond, mert nem marad sok :)
2012. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

hm... ha gondolod, bár én nem vagyok közgazdász,csak van józan parasztim, én elméletben segítek neked.


A lényeg, van a bevételed, és vannak a számlák. A számlák összegét le kell vonni a bevételedből. Ami marad, az marad kajára, meg esetleg amit meg akarsz, vagy meg kell magadnak venni: lsd. körömlakk, hajfesték, vagy épp új retikül a régi szakadt helyett.


Ha a számlák összege magasabb, mint a bevételed, akkor 2 lehetőséged van: pluszmunkát vállalni(mint baby-szitter,házvezetőnő vagy akármi), VAGY faragni a kiadásokból, pl. nem venni minden hónapban hajfestéket, nem menni moziba, lemondani a kávézásról X.Y-nal(hacsak a másik fél ki nem egyenlíti annak az árát helyetted), szóval megszorítást eszközölni...


Ha főzöl, akkor tésztákat meg zöldséges kajákat főzni, az most olcsó, a húst a lehető legminimálisabbra szorítani,húsból is azt venni,ami relatíve olcsóbb: csirkefarhát, stb.

2012. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Amivel spórolhatsz:

Víz: mi hatan vagyunk a háztartásban, és biztos vagyok benne, hogy legalább a számla felét megspóroljuk, hogy egymás után fürdünk/zuhanyozunk, a vizet meghagyjuk és azzal öblítjük le a wc-t. Öregasszonyos megoldás, de beválik. Felültöltős a mosógép, abba is belemehet a fürdővíz.

Villany: Kapcsolj ki mindent, ami feleslegesen várakozóüzemben van. Használj energiatakarékos izzót. Kapcsold le a villanyokat. Nézd meg, milyen a bojler, mert nekünk pl. a számla felét az viszi el az éjszakai árammal.

Fűtés elég egyedi téma, nem tudom, hogyan fűtesz.

Hónapokon keresztül nézd a kiadásokat, akkor menni fog átlátni.

Ha úgy érzed, hogy kifolyik a pénz a kezedből, akkor ne legyen nálad pénz (Nálam beválik)

Ha szeretnél félretenni, és talán sikerülne is akár csak pár 1000 Ft-ot, de mindig elköltöd hónap végére, akkor a hónap elején dobd be egy perselybe, amit nem tudsz kinyitni. (fémdobozosak vannak ilyenek), vagy keress egy olyan megtakarítást, ami magától levesz minden hónapban a számládról (Nekünk is be kellett látni, hogy máshogy nem tudunk félrerakni.)

Ügyesen csinálják azt is, akik minden 200-ast, ami hozzájuk kerül, nem költenek el, hanem perselybe rakják.

Egyébként azt mondják, hogy a fizetés 10%-át kell félrerakni, hogy ne kerüljünk nehéz helyzetbe.

Pár hónapig tervezz meg minden kiadást (ebéd, mosópor...) Így nem fogsz meglepődni, ha valami elfogy. (pl. mosóport, ilyesmit érdemes nagy mennyiségben vásárolni.)

Figyeld az akciókat,és listával menj vásárolni. Ne ott találd ki, hogy mit akarsz venni, mert akkor sok fölösleges dolgot veszel.

Ha teheted, ne járj autóval (piszok drága).

Ha mindent betervezel, és próbálsz nem eltérni tőle, akkor látni fogod, hogy mennyi "zsebpénzed" maradt.

Persze ez egy idő után már papír nélkül és saccra is menni fog, de meg kell tanulni. Bele fogsz jönni! Az első lépést (a probléma felismerését) már megtetted. Az a lényeg, hogy a nehézségeidet ne söpörd a szőnyeg alá, hanem nézz velük szembe!Sok sikert!

2012. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Szupereket írnak a többiek, csak keveset tudok hozzátenni:


- írj listát fontossági sorrendben: mi az, ami okvetlenül szükséges: (enni, fűteni, világítani, közös ktsg, víz, telefon). Lehet velük spórolni, de amit kiszámláznak, ki kell fizetni. Gázzal villannyal van átalányfizetési lehetőség, így hasonlóan kell beosztani télen-nyáron a pénzt. Okvetlenül szükséges még ami a háztartásba kell: égők, mosószerek, tusfürik stb. Menetjegy munkába. Stb.

- ami nem szükséges okvetlenül, de neked fontos (hobbik, szépségápolás, könyvek, színház, ínyencfalatok stb. )


Ezt a listát a tetejétől árazd be: mir mennyi szokott kelleni. Marad-e az utolsó kategóriának? Mennyi?

2012. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A másik: barátokat kérdezd meg, mert a barátok mindig nagyon élesen látják, hogy az ember milyen felesleges dolgokra szórja el a pénzét... (Mi meg azt látjuk, hogy ők mire. Nyilván mindenkinek más a fontos, de érdemes meghallgatni).


Kiírhatsz ide összegeket, segítünk, hogy szerintünk sok-e, kevés-e, mi min spórolnánk.

2012. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)) Mindegyik egytől egyig hasznos volt!
2012. szept. 11. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!