Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megkapja visszamenőleg is a...

Megkapja visszamenőleg is a nyugdíjat?

Figyelt kérdés
apósomtól júniusban elvették a nyugdíját, 67%-ról 0-ra. pedig tényleg beteg, dolgozni nem bír. megfellebeztük, voltunk is másodfokú felülvizsgálaton, már kb 3 hete, szóval várjuk a döntést. ha visszakapná a 67%-ot akkor a nyugdíjat visszamenőleg júniustól megkapná? mert ez idő alatt egy forintot sem kapott sehonnan.
2012. nov. 30. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem igen, de a II. fokú határozat ezt tartalmazni fogja.
2012. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
pontosan mit? bele lesz írva, hogy jár e visszamenőleg?
2012. nov. 30. 10:43
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, logikusan nézve, ha a II fokú határozat arról dönt, hogy apósod mégiscsak 67 %-ban rokkant, akkor abban az időben is az volt, amikor nem kapta a pénzt.


Ha az I. és II. fokú határozathoz ugyanazokat az orvosi papírokat csatolta, szóval nincs változás - javulás, vagy rosszabbodás - az állapotában, akkor visszamenőleg meg kell kapnia a pénzt.

2012. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban mindenképpen megkapja,ha megítélik, hogy jogosult rá.

A mostani rendszer nagyon szemét módon van megalkotva, nagyon függ attól, hogy milyen betegsége van?

2012. nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
volt egy balesete, amikor a feje sérült meg nagyon, műteni kellett, és akkor százalékolták le, azóta pedig hát magyarul megmondva megbolondult, nem normális, pszichiátriára elvittük, szóval onnan is van papírja, kérdezgették stb...azt sem tudta hogy milyen évet írunk, milyen hónapban vagyunk, hanyadika van, ilyen alapvető dolgokat. szóval ő már munkaképtelen. nem értem hogy tudnak így egy embert egy fillér nélkül hagyni, anyósom sem kap egy forintot sem, már 7. hónapja mi tartjuk őket, mi fizetjük a hiteleiket, szóval már én is kikészülök lassan...
2012. dec. 1. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Értem. Tipikus eset egyébként, akik meghozták ezt a döntést, úgy gondolják, hogy még visszatudna menni dolgozni, mivel "csak" szellemi fogyatékkal él, és úgy gondolják, hogy vannak itthon olyan munkahelyek, ahol dolgozhatna.

Szóval necces lesz, de én nagyon drukkolok!

Ha nem kapnak semmit, se anyós, se após, akkor kérjenek az önkormányzattól segítséget, nem nagy pénz a 27000 ft, de így alanyi jogon kapnának közgyógyellátást, lakásfenntartásit. Nem nagy pénzek, de több mint a semmi.

2012. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Ismét én. Próbáljátok meg a fogyatékossági támogatást is.
2012. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nincs fogyatékosnak nyilvánítva, "csak" annyi hogy nem százas. lakásfenntartásit kapnak, plusz egyszer kaptak 10.000 forintnyi átmeneti segélyt. ennyi. igényeltek munkanélküli segélyt is, de csak egyik fél kaphatja, és mindkettőjüknek kellene papír a legelső munkahelyükről, ami már nagyon nem most volt, és sehogyan nem tudjuk őket beszerezni :(
2012. dec. 1. 14:04
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor a rendszeres szociális segélyt próbáljátok meg
2012. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!