Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek ennyire kölcsön adni a családtagoknak, barátoknak nem kis összegeket?

Figyelt kérdés
Szerződés nélkül...
2013. jan. 5. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert elvileg ez a helyes. Elvileg a rokon, akit ismersz nem basz át.
2013. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem szeretnek, muszálynak érzik.Tőlem is kölcsönkér állandóan xy, megfogadtam nem adok neki már, mert ált. nem adja vissza.A férjem mégis adott neki kölcsön megint.Várom a pénzem.

Én le+++rom,hogy rokon, vagy vadidegen,mindenki ossza be a saját pénzét!!!Nekem bezzeg senki nem ad, ha nincs.

2013. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szeretetből, bizalomból. Mivel családtagokról és barátokról van szó. Ilyen közeli emberektől nem azt várja az ember, hogy átvágják.

Ha meg mégis, akkor az a tanulópénz.

2013. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szerződéssel meg mire megy az ember? Kitörölheti vele..

Ha a másik nem akarja/tudja visszaadni, akkor nem is fogja.

Ha meg a bírósághoz fordul az ember, akkor kész ráfizetés az egész, nem éri meg. (Kivéve persze, ha milliókról van szó, de ez a ritkább eset.)

2013. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Én is adtam már kölcsön nem kevés pénzt, több millió Ft-ról volt szó, és nem is volt szerződés, minden ft-ot vissza is kaptam. Ha megint kérne tőlem pénzt bármelyik családtagom, szívesen adnék neki, mert örülök, hogy segíthetek.....nálam ez a normális.
2013. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Eddig többször utasítottam vissza családtagot, aki hitelt kért.

Megszívleltem, hogyha hitelt akarunk, akkor olyan pénzzel akarunk rendelkezni, amink még nincs. Egy hitelre vett akármi kétszer-háromszor olyan drága lehet, mintha kivárjuk és spórolással szerezzük meg. Az első esetben ugyanis mi fizetünk kamatot, a második viszont nekünk fizetnek kamatot (a bank minimum, ha van annyi sütnivalónk, hogy ott gyűjtjük a megtakarítást).

Szerintem hitellel nem jó tartozni, még lakással sem minden esetben.

De, hitel helyett inkább ajándékba adom a pénzt. Nem minden esetben, amikor hitelt kérnek, de az ajándék miatt legalább nem fáj egyikünk feje sem, az enyém hogy visszaadja-e, az övé hogy visszatudja-e adni.

2013. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Én csak a legjobb barátnőmnek és a LEGKÖZELEBBI hozzátartozóimnak adok kölcsön (Anya, Nagyi, Báty)

Mindenki más ossza be.

2013. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!