Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten kb mennyiből...

Budapesten kb mennyiből jönnék ki egy hónapban? Érdemes lenne elkezdeni önállósodni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
19 vagyok és egyre többet gondolkodok az önállósodáson (részben az itt olvasottak miatt... annyian szapulják a 18 feletti "önállótlan" embereket, hogy elgondolkodtam.) A felállás a következő: a barátom lakásában lakunk összesen 4-en, így a rezsi nagyjából 20ezer Forintból kijönne havonta. Ezen felül ugye kaja meg bérlet, meg szórakozás. Már vagy egy körülbelül kialakult rendszer, csak kíváncsi vagyok, hogy a ti véleményetek szerint mennyi pénzből lehetne így kijönni havonta. Előre köszönöm, ha valaki megtisztel a válaszadással! :)
2013. jan. 10. 21:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Akik azt írják hogy étel 20.000 (valaki írta h 10!!) írja már meg h abból mit lehet enni, (pl bevásárló listát) mert nekem tippem sincs.
2013. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 harihubi válasza:
Én konkrétan 70-80 ezret költök egy hónapban. Ez azt jelenti, hogy reggelit és az ebédet boltban veszem hétköznap. Hétvégén főzök. Vacsorázni nem mindig szoktam. Buliba havonta 1 szer megyek el. Ebben nincs benne az albérlet és a rezsi.
2013. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Éltem egy darabig úgy, hogy havi tízem volt kajára.

Épp hogy nem haltam éhen, igaz, akkor még nem tudtam nagyon főzni, de akkor is, túl sok egészséges dologra ebből nem futja, csak vegetálásra jó.

Alsó hangon is 20-30-at számolj rá, amennyiben normálisan akarsz étkezni.

2013. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

4# vagyok:


Az étkezésre azért írtam, hogy 10 (mármint egy személyre) mert egy szelet vajas kenyér, némi sajt vagy felvágott (nyilván nem prágai sonka) vagy lekvár, májkrém, esetleg virsli (ezek mind jók reggelire vagy vacsorára.

Ebédre egy-egy főzelék, tésztafélék, gyros stb/nem húst hússal!/


A kollégáim minden nap rendelik az ebédet, ami levesből és másodikból áll. Egy menü ára ennél a cégnél 900 Ft. Ezért írtam, ha rendel, akkor egy hónapban csak az ebédje kerül 20ezerbe.


Az is nagy előnyt jelent, ha néhány dolgot kap otthonról (száraztészta vagy tököt a kertből stb.)


A szórakozás:

Ezalatt értettem egy-két mozit, néhány könyvet, egyszer-egyszer beülni egy teára vagy pizzára, sétát, kirándulást, esetleg egy 4 alkalmas kondi bérlet is beleférhet.


Ha már színházba is szeretnél menni, vagy van valamilyen különös hobbid, akkor az már drágább. Ugyanígy nem számoltam azzal, hogy ruházkodni szeretnél vagy valami új elektronikai kütyüt és a telefonszámlát sem vettem sehová.

2013. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

na, akkor számba veszem az életemet :)

párommal saját lakásban élünk.

fejenként a rezsi 25e

bérletre sajnálom a pénzt, úgyis 3 megálló a munkahelyem, tehát gyűjtőjegy. ebből igény, illetve ellenőr-előfordulás szerint használok :) 10 rugó erre irreális lenne havonta.

kaja szempontjából elég nagy lábon élünk, szinte naponta főzök, de azért nem lazacos kaviárt :)

mondjuk, h alapszinten ki lehet hozni 30ból, és akkor még jól is laksz naponta 1x. rendelős kaja van 5-600ért, de az csak 1 fogás, és az sem biztos, h olyan finom, mint ahogy le van írva.

telefon kb 4 rugó, ingyen beszélek anyámmal, emberemmel. a többiekkel fb, vagy skype leginkább.

net 4 rugany szintén, tv, vez. tel. nincs, mert egyiket nem nézzük, másikat nem használnánk.

szórakozásra sajnos, vagy nem sajnos, de költünk. egy hónapban legalább 20 pénz elmegy rá, de könyörgöm, most vagyok fiatal :)

amúgy van megtakarítás is, ez nekem 5 rongy egy hónapban, az emberről nem tudok nyilatkozni, de biztos ő is félretesz.


na, és már majdnem 90e-nél tartok.


persze az igény-csúszkát mindenki oda állítja, ahova neki fontos. valaki többet költ kajára, valaki telefonra, valaki bulizásra.


szóval ha az ember nem akar nélkülözni, akkor bizony kell neki egy százas havonta, hogy ne kelljen kicentizni minden forintot. bevallom, nem vagyunk egy vegetáló típusok, de akik elszörnyednek, h mennyit költök partyra, azok néha nem is számolják össze, h munkaközi szünetben elpékségezgetik meg elkávézgatják a kis pénzüket. én mindig otthonról viszek kaját-teát-üdítőt, mert akkor jobban átlátom a kiadásokat.


ja, és arról ne is beszéljünk, ha néha szeretnél venni ruhát, vagy épp téli cipő kell, netán egy drága gyógyszer, mert járvány van.

2013. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Jó az ebédje akkor 20.000 és akkor a többi 10? Na azmár megint más:)
2013. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Most már értem, köszi.

Nálunk fejenként 25 ezer a rezsi, 25 a kaja. Gyógyszer+ruha+takarítószerek+szépségápolás kb 5 ezer. A bérletet kiválthatod bicajjal, az úgy olcsóbb. Szórakozás egyéb dolgaiban passzolnék.

2013. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, hasznosak voltak a válaszok :) amúgy a bérlet még csak 4, mert tanulok.
2013. jan. 10. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!