Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik sajat erobol gazdagodtak...

Akik sajat erobol gazdagodtak meg, ez most jo vagy rossz tulajdonsag ami velem van?

Figyelt kérdés

Tulajdonkeppen egyre tobb penz forog meg korulottem.

Es iszonyatos penzeket koltok el, vagyis mindig egyre tobbet, oktoberben majdnem 1 millat koltottem el...


Eleinte volt is lelkiismeret furdalasom, mert olyan nagyon eros fizikai latszatja nincs a dolognak, inkabb oktatas, nyaralas- kapcsolatok megjeneles vonalra ment ra. De ha visszagondolok hogy visszacsinalnam-e hogy megkapom a penzt es bukok a kepzeseket valamint a kapcsolatokat amikre azaltal tehettem szert hogy koltottem azt mondom ez igy nagyon jo ahogy volt.


Viszont.

Egyre tobb penz kell hozza hogy biztonsagban erezzem magam. Ok van egy alacsony osszeg aminel mar azt mondom okes barmi baj van meg tudom vele oldani a legfontosabbakat.

Viszont mivel egyre excesszivebb a koltekezesem egyre tobb penzt is igenyelek, a szerencse az hogy jon is...


Csak nem tudom, ez most jo tulajdonsag vagy meg fogok dilisedni tole hogy tobbet akarok, vagy most ez meg nem beteges?


Emlekszem amikor gyerekkent tizenforintnak orultem, amikor tinikent ha 2000-em volt kiraly voltam, es ha netan egy 10000-es adtak a kezembe akkor a buli istennoje. Aztan amikor elkezdtem egyedul penzt keresni es lett 40000 a szamlamon, amikor 110000-et kaptam egy het alatt majdnem elbogtem magam.

Tavaly is majd bepisiltem oromomben a 175000-nek.

Most meg jah... kaptam ma 150000-et ok... jovoheten 2k ok...

Most mar csak a felmilla egymilla hoz lazba...


Nem tudom hogy jo-e ez.

Mondjuk nalam mindennek megvan a helye, lehet ezert nem ertekelem annyira mert tudom hogy nem fogok rajta ulni, hanem van hivatasa...

A mostanibol uzleti befektetes lesz.

Az elozobol is az lett volna a terv, de vegul masra koltottem :)

De ha ugy nezzuk kapcsolatokat nem tud akarhol szerezni az ember tehat jokor voltam jo helyen, ugh de meg milyen jon.


Szerintetek meg fogok orulni a penztol?

Vagy ez egy normalis erzes hogy idovel nem hoznak lazba regen nagynak gondolt osszegek?


Bocsanat hogy ide irom, nem akar felvagas lenni, de nyilvan ilyet nem kerdezhetek meg a kornyezetemben csak egy anonim oldalon, mert nah ott aztan menne az irigykedes, ahhoz meg nincs kedvem...


2012. nov. 9. 15:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

en 1 honapra kapok 600000-et amit fullosan el tudnek tenni mert kajat es szallast is kapok, meg meg "zsebpenzt" is

nem sirok hogy nincs penzem, mert mindig jon be, csak azert sir a szam mert mar nem tudom ertekelni az osszeget amit kapok...:(


amire sokat koltok annak nagy resze eleg hasznos. kepzesek, tanfolyamok, es kozben kapcsolatokat szerzek...

2012. nov. 10. 11:32
 12/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem igazán értelek... Nekem nincs ilyen problémám, mint neked, pedig én is elég hamar gazdagodtam meg. Az tény, hogy sok mindent megveszek magamnak, drága dolgokat, de valahogy mégis az az ember maradtam, aki előzőleg. Ami azt illeti, elég excesszíven szórakozom az átlaghoz képest, de csak azért, mert az új társadalmi helyzettel jön néhány új ismerős is, kapcsolat, ahogy te mondod, elít társaságokban mozgolódom, viszont a régi barátaim is megmaradtak. Én egyáltalán nem érzem úgy, hogy meghülyülnék a pénztől. Az igaz, hogy nekem mást jelent a nagy összeg, mint egy minimálbéresnek, de ettől még nem vagyok elégedetlen. 21L
2012. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Most, hogy leírtad, hogy alkalmazott vagy, ráadásul Angliában, így nem érzem, azt, hogy bárkinek tanulnia kellene a felfogásodból.


A legnagyobb probléma veled, hogy hagyod, hogy a pénzed határozzon meg, illetve hagyod, hogy teljesen átformáljon. Nincs kialakult pénzügyi kultúrád. Félre ne irts, nem vagyok rád irigy. A biztonság illúzióját nyújtja neked ez a pénz. Más mértékek vannak Angliában, mint Magyarországon, és nem szoktál ehhez hozzá. Így az a 1,5 millió forint annyira nem sok egy hónapban.


Amit én a helyedben tennék, hogy megbecsülném a pénzt, egy saját vállalkozás beindítására tennék félre, és igyekeznék megteremteni az anyagi függetlenségemet.

Nem azt mondom, hogy spórolj, mert annak nem túl sok értelme van. Szeresd a pénzed, és tiszteld, pont ezért ne szórd el, hanem ésszel költs. Bemagyarázhatod magadnak, hogy a nyaralással, a megjelenésed megváltoztatásával, exkluzívabb eseményekkel a jövődet építed, és a "karrieredet". De közben saját magad hátráltatod vele leginkább.

2012. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem mondtam hogy a felfogasom kovetendo pelda lenne, ha megis akkor bocsanat.


A kapcsolatok nagyon ertekesek szamomra, van aki pont azzal foglalkozik aminek egy resze engem is erdekel, es nem minden bokorban foglalkoznak ezzel.


Igen, a vallalkozas. Nah eredetileg arra akartam kolteni oktoberben... most csuszik, ezert picit fajdogalt a szivem de nem csinalnam vissza.. Nyilvan nem akarom a lelkem is kidolgozni itt es orokre ittragadni.

2012. nov. 10. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!