Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik albérletben laknak...

Akik albérletben laknak azoknak nem rossz állandóan kiadni minden hónapban a pénzt érte?

Figyelt kérdés
Vagy minden forintot megér a családi béke? Igaz hogy minél kevesebbet látjátok az anyósotokat annál jobb?

2012. dec. 2. 15:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
hát én a banknak adom minden hónapban az is ugyan olyan rossz.....
2012. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy mondod. Ha a lakbér az ára a nyugodt életünknek, a függetlenségünknek, hát akkor megfizetjük. Mi amúgy azért éltünk 6 évig albiban, mert így tudtunk munkába járni és ezáltal pénzt gyűjteni saját lakásra.
2012. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

De ha valaki albérletre fizeti a fizetése majdnem felét ,akkor mit tesz félre?

Ott a rezsi a konyha + még néha pár új ruha darabra is szükség van. Anyósnál nem kell albérletet fizetni , lehet gyűjteni azt meg lehet spórolni amit az albérletre kéne fizetni. Aki meg a hitelt fizeti és okosan vette fel annak a legvégén lesz 1 saját háza de az albérletet fizetheted életed végéig. Nem elég ha le lenne választva a ház és nem lenne átjárkálás külön minden?

2012. dec. 2. 16:10
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez attól függ, hogy mennyit keresel és hol bérelsz. Én szívesen elköltöznék itthonról, de suli mellett havi 80-at keresek, Bp-n élek, ha bérelnék egy 20 nm-es garzont, még az is 50-60ra jönne ki és mivel fizetősre járok, nekem a tandíjra is félre kell tennem, pluszban vannak terveim.

Inkább lakáshitelre költenék, mint hogy másnak pengessem a pénzt havonta. Addig meghúzom magam itthon.

2012. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

figyelj albérlet vagy inkább stressz, örökös gyomorgörcs amibe tönkremehet a házasságod az életed, családod...

Nem mindenki jön ki anyukával anyóssal és nem mindenki tudja elviselni ha beleszólnak a mindennapjaiba (mert ez kikerülhetetlen) sőt nem mindenkinek van lehetősége a szülőket így kihasználni....

Szerintem te se a több éves feszültséget választanád azért hogy a végén idegroncsként vegyél egy házat....

2012. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Mi a garancia arra, hogy a hitelt 10-20évig minden hónapban ki tudod fizetni. A hiteles ház sem biztos lakhatás. És nem mindenki teheti meg, hogy évekig spórol, hogy a kezdőrészletet kifizesse. Albérlet mellett is lehet spórolni, ha úgy van, akkor lejjebb kell adni az igényekből, de a békességért megéri. Ha te együtt tudsz élni az anyósoddal, akkor élj vele boldogan. De pl tőlünk ugyanúgy elkérte a havi rezsit, és még a konyhájába sem léphettem be, szóval mindig kellett valami éttermi kaja, ami hosszútávon nagyon drága. Nekünk sokkal jobb az életünk, mégha csak 10 percre lakunk is.
2012. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
És a felmerülő kérdés , mi lenne ha 1 házban élnénk de külön elválasztott falak szóval senki nem tud átmenni a másikhoz kopogás nélkül? Külön bejárat, külön minden , külön fürdő.
2012. dec. 2. 16:18
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem használnám ki annyira hogy ne fizessek neki semmit....
2012. dec. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol lehet megoldani a különélést. Mondjuk azért, mert anyós nem egyezik bele hogy az ő házának legyen olyan része, ahová ő nem mehet be akkor, amikor ő akar.

Én mondjuk anyukámmal sem laknék együtt ugyanezen okból.

Sokan a szülői házban sem tudnak spórolni, mert elköltik erre-arra, nem tanulnak meg spórolni.

2012. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
16;16-os Hogy hogy anyósod kifizettete veletek a havi rezsit és még a konyhába sem léphetetek be? Már csak a gáz miatt kellett volna engednie nem?
2012. dec. 2. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!