Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan van az embereknek...

Honnan van az embereknek pénzük lakásra?

Figyelt kérdés
Egy rendes lakás minimum 10 millióba kerül, ide kell legalább egy 3 millió önerő. Honnét van az embereknek 3 milliójuk? Én gondolkoztam, hogy ha semmire nem költenék csak ételre és a lakbérre akkor is csak 100 ezret tudnék félretenni, tehát majd 3 évig kéne ilyen nyomorultan élni hogy tudjak venni lakást. Ezt mindenki így csinálja? Valahogyan nem látom másokon hogy nyomorognának, inkább minden ismerősöm jár ki bulizni meg új kocsit vesznek és mégis amikor összeházasodtak akkor rövid időn belül lakást vettek. Nem 3 évet vártak hanem 3 hónapot. Hogyan? Nem értem...

2013. febr. 25. 21:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1. örökség

2. jól fizető állás

3. külföldön dolgoznak, majd itthon vesznek lakást

4. a párjuk szülei pénzesek

5. mindkét szülő pénzes

6. nyertek ( na ez azért elég ritka )


Nekem is van érdekes meglátásom. Autók között látom, hogy alig van már régebbi 1998-2000 évjáratú autó. Mindegyik már újabb, miből telik az embereknek erre? Persze aki jól keres megteheti, de ennyien jól keresnek? Én nekem egy 2000 évjáratú autóm van, mert nem tudtam többet kifizetni egy autóért, pedig tudok spórolni. Úgyszint 3 ismerősöm is így van ezzel.

2015. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 10.-es válaszoló. Olvasom, hogy a 3. lakásra van már pénzetek: pénzből pénzt, tehát úgy már könnyebb a helyzetetek, hogy másik két albérletből raktok félre, hogy a következő 3. megvehessétek. Jól gondolom? Okosan csináljátok, csak egy jó tanács: ne adjátok ki reálisan magas áron.
2015. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"ne adjátok ki reálisan magas áron."


Egyik közgazdasági alapelv, hogy az a piaci ár, amit a vevő képes és hajlandó kifizetni. Ha valaki hajlandó 500e-ért kivenni egy csepeli panel garzont, akkor annak bizony ez a piaci ára.

2015. ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12-es: az alapelv, hogy a piaci ár alatt adjuk ki őket 10%-kal, így a bérlő azt érzi, hogy jó üzletet csinál, és sosem ok a továbbköltözésre az, hogy a környéken hasonlót olcsóbban bérelhetne.


13-asnak is igaza, az árakat a piac lövi be (magam is csodálkozom rajta, hogy mennyire emelkednek most a mind az eladási árak, mind a bérleti díjak).

2015. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!