Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Muszáj eladnom a részemet egy...

Muszáj eladnom a részemet egy házból, ha a többi tulajdonos is el akarja adni?

Figyelt kérdés
1/5 részben tulajdonosa vagyok egy családi háznak. A többi tulajdonos el akarja adni a részét, én viszont nem akarok megválni tőle, és a többieket sem tudom kifizetni.

2013. ápr. 28. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Ilyenkor az történik, hogy miattad szív a másik 4 tulajdonos.


Kellene valamilyen ingatlantörvény, hogy bizonyos esetekben az eladáshoz elég legyen a tulajdonosok 51%-ának értékesítésre való hajlandósága.

Bocs, most nem ellened beszélek, de képzeld magad a másik négy ember helyébe. El akarod adni a házat jó pénzért, de valakinek valamiért nagyon kell.


Most arra van lehetőségük, hogy bepereljenek téged. Ha a bíróság megállapítja, hogy neked a ház nem tartozik a szoros megélhetésedhez (tehát ha nem a házban laksz), akkor lehet téged eladásra kényszeríteni. De ehhez több év pereskedés kell.

2013. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy sz.ros 20% tulajdoni rész miatt ne szúrj ki a másik 4 emberrel...
2013. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elárulnád, hogy miért ragaszkodsz ennyire egy 20%-os tulajdonrészhez?


Amúgy magához az eladáshoz kell, de ha nemet mondasz lehetőség van kényszerértékesíteni az ingatlant.


Ilyenkor a bírósági végrehajtó árverez, a befolyó pénzt pedig tulajdonrészek arányában kiossza. Ez a legnagyobb szívás, mivel ilyenkor jóval áron alul kel el általában az ingatlan.


Tehát összességében ha nagyon el akarják adni akkor te megakadályozni nem tudod, csak húzni az időt.

2013. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem, eladhatják nélküled is, habár az nem túl valószínű, hogy találnak vevőt, aki megvesz egy olyan ingatlant, aminek 20%-án más tulajdonos van...

De, ha találnak ilyet, neki minden további nélkül eladhatják, amennyiben te nem élsz az elővásárlási jogoddal.

2013. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja, és amiről a többiek beszélnek, az már a tulajdonközösség megszüntetésére irányuló per, eladni részt is lehet, per nélkül. Csak még egyszer mondom, nem valószínű, hogy találnak így vevőt, és akkor valóban be is perelhetnek akár.


[link]

2013. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem muszáj.


A többieknek a következő lehetőségeik vannak.

- Eladják a 4/5-ét. Aki megveszi, az gyakorlatilag teljes egészében használhatja a házat, sok értéket nem fog a számodra képviselni. Ezzel jársz a legrosszabbul.

- Kifizetnek téged, közösen megvásárolják a tulajdonrészedet, és eladják az ingatlant. Ekkor te határozod meg, hogy mennyit kérsz érte. Fogjon vastagon a ceruzád!

- Kérik a bíróságtól a közös tulajdon megszüntetését. Ekkor árverezik a házat, a befolyó összeget szétosztják 5 felé. (Ekkor van lehetőséged, hogy élj az elővásárlási jogoddal, és ezen a várhatóan elég alacsony áron fizesd ki a többi tulajdonost. Így olcsón a tied lehet az egész ház.)

2013. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Nem tudom, hogy mért nem akarod eladni az ingatlant. Ha ott laksz és ezzel elviszik a fejed fölött a tetőt, akkor még megértem.

Ha nem erről van szó, akkor nem értelek. Én is ilyen helyzetben vagyok, csak a másik oldalt. Kettő eladná, egy nem. Sok szemétség van a dologban. Aki ragaszkodik a ingatlanhoz, volt hogy beleegyezett az eladásba, persze aztán tagadta. Majd azt mondta, hogy lehet kivásárolna, na akkor irreálisan alacsony árat mondott. De még folytathatnám a történetet. Ja, és testvérekről van szó. Szép, nem?

Gondolom leültetek már átbeszélni a dolgokat,érvek, ellenérvek megvoltak.

Ha neked ennyire fontos az ingatlan, akkor tegyél érte. De ne úgy, hogy csücsülsz a tulajdonjogodon és nem engedsz belőle. Vegyél föl hitelt és vásárold ki a többieket, vagy nézz utána, milyen megoldások vannak arra, hogy mindenki jól járjon, ne csak Te.

Ebből eddig csak azt lehet leszűrni, hogy nem tudod kivásárolni a többieket és még el sem adnád. Ez szemét húzás a részedről. Te azt szeretnéd hinni, hogy nem kötelezhetnek, hogy elad a részed. De Te milyen jogon kötelezed őket, hogy megtartsák?

Bocsi, ha bunkónak tűntem, nem akartam, csak mint már írtam...

2013. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
álljon meg a menet! ő nem kötelezi őket a megtartásra. mindenki azt csinál a részével, amit akar. többi ha akarja, eladja. ha tudja, persze...
2013. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

"álljon meg a menet! ő nem kötelezi őket a megtartásra. mindenki azt csinál a részével, amit akar. többi ha akarja, eladja. ha tudja, persze..."


Ezt hogy gondoltad? Tényleg nem értem. Ha nem lehet felosztani az ingatlant. Egy nem akarja eladni, a többi mit csinálhat?

2013. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Keres rá vevőt és eladja a részét. Ezen mit nem értesz?
2013. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!