Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Még nem volt rendes munkahelye...

Még nem volt rendes munkahelyem, nem tanulok már, de még munkát se találok, kaphatok valami támogatást/segítséget?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg az, hogy több mint egy éve keresek munkát, sikertelenül. Nincsenek kapcsolataim, amilyen munkalehetőséget találok oda meg inkább tapasztaltakat vesznek fel. Én közben szeretnék tanfolyamokat elvégezni ilyen pl a sminkes, akár szakács, vagy bármi, hogy megtanuljak pár dolgot mielőtt esetleg találnék hasonló munkát. Viszont nincs miből finanszíroznom ezt, otthon lakok, de a szüleimtől nem kapok és nem is kérek pénzt, nem vagyok már kisgyerek szóval zsebpénzt se akarok kérni (meg bizonyos okok miatt nem is akarok kérni tőlük, főleg nagyobb összeget -amit nem is tudnának teljesíteni épp hogy megélünk). Még nem volt rendes bejelentett munkahelyem. Kaphatnék így valamilyen támogatást? Nem nagy összeget tényleg, és csak egy rövid időre, hogy tudjak gyűjteni pénzt és elkezdhessek valamit, mert tapasztalat, tudás nélkül nem merek/mernék semmibe belekezdeni :(

Egyáltalán nem tudom hogy mennek ezek vagy mi hogy van, ha van esetleg valami lehetőség, kérlek írjátok le (és emberi nyelven), nagyon megköszönném. Beleőrülök már a semmittevésbe :S

Köszönöm hogy elolvastátok.


2012. szept. 22. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Regisztrálj a helyi munkaügyi központban és majd ők segítenek neked, vagy szakmát szerezni vagy munkát találni.
2012. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Az érettségid megvan? Ha megvan és még nem vagy 23 éves, akkor teljesen ingyen elkedhetsz egy okj-s képzést, és még családi póklétot is kapsz. Rengetek jó képzés van, én a TB szakügyintéző képzést javasolnám, mert ilyen ember, minden céghez kell. A suli mellett diákmunkát is tudsz vállalni, amivel plusz pénzed lehet. Az egyetem mellett én folyamatosan dolgoztam nagyon jó cégeknél, amivel szuper referenciákhoz jutottam, és ezek sokban segítettek, hogy el tudjak a szakmámban helyezkedni.

2012. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!