Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy lány tartozik nekem!...

Egy lány tartozik nekem! Lehet belőle rendőrségi ügy? (infók lent! )

Figyelt kérdés
Van egy lány aki nagyon jó barátnőm volt,de egyszer csak elkezdett mindenkit lehúzni pénzzel!Tőlem 40 ezer forintot kért,megigérte visszaadja,és arra hivatkozott hogy temetésre kell mert az anyjáék ki vannak égve!Gondoltam jó rendben ha temetésre kell kölcsön adok neki!Ennek 5 hónapja!Azóta nem láttam se a pénzt se a lányt!Közbe kiderült hogy egyik barátnőmet is próbálta lehúzni,de úgy hogy megkérte hogy vegyen le az anyja kártyájáról!Barátnőm természetesen nem tette meg!Kideritettük,hogy nem is temetésre kellett neki a pénz,hanem csak költőpénznek!Az anyja nem hisz nekünk,és megfenyegetett minket,hogy feljelent!Nos nemhiszem hogy nekünk kéne rendőrségre vonulnunk mert a pénzünket követeljük!Barátnőm tegnap beszélt ezzel a lánnyal, és azt mondta h nem tudja odaadni a pénzt mert nyaralás után vannak és az anyjáék is kivannak égve!Kérdésem az lenne,hogy ebből csinálhatok e rendőrségi ügyet,ha nem kapom vissza a pénzem??
2009. aug. 11. 14:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
52%

Először is beszélj a szüleiddel.Mond el nekik mi a kialakult helyzet,ha van ügyvéd vagy rendőr ismerősöd kérdezd meg tud segíteni?

Ha nincs ,akkor írj neki a címére ajánlott levélben 1 felszólító levelet,tanukkal aláíratva (lehetőleg szüleiddel).Fontos a tanúk és az ajánlott levél szerepe ,mert ez adja meg a dolog komolyságát.

Ha így sem történik semmi ,akkor a levél másolatával elballagsz a rendőrségre és feljelentést teszel ellene sikkasztás bűntette miatt.

A többit már elmondják a rendőrségen.

A lényeg hogy szerepeljen a feljenetésben az hogy ti szóban megállapodtatok abban mikorra adja vissza neked a pénzt.

Megállapodás történhet szóban és írásban is.Tehát ha papír nem készült róla akkor is van kicsi esély a dologra.

2009. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem!Szüleimnek ha hazajönnek mindenképp elfogom mondani!

Köszönöm szépen segítséged!

2009. aug. 11. 14:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tudod bizonyítani, hogy kölcsön adtál neki és hogy mennyit?... (Írtatok róla papírt 2 tanúval?)


A rendőrség nem tud semmit sem csinálni, ha nincs bizonyítható irat a kölcsönről!


Vagy vannak tanúid arra, hogy átadtad neki a pénzt és ő megígérte, hogy visszaadja?


Esetleg azt tudnád tenni, hogy most utólag irjatok a kölcsönről egy papírt (2 tanúval aláíratva), amiben benne van az összeg és hogy mikor adja vissza.

Ez elegendő lesz a feljelentéshez!


(A papíron szerepeljen a neve, címe, szem.ig.száma, a te neved, címed, a kölcsönadott összeg számmal és betűvel is kiírva, a két tanú neve, címe, szem.ig.száma, dátum és mindenkinek az aláírása is!)

2009. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elég bizonyíték egy msn beszélgetés kinyomtatva?
2009. aug. 11. 14:41
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert még ilyen nem történt!És nem tudom hogyan kéne cselekednem
2009. aug. 11. 14:41
 6/14 anonim válasza:
100%
Ha van esetleg a családban egy ügyvéd vele írass egy ügyvédi felszólítólevelet,az hivatalos.Egyébként nem sok esélyed van,ha nincs róla papírod,amiben elismeri a tartozást.
2009. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az MSN beszélgetés kinyomtatva abszolúte jó bizonyíték, de akár biztonsági okokból újból rákérdezhetsz olyankor is, amikor két barát veled van. Nem kell kímélned, hiszen először is ő hazudott, mikor pénzt kért tőled. Adj neki egy határidőt és ha erre nem adja meg a pénzt, adass ki ellene egy fizetési meghagyást. Ennek nincs halasztó hatálya, illetéke a követelet összeg valahány százaléka. Amennyiben erre sem adja vissza a pénzedet, automatikusan bírósági ügy lesz belőle, aholis az összes perköltséget és járulékos költséget neki kell megfizetnie.
2009. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Értem!Jó rendben köszönöm mindenkinek!A felszólítási levelet megírom,aláíratom a tanúkkal,a beszélgetéseket kinyomtatom!


Mégegyszer köszönöm az eddig válaszokat!hasznos értékelés!

2009. aug. 11. 15:12
 9/14 anonim ***** válasza:
A felszólító levél előtt mindenképpen írjatok utólag egy kölcsönszerződést, amiben elsimeri a dolgokat. Ez az alappja mindennek. Ha egyből felszólító levéllel kezded, akkor lehet hamar elmérgesedik a viszony és azért sem fogja aláírni. Én is így jártam. Ha megvan a papír, akkor a kezedben van a csaj és többféle módon is visszakapod a pénzed (behajtó, polgári peres eljárás)
2009. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen az kimaradt hogy azt is megtesszük!:)
2009. aug. 11. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!