Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár nekem ilyenkor valamiféle...

Jár nekem ilyenkor valamiféle ellátás?

Figyelt kérdés
A GYES lejárta után szinte rögtön sikerült munkát vállalnom, azonban fél évnyi munkaviszony után felmondtak. Munkanélküli ellátást nem kaphatok, mivel nincs meg a 365 napnyi munkaviszonyom. Regisztrált álláskeresőként (1 hete vagyok regisztrálva) az önkormányzatnál lehet valami "segélyt" igényelni, míg nem találok munkát? :S
2013. jan. 8. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom nem változtat semmit a helyzeteden, de "csak" 360 nap munkaviszony kell az ellátáshoz.

Az önkormányzattól 3 hónap múlva igényelheted az FHT-t, amihez a kirendeltségen állítanak majd ki hatósági bizonyítványt, de reméljük addig elhelyezkedsz. Kérheted továbbá azt, hogy a tb-det fizessék, arra figyelj, hogy mivel nem kapsz ellátást, az sincs rendezve.

Esetleg próbálhatsz rendszeres szociális segélyt, lakásfenntartási támogatást igényelni, de hogy ezt kinek állapíthatják meg, azt nem tudom sajnos, de ehhez is vinned célszerű a munkaügyi kir. által adott hatósági bizonyítványt.

Illetve mivel Gyes-ről visszatérő vagy, ha sikerül foglalkoztatót találnod, akkor kedvezményeket vehet utánad igénybe, ezt akár az önéletrajzba is célszerű beleírni. Ezen a linken megtalálod, hogy milyen kedvezmény vehető utánad igénybe: [link]

2013. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!