Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kollégám (ketten vagyunk...

A kollégám (ketten vagyunk vezetők) mindent személyes támadásnak vesz tőlem. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

más területen vagyunk, ő nem ért az enyémhez, én sem az övéhez.

de ő még annyit sem ért, hogy mire való egy sorkiemelő. és itt jön a példa:

a vezért mailen küldött nekem levelet, hogy adjam át neki. mivel a mailes fejléctől kezdve a reklámszövegeken át minden benne volt, így kiemeltem magát azt az egy sor levelet, amit írt a vezér.


nos. ma felbőszülten jött hozzám, hogy "miért nézem őt hülyének????", hogy 1. miért adok neki olyan levelet, amit már két hete megbeszélt a vezérrel, 2. minek filctollazom ki, hogy azt hiszem hogy ő elsiklana felette?? nagyon támadt, ordított.

én elmondtam, hogy rosszul látj, a levelet kötelességem nyomtatni, ha neki szól, és a sorkiemelővel a sok reklámszöveg miatt húztam át.

de erre ma bejött a vezér és 4 szemközt szépen kibeszéltek engem :( pedig én említettem a vezért feleségének direkt, hogy ne legyen ez belőle, de ő nem adta át a vezérnek, hogy mi is volt valójában.


de a lényeg, hogy nem egyszer vettem észre már a vezetőn, hogy azt hiszi lenézem őt, meg kijavítom, meg hasonlók. totál kisebbségi komlexusos. lassan már rágalmazva érzem magam!!!! még jó, hogy nem sok a közös munkánk. de már ebből is baj van. múltkor meg egy poénomat vette magára, de azt már nem írom le. kikészít!!!


2012. szept. 13. 17:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Amennyire csak tudod került a kommunikáciot vele ha meg valamit rosszl csinál és észre veszed hagyd a francba őt cseszik le
2012. szept. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

volt már, hogy valamit rosszul csinált, amilyen kedvesen tudtam, úgy szóltam neki, és inkább mindent kérdezve, szóval rávezetéssel közöltem+szóltam a vezérnek, aki megdícsért :) a vezető meg hirtelen olyan csendes lett és kijavítottak mindent. szóval azt sikerült megoldanom, hogy ne legyen kínos.


de hihetetlen, hogy arra kell vigyáznom, nehogy megsértsek valakit. azt sem értem minek kell érzelmeket társítani egy feladat elvégzéséhez, vagy hibajavításhoz, vagy ha fennakadások vannak. én simán ötletelgetek, gondolkodok, megoldom, nem hisztit rendezek, mint a dedóban. mert felnőtt emberek között vagyok, de mégsem!!elkeserítő.

2012. szept. 13. 17:52
 3/23 anonim ***** válasza:

Szard le, csináld meg szó nélkül a melódat, és soha senki miatt ne tartsd a hátad, aki nem érdemli meg.


Meg ne is ötletelgess, ha nem értékelik.


Tudom, nekem is volt egy ilyen periódusom az elején, hogy azt hittem, hogy ha látják, hogy vannak jól működő ötleteim, azt majd értékelik.

Erre be kellett látnom, hogy ezeket jobb esetben úgy értékelik, hogy "na jól van, ez a hülye buzgómócsing már megint kitalált valamit, én ezt el nem olvasom, majd megkérem a titkárnőt, hogy vegye ki a használható 2 sort belőle, a többi meg mehet a kukába".


Rosszabb esetben meg úgy értékelik, hogy "Na, ez a hülye már megint engem csesztet a hülyeségeivel, mit csinálhatnék még, hogy végre békén hagyjon? Na, majd a következő létszámleépítésnél kirúgjuk, nem kell ide folyton a feszkó..."


Mondjuk én olyan helyen dolgozom, ahol ez a norma. A főnököt nem érdekli semmi, csak hogy minden menjen a maga útján, meg hogy neki ne kelljen a "hülyeségekkel" foglalkoznia. Ez egy ilyen cég. Tudom, hogy improduktív és értelmetlen ha úgy csinálom ahogy ők akarják, de ezért fizetnek, úgyhogy megszoktam.

A lényeg az, hogy belsőleg ne azonosulj ezzel a szemlélettel, csak csináld meg, mert máshol (ahol a lényeg a produktivitás lenne) ott meg pont, hogy a te gondolkodásodat értékelnék. Aztán ki tudja, mikor kerülsz olyan helyre.


DE AMÍG ilyen helyen dolgozol, addig csak csináld azt, amit a hülye főnököd elvár. Ne keresd a kontaktust, annál rosszabb, minél jobban a reflektorfényben vagy. A hülye kollégáid miatt meg ne tartsd a hátad, szopjon csak ő a hülyesége miatt, nem a te dolgod, ne is vállalj el semmit, ami az ő "hatáskörébe" tartozik.

Ha te hibátlanul végzed a melód, ő meg sokat hibázik, akkor előbb-utóbb őt teszik lapátra.

2012. szept. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy kibeszéltek a hátad mögött? Ha csak tippeled, akkor neked van kisebbségi komplexusod, ha meg hallottad, akkor meg minek hallgatózol. Amúgy meg nem szokták kijavítani a másik hibáit, az nem a te dolgod, hogy ő mit ront el. Ezt én nem értem, hogy miért kell azt nézni, hogy a másik mit csinál.
2012. szept. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod, hogy kibeszéltek a hátad mögött?"


mert amikor bementem a vezér azt mondta: "és pont itt jön"

2012. szept. 16. 19:06
 6/23 A kérdező kommentje:

és ha az üzemvezető rosszul csinál valamit, akkor én rosszul számlázok ki!

minden folyamat összefügg mindennel! nem a hibát keresem a másikban, hanem én nem akarok hibázni.

2012. szept. 16. 19:08
 7/23 A kérdező kommentje:
de egy kötözködős a 4-es válaszadó. még szabályosan magyarázkodok. miért nem lehet elhinni, amit írtam. nem vagyok idióta, hogy kamuzzak össze-vissza és arra várjak választ...
2012. szept. 16. 19:08
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha azok nem jönnek be, amit írtam, akkor bizony azt kell tenned, hogy munkaidőben is állást keresel a neten (alkalmasint leszarva a főnökség tiltó parancsát, vagy éppenséggel net elérést korlátozó beállításait, erre jó a proxy), és mikor találsz jobb állást, akkor a farkadra tűzve benyújtani nekik a felmondó leveledet.
2012. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

amúgy az üzemvezető úgy néz ki felfogta, hogy benézte rólam a dolgait,mert felettébb kedvesen viselkedik velem.

amúgy ettől függetlenül én mindig szoktam jobb állásokat nézni, bárhol dolgozom.

köszi a tanácsokat

2012. szept. 17. 17:15
 10/23 anonim ***** válasza:
"volt már, hogy valamit rosszul csinált, amilyen kedvesen tudtam, úgy szóltam neki, és inkább mindent kérdezve, szóval rávezetéssel közöltem+szóltam a vezérnek, aki megdícsért :)" Bocsi, nekem ebből nem az jött le, hogy neked valami gondod származhat abból, ha ő elront valamit...és még én vagyok a kötöszködős :)
2012. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!