Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik olyan befektetés,...

Létezik olyan befektetés, megtakarítás, betét, ami titkolható és nem tudja foglalni a végrehajtó?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 23:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat, hogy kifizetéskor már lehet probléma. Ez tényleg így van? Zárolják, vagy kifizetési tilalom lehet rajta?
2014. ápr. 15. 20:22
 12/14 anonim ***** válasza:

Bankszámla nyitása Szerbiában és ott betét elhelyezése.


Magyarországi hatóságok elől titkolható, nem végrehajtható, nem lefoglalható.

2014. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 SzarvasLászló ***** válasza:

Gondolom az előző hasonló kérdésfeltevés is Tőled származik.

Remélem a többi válasz is megerősített abban amit írtam.


Abban a pillanatban amikor kiveszed a biztosításból a pénzed, a NAV látókörébe kerülhet. Ha számlára utaltatod akkor zárolhatják. Ha postán veszed fel akkor később megjelenhetnek a vagyonosodási ellenőrök.


Ezért -mint ahogy már említettem- itt csak parkoltatni és kamatoztatni szokták az ilyen jellegű pénzt.

2014. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki az egyszeri díjas életbiztosítást javasolta, és az előzőnek természetesen igaza van.


Más dolog a pénzed egy részét úgy eltenni, hogy ne foglalhassák azonnal le, esetleg észre se vegyék, és más, ha használni is akarod anélkül, hogy észrevegyék. Utóbbihoz elég "kemény" módszerek kellenek :)

2014. ápr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!