Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e joga ingatlanközvetítőne...

Zoldzivatar kérdése:

Van-e joga ingatlanközvetítőnek ahhoz, hogy megtagadja a közvetlen kapcsolatot árajánlat megtételekor a tulajdonos és leendő vevő között?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan szerződés lett aláírva akkor igen.
2013. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindig van - hiszen érthető módon ő a jutalékért dolgozik. Ha megadja a direkt elérhetőséget, akkor bukja a jutalékát.


Egy esetben szokták megadni - ha kizárólagosságot írtak alá, hiszen akkor mindegy ki adja el az ingatlant ígyis úgyis jár a jutalék.

2013. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben ez egy botrányosan hegemón helyzet. Nem értem miért állhat egy ingatlanközvetítő a közvetlen kommunikáció útjába tulajdonos és leendő vevő között, hiszen már korábban aláírta a vevő, hogy az ingatlant a közvetítőn keresztül ismerte meg, azaz jár neki a jutalék. És nyilván megtudhatja a végleges vételárat a jutaléka százalékos aránya végett, de nem korrekt, ha rajta keresztül kell árajánlatot tenni - legalábbis én így gondolom. Egy ingatlanközvetítő munkája a ház értékesítése céljából a vevők keresése, miért kerülhet mégis döntési pozícióba? Eldöntheti, hogy komolytalan-e az árajánlat. Sőt, akadályozza is az értékesítést, mert a minél nagyobb jutalék reményében évekig nem juttat ajánlatot a tulajdonoshoz.
2013. jan. 28. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja kérlek, ez egy szolgáltatás, nem kötelező igénybe venni.
2013. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen, eladóként van választásom az elején, hogy melyik közvetítőhöz forduljak, vagy milyen szerződést kössek vele. Ezt később módosíthatom is, megszüntethetem, ha nem vagyok elégedett. A vevőnek kiszolgáltatott a helyzete, még ha nem áll szándékában a közvetítőt megkerülni, akkor sem teheti meg közvetlenül az árajánlatát.
2013. jan. 28. 15:05
 6/10 lacko007 válasza:

Ennél ez kicsit bonyolultabb..

Ma Magyarországon 10 rongyért lopnak,csalnak,hazudnak az emberek.. százezrekért meg..

Hiába írja alá,hogy látta.. ha telefonszám csere lenen 10 ilyen esetből 3-4 tuti sumákolás lenne..

És egy közvetítő nem detektív,hogy most kiderítse,hogy a te vevőd vette meg a lakásod nélküled,vagy egy más vevő jelölt.. és pereskedés elég hosszú idő..és az a jutalék ami jár lassan folyik be..

2013. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg én fejeztem ki rosszul magam. Nem megkerülésről írok. Mondja meg az ingatlanközvetítő, hogy ő is jelen akar lenni az árajánlattételkor, vagy bármilyen neki tetsző feltétel, kutyát nem érdekli hogyan kívánja kontrollálni, felügyelni az adásvételt, de ne mondja azt, hogy nem beszélhetek személyesen az eladóval, mert milyen alapon korlátoz? biztos vagyok benne, hogy nehéz életmód az ingatlanközvetítőé, szerencsére találkoztam olyanokkal is, akik nem erőszakosak és tényleg egy objektív segítő, valóban közvetítő(!!) szerepet töltenek be
2013. febr. 21. 19:14
 8/10 lacko007 válasza:
100%

Jogos!

Anno amikor nem ez volt a melóm én is érdekesnek találtam.

2 dolog miatt is előnyös,ha nem szemtől szembe tárgyalja meg a vevő és az eladó az üzletet és igazából a vevőnek is kedvez ezzel az ingatlanos. Miért?

Az egyik az: legyen egy lakás 10,9 M ugye 10%-ot mindig alkudnak a vevőt és neked max 10,2 van és azt mondanád a tulajnak,hogy te ennyit adsz érte és úgy ezen megsértődik vagy akármi (mert ő szerint ez a világ legjobb lakása) akkor nagy az esély rá,hogy össze vesszetek.. és utána jön ez: ennek el nem adom semmi pénzért duma..

De ha ezt a 10,2-es ajánlatot a közvetítő mondja el a tulajnak,akkor a közvetítőnek fog pattogni,hogy te mit képzelsz magadról,hogy az ő lakására te 10,2-őt mondasz? Mikor ez ér 10,7-et minimum? Ilyenkor a közvetítő elmeséli,hogy mennyire szar a piaci helyzet és legközelebb már ennyit sem fognak ajánlani érte..a tulaj végig gondolja,lenyugszik és rájön,hogy te vagy talán az első,aki árat mondott,hát akkor nem szarakszik ezzel tovább és megegyeztek..annyira lent vannak most az árak,hogy ha egy vevő az ajánlatot a tulaj szemébe mondaná 100% hogy kiakadna..erre jó az,hogy a két fél nem tud egymásnak esni..És ha a tulaj elkezdene pattogni,akkor a vevő az tuti beleköt minden szarba hogy ezt ki kell cserélni,ennél olcsóbb lakások is vannak bla bla.. akárhányszor elkezdtek a vevőim ajánlatozni szemtől szembe veszekedés lett a vége..

A másik dolog amit egy tapasztaltabb közvetítő csinál:

Te mondasz 10,2M-ot és a közvetítő 10-et mond.. végig hallgatja a tulaj hülyeséget bla bla.. és elmondja,hogy engedni kéne..lenyugszik visszamondd 10,5-öt..

erre A közvetítő mondd 10,1M. Erre jön ahhh annyit nem duma..20 perc múlva meg azt mondja,hogy oké 10,3M de ez a végső.. és akkor a közvetítő jön 10,2-es ajánlattal.. A tulaj pofázik a közvetítő végig hallgatja és végén hozzá tesz,hogy ő is engedett te is engedtél..akkor ne 100 ezer forinton menjen a hülyeség.. és így van a legnagyobb esély arra,hogy összejön az üzlet.. ez egy sokkal komolyabb meló,mint az emberek gondolnák.. Furán hangzik,de egy közvetítő mindkét oldalért tesz.. és ne legyünk álszentek ebből és élnek.

2013. febr. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lacko007 válasza:
Remélem most kielégítettelek a válaszommal:)
2013. febr. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenképpen köszönöm, hogy ilyen teljes körűen válaszoltál!!!

Nekem más a véleményem, az alkudozás folyamatairól és pszichológiájáról nekem is hasonló tapasztalataim vannak. Aki ezen a területen határozatlannak érzi magát, vagy indulatosabb típus, természetesen jól jön egy általad vázolt közvetítőtípus!! Főleg, ha veszi a fáradságot és elmagyarázza az elképzelését a vevőjelöltnek és nem csak egyszerűen tagadja a személyes találkozást az eladóval.

Vevőként nem bíznám senkire az alkudozás folyamatát, az ember magában bízik első sorban. Ez egy tárgyalás,kell, nem kell, hamar kiderül, az ostobábbak veszekednek. Közismert az is, hogy egy eladónak felajánlhatod, hogy állod az ingatlanközvetítő költségeit, szintén nem elhanyagolható részlet ez sem. Készpénzes, egyösszeges vásárlóként főleg!!! hadd én kommunikáljam már le az egészet.

Nem is ragoznám, hiszen elmondtam, nekem ez a véleményem.

De legalább kiderült, hogy ti másként gondoljátok.

2013. febr. 23. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!