Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosan nem kapom vissza a...

Jogosan nem kapom vissza a kaukciót sem? Ha feljelentem, visszakaphatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kibéreltem egy lakást. Kifizettem 1 havi bérleti díjat és 2 havi kaukciót.

Másnap megmutattam a lakást a barátnőmnek, akivel ott laknék, de neki nem tetszik.

Erre felhívtam a főbérlőt, aki közölte, hogy nem ad vissza semmi pénzt, mert megállapodtunk, hogy fél évre kiveszem. Ezt szóban mondtam csak, szerződésben nincs foglalva.

Jogosan nem kapom vissza a kaukciót sem? Ha feljelentem, mert papírom van arról, hogy mennyi pénzt adtam át, akkor visszakaphatom?

Köszönöm, ha válaszoltok!



2012. szept. 15. 14:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Talán írjatok egy felmondási szerződést is.

Ha a bérletiben van felmondási idő, akkor ha egy hónap az, akkor a mai nappal ha felmondod a bérletet, akkor a kifizetett bérleti díjat bukod, de a kauciót vissza kell kapnod. Normál esetben a bérleti szerződésben benne van, hogy hogyan vetted ki a lakást. Bútorozottan ,vagy bútorozatlanul. Ha bútorozottan ,akkor normál esetben tételesen fel kell hogy legyenek sorolva a bútorok.

A felmondási szerződésben egyértelműen legyen benne, hogy hogyan adtad vissza a lakást. Ha bútorozottan vetted ki, akkor ebben is legyenek tételesen felsorolva, hogy milyen bútorok vannak a lakásban, mikor vissza adod a kulcsot.

Ha ezek nincsenek a szerződésben benne, akkor a következő helyen nagyon figyeljél ezekre, hogy ne járhassál még egyszer így.

A kaució csak akkor nem járna vissza, ha pl. két hónap a felmondási idő, és akkor a kaucióból lenne fizetve a második hónap, amikor persze ti már nem vagytok ott, de ez esetben is vissza jár egy havi kaució.

A NAV-val feleslegesen fenyegeted jelenleg, ugyanis az albérletbe adott lakás után csak negyed évente kell adóelőleget befizetni, azt is a negyed év utáni hónapban, tehát legközelebb októberben kellene neki fizetnie. Márpedig ha nem veszed ki a lakást, akkor nincs is mi után adóznia majd októberben, másrészt bizonyítsd be, hogy nem állt szándékában befizetni az adóelőleget. Azt pedig szintén nem tudod bizonyítani, hogy előtted is ki volt már adva a lakás albérletbe másnak. Tehát a NAV-val totál nem tudod megfogni.

2012. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Felmondási szerződést nem tudok írni, mert nem is akar velem találkozni a főbérlő. Vagy a címére?

1 hónap a felmondási idő.

Itt is benne van a bérleti szerződésben, hogy hogyan vettem ki a lakást, milyen bútorokkal. Tételesen fel vannak sorolva a bútorok.

A főbérlő azt mondja, ha valóban nem kell a lakás, akkor Ő zárat cserél. Ebben az esetben egy hónapon belül kihívhatom a rendőrséget és kipakoltatják az új lakót, ha Neki is lesz szerződése?

Mi most sem vagyunk ott, mert 28.-án jár le az itteni bérleti szerződés, csak nekem nagyon megtetszett a lakás és nem akartam, hogy másé legyen. A lakótársam viszont nem költözne be.

A rendőrséggel jogosan fenyegethetem? Mert a rendőrség csinálna is valamit?

Köszönöm, ha válaszoltok!!!

2012. szept. 15. 17:19
 13/13 anonim ***** válasza:
A szerződésben a lakás felszereltségét is rögzíteni kell, különben csupán fikció, amit ő állít, hogy te elvittél. A pénz visszaadását pedig nem hazudhatja, mert arról szintén kell átvételi elismervényt írni. A kaució vissza jár a fenn, korábban leírtak miatt, a bérleti díj viszont nem. Felmondási idő mindig min.30 nap mindkét fél részéről. Ez arra szolgál, hogy te se kerülhess utcára egyik napról másik napra, és ő se essen el felesleges havi pénzektől. Mivel ő valószínűleg nem tud kalapból előrántani hirtelen egy másik, azonnal költöző bérlőt, jogosan tart igényt a havi bérleti díjra. Elég butus vagy, hogy úgy vettél ki közös lakást, hogy csak egyikőtök látta :S
2012. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!