Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudom megérdeklődni,...

Hol tudom megérdeklődni, mennyi a TB tartozásom, és hol tudom befizetni?

Figyelt kérdés
Ugyanis eszembe jutott, hogy miután januárban megszűnt a tanulmányom ,egy árva forintot nem fizettem az egészségügynek. Úgy gondoltam szemétbe dobom ki a pénzt. De attól tartok nem úszom meg, és ki kell fizetnem. Ha tudjátok kb mennyivel jövök, illetve hogy kihez forduljak első körben az azonnali befizetésért, kérem jelezzétek!

2012. nov. 28. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, hogy a pénzed a kukába megy, de attól még be fogják rajtad vasalni. Példa rá a szomszédunk, ő is így vélekedett, s most megkapta 4 évre visszameőleg... :O Összesen vmi 360 000Ft késedelmi pótlékostul. Szóval ezek a retkek behajtják..


Na szóval először is az NAV-hoz be kell küldened egy bevallást.


[link]


Elöször tölsd le és telepísd a lentebbi ablakban lévőt ezt:

ÁNYK - AbevJava 2.48.0 2012.11.19.


Utána a fenti ablakba lévőt: 12T1011 Java WebStart


Ezt tölsd ki és vagy postán, vagy ügyfélkapun keresztül tudod feladni. Ha bement a bevallás akkor fogják előírni a beérkezés napjáig a fizetendő összeget. Úgy számolj, ez most havi 6 490Ft . Bankon keresztül tudod utalni, vagy kérhetsz csekket. Ha bankon keresztül utalod, akkor feltétlen írd a közlemény rovatba az adóazonosítód. Mást nem is kell.

2012. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Be kellett volna jelentkezned egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre a diákigazolványra való jogosultságod lejárta utáni 46. naptól.

Nálad ez valószínűleg március 31 +45 nap, azaz május 15-ig volt rendezett a jogviszonyod.

Jelen pillanatban a NAV még nem biztos, hogy tudja, hogy kellene fizetned (te nem jelentkeztél be, náluk még nem derült ki)

Így először is be kellene jelentkezned eü.szolg.járulék fizetésre. A bejelentkezésed napjától havi 6390 forintot kell fizetned, tört hónap esetén napi 213 forintot. Ha nem tudod kiszámolni pontosan, akkor megvárod amíg a bejelentkezésed után a NAV előírja az adófolyószámládon. Ügyfélkapun keresztül le tudod kérdezni az adófolyószámlád, ott meglátod, hogy milyen adónemen mennyi tartozásod van (a számlaszám is fel van tüntetve, ahova fizetni kell)

2012. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!